logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Poszukuję miejsca gdzie bylam ochrzczona.
Autor: Eva (---.centertel.pl)
Data:   2021-02-02 18:32

Moi rodzice i chrzestni nie żyją. Parafia gdzie mieszkam od lat 7 gdzie miałam chrzest i bierzmowanie napisała do mnie to. I co teraz? Jak zacząć poszukiwania? Jakieś pomysły

"Szczęść Boże, na pewno przynosiła Pani do naszej parafii metrykę chrztu do Komunii i Bierzmowania, tylko, że parafie nie gromadzą tych dokumentów. Po bierzmowaniu odesłaliśmy do miejsca chrztu informację o Pani Bierzmowaniu i tam jest to na pewno zapisane, tylko nikt nie notował dokąd było wysyłane więc nie mogę tej parafii chrztu namierzyć."

 Re: Poszukuję miejsca gdzie bylam ochrzczona.
Autor: Mary (---.dsl.bell)
Data:   2021-02-05 19:23

a znasz adres gdzie mieszkalas z rodzicami? Najwazniejsze znalezc miejscowosc, potem kosciol, to pewnie zajecie dla detektywa. Mysle ze ksieza mowia prawde ze nie maja zapisane gdzie odsylali bo ksiegi parafialne takich danych nie podaja.
W mojej rodzinie byl taki ktory znajdywal nawet przodkow sprzed 1 wojny swiatowej szukajac w ksiegach parafialnych. ale znal miejscowosci. Jezeli masz metryki urodzenia twoich rodzicow to tez pol pracy, czasami proboszcz mogl zapisac dokad sie wyprowadzili. Zycze owocnych poszukiwan.Eva.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: