logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Brewiarz i wspomnienia obowiązkowe.
Autor: Mania (---.play-internet.pl)
Data:   2020-11-13 23:29

Mam pytanie odnośnie brewiarza i wspomnień obowiązkowych bo chyba nie rozumiem tych zasad. Czy jeśli np. mamy obowiązkowe wspomnienie jakiegoś świętego to zawsze bierzemy psalmy z dnia jeśli nie ma tekstów własnych czy bierzemy z tekstów wspólnych np. o męczennikach jeśli jest to męczennik? Ja tak zawsze robiłam że kierowałam się rubrykami i jeśli na dole napisane było, że 'wszystko z tekstów wspólnych' to wszystko brałam z tekstów wspólnych, ale ostatnio odmawiałam jutrznię z księdzem i on stwierdził że tak się nie robi, że trzeba z dnia brać psalmy bo to nie jest święto. Pogubiłam się w tym... Czy ktoś może mi wytłumaczyć dokładnie kiedy bierze się z dnia psalmy a kiedy teksty wspólne?

----------

Ogólne Wprowadzenie do Liturgii Godzin

III. Zasady normujące wybór kalendarza oraz oficjum lub jego części: (klik).
moderator

 Re: Brewiarz i wspomnienia obowiązkowe.
Autor: Mania (---.play-internet.pl)
Data:   2020-11-14 08:41

Ok ale może ktoś mi to wytłumaczyć jak krowie na rowie bo czytałam to i dalej nie rozumiem.

--------

Najlepiej tłumaczy się w realu. Zachęcam do rozmowy z księdze, z którym odmawiała Pani jutrznię.
moderator

 Re: Brewiarz i wspomnienia obowiązkowe.
Autor: Ona (---.146.160.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-11-14 15:08

Ponieważ sama gubię się w papierowym brewiarzu, dlatego zawsze swoje pomysły weryfikuję z aplikacją brewiarz.pl. Przy wszystkich godzinach oficjum aplikacja podaje numery stron wersji papierowej. Jeśli mam jakieś rozbieżności, pomiędzy moim zaznaczeniem, a aplikacją, to staram się dojść o co chodzi czytając OWLG (Ogólne Wprowadzenie do Liturgii Godzin). Po pewnym czasie jest łatwiej. Zresztą, wydaje się, że Pan Jezus się nie obrazi, jeśli pomylę się w wyborze psalmów czy pokręcę coś innego (nie mam obowiązku modlitwy brewiarzowej).

 Re: Brewiarz i wspomnienia obowiązkowe.
Autor: Wierna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2020-11-14 23:31

Również zdecydowanie polecam brewiarz.pl

 Re: Brewiarz i wspomnienia obowiązkowe.
Autor: Ona (---.146.163.175.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-11-15 10:03

Serdecznie dziękuję Moderacji, za przetłumaczenie "z mojego na polski" poprzedniego postu 😊

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: