logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mąż nie ma kompletnie żadnych ambicji.
Autor: A. (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-24 17:19

Hej, chciałabym się poradzić w pewnej sprawie. Jestem młodą mężatka, raptem 3 lata po ślubie, mój mąż to dobry i ciepły człowiek. Poznaliśmy się kilka lat temu i wtedy wszystko było inaczej. Starał się, motywował, wykazywał inicjatywę, miał ambicje i wydawał się być odpowiednią dla mnie osobą. Nie mogę powiedzieć, że z mojej strony była to ogromna, szaleńcza miłość. Byłam kiedyś dawno temu zakochana, związek trwał 3 lata i był na tyle intensywny, że przez kolejne 2-3 lata potrzebowałam spokoju, regeneracji i odnalezienia siebie na nowo.
Problem tkwi w tym, że mój mąż nie ma kompletnie żadnych ambicji, nie wykazuje żadnego zainteresowania czymkolwiek, nie umie i nie podejmuje żadnych decyzji, zawsze czeka aż ja postanowię, ja się odezwę, ja zadecyduję. Zawsze daję mu wolną rękę, pytam, analizuje, chcę podjąć się dyskusji, którą on zbywa. Nie rozmawia ze mną praktycznie. Egzystuje grając na komputerze, jedząc i pracując. W sprawach współżycia też jest tragicznie, nie ma żadnej bliskości. Głównie przeze mnie, bo nie mam ochoty, nie czuję się kobieco, nie czuję się bezpiecznie, nie czuje się zaopiekowana. Może poradzicie jakąś modlitwę, rzućcie radą... Sama już nie wiem, gdzie szukać oparcia.

 Re: Mąż nie ma kompletnie żadnych ambicji.
Autor: aga (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2021-02-05 00:43

Rozmawiać trzeba i nie ma innego wyjścia. Coś musi być skoro tak się zachowuje może go przytłaczasz? Mów mu o swoich potrzebach i niech on tez Ci powie. Wyjdź na przeciw ale delikatnie. Zaopiekuj się nim bo może tego potrzebuje. Małżeństwo nie polega na tym ze tylko mąż ma dawać opiekę i bezpieczeństwo. To musi być obustronne wspieranie.

 Re: Mąż nie ma kompletnie żadnych ambicji.
Autor: adrian (---.133.21.26.ekoline.net.pl)
Data:   2021-02-06 22:17

Hej, faceci czasem zakładają kapcie, może pojedziecie na jakieś dobre rekolekcje dla par, albo wyślesz faceta https://exodus90.com/pl (90 dniowe katolickie ćwiczenia dla faceta, gorąco polecam, bo sam jestem po nim)

 Re: Mąż nie ma kompletnie żadnych ambicji.
Autor: gabi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-07 15:59

Oparcia trzeba szukać w Bogu, Maryi. Rekolekcje są dobrym pomysłem. Ale myślę, że razem, w pojedynkę - nie. Może jest potrzebna terapia małżeńska. Tutaj na forum problemu nie pomożemy rozwiązać, bo piszesz tylko Ty a nie wiemy co ma do powiedzenia Twój mąż. Może warto poszukać wspólnych zainteresowań? Pomyśl także o tym, że wiele kobiet dałoby dużo, by mieć u boku dobrego, ciepłego mężczyznę :)
Życzę zdrowia i radości z bycia razem.

 Re: Mąż nie ma kompletnie żadnych ambicji.
Autor: A. (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-02-14 19:17

Dziękuję za odpowiedzi. Może takie rekolekcje to niezły pomysł...
Ciężko znaleźć wspólne zainteresowania. Nawet to, co nas łączyło teraz dzieli. Staram się dawać mu wsparcie, opiekę, pomoc, być wiatrem w żaglach... Ale nie moge być jego matką, nie chcę. Pragnę być żoną.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: