logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-02-03 09:14

Szczęść Boże wszystkim,
mam pytanie: czy po śmierci można "zrezygnować" z życia wiecznego? Czy Bóg może unicestwić nieśmiertelną duszę człowieka, tak żeby nie trzeba było już dalej żyć? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Gabi (---.citykom.de)
Data:   2021-02-03 12:24

Aneto :-)

Dlaczego o to pytasz? Czy to oznacza, że życie wieczne wydaje Ci się takim ciężarem, że już nie chciałabyś żyć dalej? A może jesteś załamana i wykończona życiem na Ziemi? Gdybyś doprecyzowała swoją odpowiedź, łatwiej mogłabym Cię zrozumieć i spróbowałabym jakoś pomóc.

Bóg nigdy nas nie unicestwi, ponieważ stworzył nas do Wieczności, do życia z Nim w Miłości. To jest Jego dar dla nas, ale tutaj nie jesteśmy w stanie tego pojąć ze względu na nasze ograniczone możliwości.

Pozdrawiam serdecznie :-)

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-02-03 13:00

Nie. Nie można zrezygnować. Dusza ludzka jest nieśmiertelna. Tak postanowił Pan Bóg.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: B (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-03 13:49

Bóg przygotował takie dobra w niebie, ze wydaje mi się ze nikt nie będzie chciał rezygnować z radości wynikającej z przebywania w raju:
"ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują"
1 Kor 2,9

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: W (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-03 14:53

Nawet o tym nie myśl.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Mateusz (84.38.85.---)
Data:   2021-02-03 16:19

Dusza ludzka jest nieśmiertelna. To jedna z podstawowych prawd naszej wiary. Po śmierci każdy człowiek na podstawie swoich uczynków trafia do Nieba lub piekła. Żyje dalej, ale w Niebie nie doświadcza żadnych trosk, które sprawiłyby, że chciałby z przebywania tam zrezygnować. Czy leczysz się czasem na nerwicę? Bo jeśli tak, to stosuj się do zaleceń lekarza i nie ulegaj takim myślom jak ta, którą opisałaś.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-02-03 17:07

Według nauki katolickiej dusza ludzka jest nieśmiertelna, czyli nie można zrezygnować z życia wiecznego. Bóg prawdopodobnie mógłby jakoś unicestwić duszę, ale ponieważ jest dawcą życia to nie chce tego zrobić. Aneto: Myślę, że Twoje pytanie wynika z tego, że albo chcesz grzeszyć bez ponoszenia konsekwencji, albo też masz jakiś nieprzyjemny obraz życia wiecznego w niebie, z którym nie możesz się pogodzić. Czy tak jest? Czy może jest jakiś inny powód, dla którego chciałabyś rezygnować z życia wiecznego?

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-02-03 17:13

Katechizm Kościoła Katolickiego w punkcie 366 mówi, że:

Kościół naucza, że każda dusza duchowa jest bezpośrednio stworzona przez Boga nie jest ona "produktem" rodziców - i jest nieśmiertelna nie ginie więc po jej oddzieleniu się od ciała w chwili śmierci i połączy się na nowo z ciałem w chwili ostatecznego zmartwychwstania.

http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-1.htm

Według mnie te słowa wykluczają możliwość unicestwienia duszy człowieka.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Maria (---.play-internet.pl)
Data:   2021-02-03 17:32

Dusza jest wieczna. Bóg może wszystko, ale nie działa nielogicznie, wbrew sobie, wiec nie unicestwi niczyjej duszy. Człowiek jest wolny więc może wybrać czy chce żyć z Bogiem czy nie. Jeśli nie chce, dusza trafia do wiecznego oddzielenia od Boga czyli do piekła. Jednak dusza jest stworzona i powołana do życia wiecznego. Wieczność duszy oznacza że jest ukierunkowana na wieczne życie z Bogiem. To jej cel i po to została stworzona.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: ktoś tam (205.201.55.---)
Data:   2021-02-03 17:33

Też bym tak chciała, żeby nie trzeba już było dalej żyć. Ale tak się nie da, jak sama piszesz dusza jest nieśmiertelna. Ktoś płodzi, Bóg stwarza duszę, ciało i trzeba żyć. Teraz i w wieczności. Czy się komuś podoba czy nie.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-02-03 21:41

Aneto, "ktoś tam" - dlaczego chcecie zrezygnować z życia wiecznego?

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-02-03 22:06

Najpierw trzeba by przestać być człowiekiem. Jest to możliwe?

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-02-04 07:11

Estero, po prostu już nie chcę żyć. Przy zdrowych (?) zmysłach trzyma mnie tylko świadomość, że to się kiedyś skończy. Przeraża mnie jednak myśl, że nawet wtedy będę musiała żyć dalej. Wolałabym po prostu zniknąć, nic już nie czuć. Pewnie Mateusz ma rację, że to raczej temat dla lekarza, niż na to forum. Dziękuję za Twoją troskę.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Mira (---.securex.cc)
Data:   2021-02-04 09:19

Sam Jezus to zaznacza
/.../

Powołując się na Jezusa proszę podać źródło z Pisma świętego: księgę, rozdział i wiersz
moderator

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: agnostyk (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-02-04 10:12

/.../

Do postawienia pytania zapraszam obok: klik.
moderator

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-02-04 22:48

Aneto, ja też sugeruję lekarza i psychologa. Nie wiem, co Cię tak przytłoczyło, z czym sobie nie radzisz, ale śmierć to nie jest dobre rozwiązanie. Być może chorujesz na depresję - tę chorobę da się leczyć, przy pomocy leków i terapii.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: aga (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2021-02-05 00:34

Idź do kościoła przed Najświętszy Sakrament i pozostań tam z godzinę i zobaczysz co Pan chce Ci powiedzieć. Słuchaj w swoim sercu a usłyszysz.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-02-05 19:38

Aneto, czy nagle stało się coś złego? Coś, co Cię przytłoczyło? Nie próbuję Cię ciągnąć za język i zachęcać do zwierzeń na forum, ale uderzyła mnie ta drastyczna zmiana w Twoim zachowaniu. Niedawno pisałaś, w innym wątku: "jak wielki rzeczy mi Pan uczynił". I co? Teraz ten sam Bóg miałby Cię na zawsze unicestwić? Nie chciałby mieć Cię przy Sobie w wieczności? Czy nie stworzył Cię do szczęścia wiecznego? Przecież Twoje cierpienie kiedyś się skończy. Nie wybierasz się chyba do piekła, prawda? Pragnienie odejścia z tego świata, kiedy życie wydaje się zbyt ciężkie, a pragnienie unicestwienia na zawsze to jednak dwie różne rzeczy.
Tak jak poprzednicy polecam lekarza. I Lekarza. Bo chyba dołączył się do choroby/ załamania psychicznego kryzys wiary.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-02-05 20:53

J - nic nagle się nie stało. Jestem już w wieku, kiedy dokonuje się pewnych podsumowań i jestem strasznie zmęczona. Dziękuję Bogu za cuda, w które obfituje życie i świat, za te wielkie rzeczy, które nieraz dla mnie robił, ale też wracają do mnie złe doświadczenia z przeszłości. Jestem zmęczona, chciałabym już nic nie czuć, nawet tych niebiańskich rozkoszy. Chciałabym odpocząć.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Gabi (94.134.89.---)
Data:   2021-02-05 21:43

J,
ja również się zastanawiałam, skąd ta drastyczna zmiana, ale nie chciałam być niedyskretna. Porównałam też oba wpisy, bo miałam wątpliwości, czy to ta sama osoba pisała. Gubię się w domysłach. Może jakiś stary ból z przeszłości powrócił z nagłą siłą, nie wiem. Duch zły stara się wykorzystać każdą sytuację, aby wyprowadzić nas z równowagi wewnętrznej, zakłócić pokój i pozbawić radości z bliskości Pana. Tylko Aneta wie, co się tak naprawdę stało.

Aneto, pomodlę się za Ciebie.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-02-05 21:57

Gabi, to faktycznie wielki ból z przeszłości. Nie pomyślałam, że za moim problemem może stać zły duch. Może to faktycznie on wywleka dawne sprawy, żeby zawrócić mnie z drogi nawrócenia. Dziękuję za modlitwę.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-02-06 06:09

Aneto,
źródło Twoich problemów należy rozpoznać. Nie rezygnuj więc z kontaktu ze specjalistą. Nie traktuj tego, co się Tobą dzieje, wyłącznie w kategoriach duchowych. Nie wykluczaj przedwcześnie zwykłego stanu chorobowego.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Mary (---.dsl.bell)
Data:   2021-02-06 17:00

Anetko, każdy ma dwie drogi (por. Ps 1). Drogę szatana albo drogę Bożą. Dusza jest nieśmiertelna.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: HalinaMR (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-07 19:49

Aneto, Estero, w życiu ziemskim różnie bywa. Nie zawsze jest tak, że za porażki lub ciosy jesteśmy sami odpowiedzialni. Czasem nie mamy wpływu na zewnętrzne uwarunkowania. Niektóre ciosy mogą totalnie zdołować, nawet odebrać chęć życia. Ale trzeba zawsze pamiętać o tym, że życie jest darem od Boga i nie wolno tego daru marnować.
Nie wszyscy wiedzą (także niektórzy lekarze- niestety; pewien lekarz w przeszłości zamiast skierować mnie do endokrynologa wmawiał mi nerwicę i pisał recepty na psychotropy), że za rozchwianie emocjonalne, nerwice, depresje są odpowiedzialne także hormony, witaminy i mikroelementy - zazwyczaj ich niedobór ale czasem także nadmiar. Trzeba więc zrobić badania i wyrównać niedobory. To w sferze ciała.
A w sferze ducha - psychologowie twierdzą, że jeśli obniżony nastrój utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie, trzeba udać się do specjalisty.

Miłe Panie, czy próbowałyście zawierzyć Siebie i Wasze problemy Panu Jezusowi lub Maryi?
Np. w Częstochowie na Jasnej Górze w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywają się zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Z uwagi na epidemię i ograniczenia z niej wynikające możecie uczestniczyć w zawierzeniu przez internet, transmisja rozpoczyna się o godzinie 16. Przykładowy link: http://www.jasnagora.com.pl/612,372,artykul,Kaplica_Matki_Bozej.aspx
Życzę Wam z całego serca zdrowia, spotkania na Waszej drodze ludzi, którzy Wam pomogą rozwiązać problemy, wybaczyć tym, którym trzeba wybaczyć i odnaleźć na nowo radość życia :)

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-02-07 21:29

Droga Halino, dałaś kolejną cenną wskazówkę - jestem już w takim wieku, że hormony też mogły namieszać mi w głowie. Od jutra biorę się za gruntowną diagnostykę medyczną, nie rezygnując oczywiście z praktyk duchowych. Ogrom wsparcia na tym forum przywraca wiarę w ludzi i w cały ten świat. Z całego serca dziękuję Wam wszystkim.

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Gabi (---.versanet.de)
Data:   2021-02-08 10:44

Aneto,

"Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze Swe nad Tobą, niech Cię obdarzy Swą łaską. Niech zwróci ku Tobie oblicze Swoje i niech Cię obdarzy pokojem" (Lb 6, 24-26).

 Re: Czy można zrezygnować z życia wiecznego?
Autor: Ryszard (---.wroclaw.vectranet.pl)
Data:   2021-02-26 14:19

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Nie ma czegoś takiego. O istnieniu bądź nieistnieniu decyduje Bóg. Niebo czy piekło to nie lista z której się można wypisać, skasować i wygumkować. Dusza jest nieśmiertelna i niezbywalna.

Z Panem Bogiem,
Ryszard

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: