logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ojciec chce mnie skłócić z bratem.
Autor: aga (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-29 14:11

Chodzi o sprawy majątkowe. Spadku po mojej mamie który mamy ja i mój brat. Mój ojciec chce mnie skłócić z bratem bo nie może się pogodzić z tym ze mama nam zapisała swój majątek a nie jemu. Ja nie chce się kłócić z bratem bo mamy dobre kontakty i się lubimy. Ojciec stawia sprawę na skaju noża i żadne segmenty nie docierają do niego. Chce żebym była po jego stronie. Ja w sumieniu nie mogę bo bo to byłoby niesprawiedliwe. Mój brat jest dobrym człowiekiem i nie mam powodu aby z nim walczyć. Ojciec nie potrafi tego zrozumieć, że nie chce walczyć z bratem tak jak on. Chce abym była po jego stronie przeciwko bratu. Jakie jest rozwiązanie tej sytuacji?

 Re: Ojciec chce mnie skłócić z bratem.
Autor: Kwiatusek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-08 16:00

Rozwiązanie nasuwa się samo. Skoro nie chcesz być przeciwko bratu to nie bądź. Nie pozwól ojcu by Cię wciągał w jakieś gierki i nie daj się skłócić z bratem. Przecież sama masz rozum i już doszłaś do wniosku, że brat nie zasługuje na takie traktowanie i nie chcesz tego robić. Więc skoro wiesz to nie rozumiem sensu pytania. Chyba, że masz problem z asertywnością względem ojca i to wymagałoby poprawy. A z tego co wnioskuje to nie jesteś małą dziewczynką a dorosłą kobietą, więc nie masz obowiązku we wszystkim słuchać się ojca, choć powinnaś zachować do niego szacunek.

 Re: Ojciec chce mnie skłócić z bratem.
Autor: Mateusz (31.42.24.---)
Data:   2021-02-09 22:28

Tu nie musi być żadnych gierek, w które ewentualnie możesz dać się wciągnąć. Wasz ojciec też nie musi czuć się pokrzywdzony, bo jako mąż zmarłej, a więc osoba najbliższa ma prawo do tzw. zachowku nawet wtedy, gdy nie został wyraźnie uwzględniony w testamencie jako jeden ze spadkobierców. Wyjście z opisanej przez Ciebie sytuacji jest więc takie, aby wspomniany zachowek odliczyć od majątku mamy, a pozostałą część podzielić między Ciebie i Twojego brata w sposób określony w testamencie. Jedyny problem w tym, że wysokość wspomnianego zachowku musiałby obliczyć sąd, zatem bez zaangażowania go w rozwiązanie sporu się nie obędzie.

 Re: Ojciec chce mnie skłócić z bratem.
Autor: Estera (---.147.97.232.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-02-09 23:32

Aga, powtórzę za Kwiatuskiem: jesteś dorosła i nie musisz słuchać tatusia. Jakie dobro i dla kogo wynikłoby z Twoich kłótni z bratem? Proponuję, żebyś za każdym razem, kiedy ojciec zaczyna ten temat, szybko go ucinała, np. tak: tato, nie chcę o tym więcej rozmawiać. Jeśli nie skończysz tego tematu, to wychodzę - i rzeczywiście wychodzić.

 Re: Ojciec chce mnie skłócić z bratem.
Autor: k (---.centertel.pl)
Data:   2021-02-11 20:21

Polecam odmówic Nowennę do MB Rozwiązujacej Węzły

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: