logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Matka i babka widzą jedynie wykrzywioną stronę.
Autor: Agnieszka (---.mynet.com.pl)
Data:   2021-01-08 20:22

Witam. Mam pewien problem z moją matką i moją babką. Matki nie widuję zbyt często, babkę omijam szerokim łukiem. Ale ilekroć nieważne do jednej albo drugiej odezwę przypominają mi o bardzo przykrym wydarzeniu z przeszłości. Mam wrażenie że niemalże ciągle tym żyją i wytykają mi to w koło Macieja, szczując mnie tym, wszystko to pod to podpinają, tak że nie mogę zapomnieć o przeszłości. Nie mają pojęcia o prawdziwym obliczu przeżytej przeze mnie sytuacji, widzą jedynie jej wykrzywioną stronę. Rozmowa nie wchodzi w grę, znajomi próbowali, ja próbowałam, ale mam wrażenie że za każdym razem to tylko pogarsza sytuację. Co z tym zrobić?

 Re: Matka i babka widzą jedynie wykrzywioną stronę.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-01-20 15:24

Droga Agnieszko, skoro próbowałaś rozwiązać problem poprzez rozmowę i nie napotkałaś z drugiej strony dobrej woli, to pozostaje tylko ucinanie tematu. W momencie kiedy Mama lub Babcia zaczynają swoje "wypominki" warto powiedzieć uprzejmie, lecz stanowczo: "Nie będziemy o tym rozmawiać". Jeśli nie przestaną - równie stanowczo: "Przykro mi, ale muszę zakończyć naszą rozmowę, poruszanie tego tematu sprawia mi ból" - w tym momencie pożegnać się i wyjść (jeżeli jest to spotkanie) lub rozłączyć się (rozmowa telefoniczna). Powtarzać taki "manewr" za każdym razem. Nie wiem, czy ten sposób zadziała, ale często bywa skuteczny w tego rodzaju sytuacjach.

 Re: Matka i babka widzą jedynie wykrzywioną stronę.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-20 22:49

Agnieszko,

Jeżeli wszystkie Twoje podejmowane próby zawiodły, to pomódl się o rozwiązanie tego okropnego "węzła" do Matki Bożej. Ona pomoże Ci rozwiązać ten węzeł. Nie trać nadziei i zaufaj Jej. Jest modlitwa do Matki Boskiej rozwiązującej węzły, znajdziesz ją w necie.

Głowa do góry.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: