logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak pokonać trudności w miłości bliźniego?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-01-13 13:21

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, Szczęść Boże.

Trudno mi kochać bliźnich uczynkiem. Czuję w sobie jakąś blokadę. Wypisałem sobie co mam dobrego zrobić wobec moich członków rodziny, przyjaciół, znajomych etc., ale czuję, że jest jakiś powód, który blokuje mnie przed zrobieniem tego dobra. Zapominam o tym dobru bardzo często. Czasami jest tak, że mogę kochać ludzi na full a czasami nie. Ale słowem umiem łatwiej kochać. Dlaczego tak mam? Nie wiem. Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Wszystkich gorąco pozdrawiam.

 Re: Jak pokonać trudności w miłości bliźniego?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-01-13 15:29

Drogi Karolu, opisałeś chyba najbardziej powszechną i odwieczną bolączkę ludzkości, jeśli chodzi o miłość bliźniego. Skoro "słowem łatwiej", to zacznij od miłych, serdecznych słów. Słów wsparcia i pociechy. Czasem mogą pomóc bardziej, niż wielkie czyny. Oczywiście nie rezygnuj z czynów, walcz o nie i proś Boga o wsparcie na tej drodze. Pamiętaj, że nie jesteś z tym problemem sam, boryka się z nim bardzo wielu ludzi. Całe życie dążymy do doskonałej miłości Boga i bliźniego...

 Re: Jak pokonać trudności w miłości bliźniego?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-01-13 15:57

Karolu, warto odszukać, odkryć nazwać powód blokady. Przyjrzeć się powoli i spokojnie każdej z relacji, w której doświadczasz blokady. Jak to jest? Różnie bywa. Kogoś nie lubimy? Nie chce nam się? Jesteśmy skrepowani, czym? Ktoś nas uraził? Obawiamy się, że... Nie bardzo wiemy, jak... Powód może być różny w stosunku do różnych osób. Może nazwany stanie się łatwiejszy do usunięcia?

 Re: Jak pokonać trudności w miłości bliźniego?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-17 13:07

Dobre słowo skierowane do bliźniego jest aktem miłości bliźniego.

 Re: Jak pokonać trudności w miłości bliźniego?
Autor: kr (---.toop.pl)
Data:   2021-01-18 11:55

Witaj Karolu :) Śp. ksiądz Pawlukiewicz mówił, że rozwiązywanie problemów należy rozpoczynać od robienia małych rzeczy, drobiazgów. Warto zacząć od uśmiechu, uklonienia się starszej osobie spotkanej na ulicy, wysłania smsa do fundacji wspierającej osoby potrzebujące (np. do Caritasu), krótkiej modlitwy za kogos. Im mniej kogoś lubisz, i im wiecej kosztuje Cie to wysiłku, tym większy ma taki drobny uczynek wartosc w oczach Pana Jezusa, który szczególnie upodobał Sobie tych, którzy się wysilaja i z miłości do Niego przełamuja swoją niechęć. Prawdziwa miłość zawsze kosztuje. Zachęcam Cię do rozważania Kazania na Górze, szczególnie tego fragmentu o miłości nieprzyjaciół i do modlitwy o dary Ducha Świętego. Serdecznie Cię pozdrawiam :) Szczęśc Boże, kr

 Re: Jak pokonać trudności w miłości bliźniego?
Autor: damians (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-01-24 11:45

Jeśli będziesz miłował słowem, i ludzie będą cię miłować słowem. Jeśli będziesz miłował uczynkiem to ludzie będą cię miłować uczynkiem. Ucz się od swego Mistrza, który mówi żeby uczynkami się miłować ;) pozdrawiam :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: