logo
Sobota, 05 grudnia 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Ślub kościelny z osobą z dziećmi.
Autor: Marcin (---.47.87.42.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-11-02 00:32

Czy wzięcie ślubu kościelnego z osobą z przeszłością która ma dzieci może się udać? Czy to z góry skazane na porażkę?

 Re: Ślub kościelny z osobą z dziećmi.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-11-23 11:05

Sam fakt posiadania dzieci nie ma większego znaczenia dla sprawy, natomiast istotne jest, jakiego rodzaju "przeszłość" masz na myśli. Jest przynajmniej kilka wariantów:
1) osoba ma dzieci, ale nigdy nie zawarła sakramentalnego związku małżeńskiego - przy braku innych przeszkód można zawrzeć ważne małżeństwo sakramentalne.
2) osoba ma dzieci, zawarła w przeszłości ważny sakramentalny związek małżeński, ale owdowiała - przy braku innych przeszkód można zawrzeć ważne małżeństwo sakramentalne.
3) osoba ma dzieci, zawarła w przeszłości sakramentalny związek małżeński, ale był on zawarty nieważnie - zawarcie ważnego sakramentalnego małżeństwa będzie możliwe dopiero po stwierdzeniu nieważności poprzednio zawartego (właściwym jest sąd biskupi, warto skorzystać z pomocy prawnika kanonisty).
4) osoba ma dzieci, zawarła w przeszłości ważny sakramentalny związek małżeński - nie ma możliwości zawarcia ważnego sakramentalnego związku małżeńskiego.
W razie dalszych wątpliwości warto poradzić się prawnika kanonisty. Obecnie jest ich już dość wielu, działają nawet w niewielkich miastach powiatowych, nie powinno być problemu z uzyskaniem takiej pomocy.

 Re: Ślub kościelny z osobą z dziećmi.
Autor: ja (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2020-11-23 11:13

Oczywiście, że może się udać, pod warunkiem, że szczerze się kochacie i Ty akceptujesz jej dzieci a one Ciebie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: