logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaka modlitwa o przebaczenie i przyjaźń?
Autor: Natalia (---.play-internet.pl)
Data:   2021-01-29 10:56

Nie znalazłam na internecie żadnej modlitwy z prośba o przebaczenie u drugiej osoby. Bardzo bym chciała by mi ktoś wybaczył. Jednocześnie chciałabym wzbudzić u tej osoby przyjaźń, a nie mamy już prawie ze sobą kontaktu, więc chyba pozostaje już tylko modlitwa. Ale jaka?

 Re: Jaka modlitwa o przebaczenie i przyjaźń?
Autor: Y (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2021-01-29 13:09

Dlaczego szukasz formularza? Serce Boże nie jest urzędem. Twoje, mam nadzieję, że też nie :)
Ty chcesz. A czy ta osoba tego chce? Ona jest wolna.
Kiedyś, będąc nastolatką, zawiodłam moją przyjaciółkę. Nie umiała mi wybaczyć. Przynajmniej tak to zewnętrznie wyglądało. I ta sytuacja bardzo pogłębiła moje nawrócenie. Bogu dziękuję za tą trudną relację.

 Re: Jaka modlitwa o przebaczenie i przyjaźń?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-01-29 16:00

Przyjaźni nie da się u kogoś wzbudzić, tak myślę. Przyjaźń jest swego rodzaju cudem, podarowanym dobrem, wolnym wyborem dwóch osób. Można bardzo, bardzo chcieć, a i tak druga strona nie będzie nas uważała za przyjaciela. To trochę jak z miłością: można bardzo, bardzo chcieć, żeby dana osoba płci przeciwnej mnie pokochała jako tę jedyną - i nic.

Przyjaźń jest "wyższym stopniem", poprzedzają go niższe etapy - znajomość, koleżeństwo itd. Nie ma bezpośredniego przejścia od braku kontaktu do przyjaźni.

Poza tym, gdy przyjaźń ma już szansę się zrodzić, gdy jest już za nami sporo dobrych (ale może i trudnych) doświadczeń i jest też ten tajemniczy dla mnie wymiar przyciągania, zdolności rozumienia i ukierunkowania na drugą osobę, na jej dobro, to ta kiełkująca przyjaźń wymaga pracy obu stron, i to wieloletniej.

 Re: Jaka modlitwa o przebaczenie i przyjaźń?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-30 12:31

Natalko,

Z pewnością znasz to znane powiedzonko z życia wzięte: "W tym największy jest ambaras aby DWOJE chciało naraz (!) " :)

Pozdrawiam

 Re: Jaka modlitwa o przebaczenie i przyjaźń?
Autor: HalinaMR (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-08 08:57

Natalko, czasem zbyt szybko nazywamy jakąś relację przyjaźnią. Przyjaciel to ktoś, kto Cię zaakceptuje taką, jaką jesteś. Będzie trwał przy Tobie przez lata pomimo Twoich wad i błędów, które popełnisz. Nikt nie ma gotowej recepty na przyjaźń. Nie wszyscy, których spotykamy na swojej drodze idą z nami tą drogą do końca. Ponadto nie zawsze to, co wydaje się nam dobre w danym momencie okazuje być dobrym po latach. Ale Pan Bóg wie, co jest dobre dla każdego. Może już warto oddać te sprawę Bogu i przestać się nią zajmować?
Pozdrawiam.

 Re: Jaka modlitwa o przebaczenie i przyjaźń?
Autor: Ania (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-03-08 22:17

Natalia, a może rozmowa wprost z drugą osobą? Poprzedzona modlitwą. Jeśli oczywiście masz taką możliwość.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: