logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak podjąć decyzję zgodną z wolą Boga?
Autor: zaluzja (---.centertel.pl)
Data:   2020-11-27 15:43

Jak wyżej, jak podjąć decyzję, która będzie i mnie i Boga zadowalać? Miałam pewne postanowienie cd. pewnej bardzo ważnej dla mnie sprawy, ale od 2 dni przyszedł mi do głowy pomysł, który całkowicie by coś zmienił. I to spowodowało zamęt w moim umyśle i uczuciach co do sprawy. Zamęt jak wiem nie pochodzi od Boga, ale jak mam usłyszeć Jego głos? Pytam Boga o rozwiązanie, modlę się do Ducha Świętego, ale boje się że cokolwiek zrobię będę żałować.
Macie jakieś sposoby na decyzję? I na pozbycie się tego zamętu?

 Re: Jak podjąć decyzję zgodną z wolą Boga?
Autor: aga (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2020-11-27 17:29

Albo Twoja wola albo wola Boga. A Ty chcesz aby jedno z drugim połączyć. Nie da się. Wyrzeknij się swojej woli wtedy otrzymasz odpowiedz jaka jest wola Boża.

 Re: Jak podjąć decyzję zgodną z wolą Boga?
Autor: Nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-11-27 18:56

1) Najważniejsze aby Twoja decyzja nie łamała/nie prowadziła do złamania żadnego z 10 przykazań. Wolą Pana Boga jest to aby człowiek przestrzegał zasad Dekalogu.

2) Daj sobie czas na przemyślenie czy to dobra decyzja - jej plusy, minusy, czy jest odwracalna itp. Pośpiech nie jest dobrym doradcą.

 Re: Jak podjąć decyzję zgodną z wolą Boga?
Autor: Mary (---.dsl.bell)
Data:   2020-11-27 19:20

Bralam udzial w rekolecjach oddanie33.pl przed calkowitym oddaniem sie Jezusowi przed rece Niepokalanej Dziewicy. W jednym dniu byla taka nauka ze aby poznac wole Boga wystarczy czytac czytania na dany dzien. Nie sprawdzilam jeszcze tego na sobie ale mysle ze byloby to bardzo proste, choc czasami zrozumienie takich czytan czy Ewangelie nie zawsze jest proste.

 Re: Jak podjąć decyzję zgodną z wolą Boga?
Autor: Ona (---.146.160.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-11-27 21:32

Któryś ze świętych (Ignacy Loyola?) proponował ciekawą metodę. Pomódl się i podejmij "na niby" decyzję. Zacznij żyć tak, jakby ta decyzja została podjęta ostatecznie i nieodwracalnie. I przyjrzyj się temu, co dzieje się w Twoim sercu. Czy podjęcie decyzji przyniosło pokój, czy wręcz przeciwnie? Czy te kilka dni utwierdziło mnie, że to dobra decyzja, czy wszystko pokazuje, że to błąd? Może pojawiły się jakieś nowe okoliczności, może nowe możliwości? Warto dać sobie czas. Może jest obok ktoś, kto "zna się" na kwestiach, których ta decyzja ma dotyczyć? Można wtedy przedstawić swoje wątpliwości i poprosić o podpowiedź, jako głos doradczy.

 Re: Jak podjąć decyzję zgodną z wolą Boga?
Autor: zaluzja (---.centertel.pl)
Data:   2020-11-27 22:52

Dzięki wam za odpowiedzi.
@Ona super metoda. Jednak właśnie problem jest taki że i to i to rozwiązanie nie przynosi pokoju, a każdy kto zna sytuację mówi właściwie co innego, zdania są podzielone. Mi to drugie rozwiązanie przyszło do głowy podczas odnawiania pewnej nowenny dot sprawy, może to właśnie jest natchnienie pochodzące z góry. Nie wiem, pomodlę się jutro na adoracji, poproszę kapłana o poradę.

 Re: Jak podjąć decyzję zgodną z wolą Boga?
Autor: Mika (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-11-27 22:59

Rozeznanie czy decyzja przyniosła pokój czy przeciwnie jest dobrą radą. Trzeba zobaczyć jakie będą owoce decyzji. Ale bywa też tak, że odczuwany lęk lub niepokój mogą wypływać z jakichś braków psychiki i nie muszą oznaczać, że decyzja jest błędna.

 Re: Jak podjąć decyzję zgodną z wolą Boga?
Autor: B (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-11-28 13:20

Wydaje mi sie ze wola Boga jest korzystanie z darow Ducha Świętego. Jednym z tych darow jest dar rozumu. Przemysl co dla Ciebie jest dobre. W swiecie mamy dobro i zlo, dobrze jak czlowiek potrafi dokonac prawidlowego wyboru. Postrzegam Pana Boga jako dobrego Ojca, ktory chce dla dzieci jak najlepiej. Z Panem Bogiem

----------

Zasady pisowni słownictwa religijnego

Duch Święty
Wielką literą piszemy nazwy własne (wszystkie człony), np.: Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty, Jezus Chrystus, Jahwe, Matka Boska, Bogurodzica, Madonna (tylko w odniesieniu do Matki Boskiej), św. Jan Ewangelista, św. Jan Chrzciciel, św. Jan z Dukli (przyimki wchodzące w skład nazwy piszemy małą literą, chyba że występują w pozycji początkowej nazwy).

Źródło: Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, zasady pisowni słownictwa religijnego: klik.
moderator

 Re: Jak podjąć decyzję zgodną z wolą Boga?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2020-11-29 11:23

Pan Bóg dał człowiekowi wolną wolę i jeśli wypełniasz Boże przykazania, nie krzywdzisz siebie i bliźniego, to żyjesz wolą Bożą.
To o co pytasz, to Twoje emocje a one nie podlegają rozeznaniu. Trzeba się uspokoić i współpracować z rozumem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: