logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy.
Autor: Koreks (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-01-03 14:48

Stoję przed wyborem decyzji o zmianie pracy. Próbuję to rozeznać od kilku dni i o ile na początku byłem już zdecydowany co do zmiany pracy, to po wysłuchaniu wykładu o. Wacława Królikowskiego SJ właśnie o podejmowaniu decyzji i rozeznawaniu ich wg metody Św. Ignacego, pojawiła się wątpliwość co do wyboru i duża niepewność.

Skrótowo - pracuję od ponad 15 lat w jednej dość korporacyjnej firmie, mam wysokie stanowisko, zarabiam jak na lokalne warunki dobrze. Praca jest jednak wymagająca, stresująca i od jakiegos roku panuje spory i narastający bałagan organizacyjny - brak zaangażowania ludzi, niejasne odpowiedzialności, ciągły proces "udoskonalania" bałaganu, który wprowadza głównie zamieszanie itd. Chciałem od jakiegos czasu od tego odpocząć, bo miewam często już objawy wypalenia, bezsenność, ciągłe myślenie o obowiązkach, niewykonanych przez zespół obowiązkach za które jestesmy odpowiedzialni itd.
Z drugiej strony znam środowisko, ludzi, ograniczenia i minusy - jest to pewnego rodzaju strefa komfortu, bo niewiele mnie już tu zaskoczy i przy odpowiedniej zmianie nastawienia (mniej się przejmować) pewnie można to jakoś dalej wytrzymywać.

Dostałem ofertę pracy u konkurencji (mała kilkudziesięcioosobowa firma) - większe zarobki, nowy obszar do objęcia i rozwijania - również duża a nawet większa osobista odpowiedzialność, więcej wyjazdów w teren, ale jednocześnie jakieś szanse na "wypłynięcie na szersze wody", poznanie ludzi. Z minusów - dużo trudnych zagadnień, które będę musiał intensywnie przyswoić w krótkim czasie i bez gwarancji powodzenia. Do tego większa osobista odpowiedzialność za pewne obszary, które nie są moją najmocniejszą stroną, więc też od stresu nie ucieknę.

Żona mnie namawia na przejście - większe zarobki dadzą większy komfort życia, może jakaś pomoc domowa ale też niesie to ryzyko, że jeżeli nie sprawdzę się w nowej roli, to wówczas mogę zostać na lodzie po kilku miesiącach okresu próbnego.
Jestem praktycznie jedynym żywicielem w rodzinie - kredyt itd.

Zaufane osoby z otoczenia mają dość skrajne opinie co do pomysłu, więc nie bardzo mam się kogo jeszcze poradzić.

Pracy zmieniać nie muszę, ale to większe wynagrodzenie kusi mnie, bo umożliwiłoby szybszą spłatę zobowiązań.

Rodzinnie - kryzys małżeński od kilku lat. Dwoje dzieci, żona jest w kiepskim stanie psychicznym (m.in. z powodu tego, że nie udaje jej się zarabiać, tak jak by tego oczekiwała - działalność gospodarcza "hobbystyczna"). Zdarza jej się nadużywać alkoholu. W domu często są kłótnie o kwestie wychowania, wiary, wartości i postrzegania świata. Temat rzeka...

Modle się o światło Ducha Świętego, wypisałem sobie plusy i minusy - są i tu i tu i ciężko jest je jakoś jednoznacznie porównać.

Decyzję podejmę sam, ale może jakieś Wasze świeże spojrzenie da mi jakieś światło na sprawę.

 Tematy Autor  Data
 Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Koreks 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Chłopina 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Koreks 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Michał 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy G_JP 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Koreks 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Ј 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy B. 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy antonima 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Koreks 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy po prostu 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Ј 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy po prostu 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Ј 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy po prostu 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Koreks 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy A2 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Margaret 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Ј 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy B. 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Koreks 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy aga 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Margaret 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Esteraady 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy Koreks 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy B. 
  Re: Rozeznanie decyzji ws zmiany pracy. nowy A. 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: