logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Brak poczucia sensu życia.
Autor: Rafał (35 l.) (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-10-31 14:34

Kochani. Mam 35 lat, ale praktycznie odkąd pamiętam zmagam się z trudnościami w sferze własnej tożsamości, celów i planów na przyszłość. Nie mam nikogo, mieszkam nadal z mamą i czuję się jak duże nieporadne dziecko. Próbuje oddawać Bogu moje problemy, ale czasem dopada mnie bezsilność i nawet złość na Boga za to jaki jestem. Trudno mi dostrzec w sobie cechy, dzięki którym mógłbym np założyć rodzinę lub podjąć inny rodzaj powołania. Mam pracę, która na dzień dzisiejszy nie daje mi żadnej satysfakcji ani szans rozwoju. Teraz jest weekend, a ja siedzę sam w pokoju. Dookoła mnie książki i Pismo Święte. Otwieram, próbuje czytać, rozumieć, ale wszystko jest jakieś mdłe, bez smaku i bez wyrazu. Tak jak całe moje życie.
Nie wiem na co liczę pisząc ten post, ale psychicznie czuję się wrakiem człowieka. Bez marzeń, bez ambicji, już nawet bez woli życia. Gdybym jutro miał umrzeć to nawet bym się ucieszył z tego powodu. Samobójstwa nie mam zamiaru popełniać, lecz nic mnie juz na tym łez padole nie trzyma. W dodatku wszędzie dookoła zepsucie, zło, kłamstwo, chory i nieprzyjazny świat. Ja chcę wysiąść.

 Re: Brak poczucia sensu życia.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-10-31 16:15

Który to już Twój post w tej samej sprawie? Co wziąłeś z poprzednich rad?

 Re: Brak poczucia sensu życia.
Autor: Akittm (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2020-11-04 14:58

Polecam szczery dialog ze spowiednikiem (stałego spowiednika polecam). Widzenie wszędzie zła jest do przepracowania. Boża opatrzność działa wszędzie.

Polecam adorację Najświętszego Sakramentu, gdy jest Ci źle.

Możesz też zasięgnąć porady psychologa.

I polecam rekolekcje:
https://ocalenie.info

 Re: Brak poczucia sensu życia.
Autor: A. (---.toya.net.pl)
Data:   2020-11-04 15:56

Cześć Rafał,
Być może cierpisz na anhedonię. Przez internet nikt nie postawi dobrej diagnozy, więc może warto udać się do jakiegoś specjalisty w realu.

 Re: Brak poczucia sensu życia.
Autor: A. (---.toya.net.pl)
Data:   2020-11-04 21:23

Ps. W swoim poście wyartykułowałeś Twoje problemy. Podsumujmy: Nie chcesz mieć problemów w sferze swojej tożsamości:
chcesz mieć wyznaczone cele i plany na przyszłość. Chcesz mieć kogoś i nie mieszkać już z mamą oraz czuć się jak dorosły, zaradny mężczyzna. Nie chcesz czuć się bezsilny. Chciałbyś mieć cechy, dzięki którym mógłbyś założyć rodzinę. Chciałbyś mieć pracę, która zapewni Ci rozwój i satysfakcję. Chciałbyś, żeby w każdy wolny weekend towarzyszyła Ci jakaś osoba. Chciałbyś, żeby świat wokół Ciebie był dobry i idealny, gdzie panuje prawda i przyjaźń.
Być może przyczyną nie podejmowania przez Ciebie kroków, które zbliża Cię do osiągnięcia tych wszystkich rzeczy jest strach. Pomódl się o odwagę do działania i działaj.

"Daj nam, o Panie, odwagę, odwagę działania, pozbawioną zuchwałości.
Daj nam, o Panie, odwagę w podejmowaniu inicjatyw i odwagę zdyscyplinowania.
Daj nam, o Panie, odwagę wytrwałości i odwagę nieustannego przystosowywania się.
Daj nam, o Panie, odwagę w osamotnieniu i rozpoczynaniu od nowa, zawsze z tymi, którzy pozostają, i z tymi, którzy przychodzą.
Daj nam, o Panie, odwagę, by nie gniewać się, również w opuszczeniu, odwagę, by być zawsze panami siebie samych.
Daj nam, o Panie, odwagę znajdowania zawsze choć chwili czasu na to, by móc rozważać i modlić się."

Powodzenia

 Re: Brak poczucia sensu życia.
Autor: jk (---.torservers.net)
Data:   2020-11-08 07:36

W pierwszej kolejności zobacz plusy swojej sytuacji. Bycie blisko z kimś jest bardzo ważne. Założenie rodziny jest ważne. Jesteś wrażliwym człowiekiem. Brak idealnej sytuacji nie oznacza, że musisz zrezygnować z miłości i że nie zakocha się w Tobie jakaś marzycielka :). Może poszukaj kogoś na portalach randkowych. Na facebooku jest tez kilka grup dla katolickich singli gdzie szybko możesz z kimś nawiązać znajomość, zaprosić na kawę. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie podczas nawiązywania nowych znajomości przez internet.

 Re: Brak poczucia sensu życia.
Autor: jk (66.230.230.---)
Data:   2020-11-08 19:31

Zobacz np. tutaj:
www.facebook.com/groups/chrzescijanscysingle
www.szczesliweserca.pl
www.znajomapolonia.com
www.wymodleni.pl
www.dla-samotnych.pl
www.oratorium.com.pl
www.zapisanisobie.pl
www.catholicsingles.com/
www.catholicmatch.com
www.avemariasingles.com
www.eharmony.com

 Re: Brak poczucia sensu życia.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-11-09 17:45

Może zamiast próbować oddawać problemy Bogu/czytać Biblię, po prostu oddaj i czytaj.

 Re: Brak poczucia sensu życia.
Autor: A. (---.toya.net.pl)
Data:   2020-11-11 11:19

Polecam konferencję - "Ks. Piotr Pawlukiewicz: Wstań poczuj w sobie siłę!" do znalezienia w internecie.

 Re: Brak poczucia sensu życia.
Autor: Ja (---.49.234.112.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-11-11 12:44

Rafale
Warto udać się do chrześcijańskiego psychologa, porozmawiać, to nie wstyd. Polecam również wspólnotę męską Wojowników Maryi.

Strona: http://www.only4men.pl/o-nas.html
Na fb też są, również grupy regionalne.

Film, który Ci ich przybliży:
https://vod.tvp.pl/video/wojownicy-maryi,wojownicy-maryi,41175517?fbclid=IwAR3yDyCsSz2L5XP5rL4vCuaU9I50RrEbP-rRMJUpoFTsEVw7B_GNPO6QjKg

Z Bogiem +

 Re: Brak poczucia sensu życia.
Autor: Nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-11-11 15:39

Moim zdaniem aby poczuć sens życia trzeba:

1) Starać się być w stanie łaski uświęcającej, a jeśli się ją utraci to pójść do spowiedzi. Chodzi o to aby się nie zamartwiać o własną duszę. Człowiek ma dosyć zmartwień a tego można się łatwo pozbyć w konfesjonale.

2) Zacząć porządnie przestrzegać 10 Przykazań. Szczególnie zachęcam do porządnego odpoczynku w niedzielę (trzecie przykazanie) - robimy tylko to co konieczne, ale tak naprawdę konieczne. Wiadomo nie od razu człowiek zrealizuje ten cel w 100%, ale chodzi o to aby przestrzegać przykazań coraz lepiej - wtedy poczujemy Boże Miłosierdzie/Miłość i właśnie to (obecność Pana Boga) da nam poczucie sensu życia. Co do porządnego odpoczynku niedzielnego to na początku może być nieswojo, ale to z czasem minie.
Może to nie jest łatwe, ale skuteczne.

/.../

Cytując Biblię należy podać źródło cytatu: księgę, rozdział i wiersz(e)
moderator

 Re: Brak poczucia sensu życia.
Autor: Asia (5.174.165.---)
Data:   2020-11-11 17:03

Mnie tutaj przypominają się słowa pewnego księdza. Kiedyś, u nas w parafii. W czasie któregoś z kazań:

"Jak ktoś zagubił sens swojego życia, to powinien często przychodzić na cmentarz, bo to jest miejsce, gdzie można ten sens odnaleźć."

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: