logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Żal i zadośćuczynienie.
Autor: anonim (213.136.253.---)
Data:   2021-02-04 10:40

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Nie jestem małym dzieckiem ale nadal mam od rodziców ograniczenia używania internetu, grania w gry itd. Chodzi o to, że ostatnio te ograniczenia przekroczyłem i w tym czasie znalazłem sobie w internecie taką rzecz i byłem nią zafascynowany i postanowiłem ją kupić i kupiłem z pomocą rodziny. No i problem polega na tym że przekroczyłem te ograniczenia czyli nie posłuchałem rodziców i tego mogę żałować, ale przecież mam jeszcze tą rzecz, która nadal mnie satysfakcjonuje czyli nie do końca tego żałuje. Czy żeby żałować do końca i jako zadośćuczynienie mam się tej rzeczy pozbyć?

 Re: Żal i zadośćuczynienie.
Autor: Ona (---.146.160.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-02-04 15:43

Może wystarczy przeprosić rodziców i odjąć przekroczony czas od limitu w tym tygodniu?

 Re: Żal i zadośćuczynienie.
Autor: Krystyna (---.elblag.vectranet.pl)
Data:   2021-02-04 18:28

Gdybyś pozbył się tej rzeczy to pewnie byś żalował tej rzeczy, a nie tego, że przekroczyłeś narzucone ograniczenia :) To nie jest sposób na osiągnięcie stanu żalu za (tutaj rzekomo) popełniony grzech.
Idąc po nitce do kłębka - faktycznym Twoim problemem jest pewnie nadmierne używanie internetu, może nawet uzależnienie. I z tym trzeba coś robić, nie czekajac na kolejne rodzicielskie zakazy, a może i kary. Jeśli pójdziesz z rachunkiem sumienia w tym kierunku, czyli dalej, mogą z czasem zrodzić się z tego dobre owoce. Rodzice przecież oczekują właśnie tego, a nie ślepego posłuszeństwa dla siebie. Sam narzuć sobie ograniczenia, a rzecz którą nabyłeś (nie ukradłeś jej przecież) zostaw już, bo pozbywając się jej nic w materii internetu nie zmienisz.

 Re: Żal i zadośćuczynienie.
Autor: anonim (213.136.253.---)
Data:   2021-02-05 08:00

A jak ta rzecz mnie nadal satysfakcjonuje po tym grzechu to czy to tak może zostać? Czy do spowiedzi wystarczy że będę żałował tego przekroczenia limitu?

 Re: Żal i zadośćuczynienie.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-02-05 12:23

Wiesz co, piszesz niejasno i nie bardzo wiadomo, jak Ci pomóc. To staje się jałowe. Załatw to w konfesjonale, tam opowiesz szczegółowo i konkretnie, powiesz, o co chodzi z rzeczą, która Cię satysfakcjonuje itd. - i otrzymasz wiążące odpowiedzi, a nie będziesz zdany na zgadywanki w internetach.

 Re: Żal i zadośćuczynienie.
Autor: Krystyna (---.elblag.vectranet.pl)
Data:   2021-02-05 12:57

Nie ma nic złego w tym, że rzecz satysfakcjonuje. Rzecz jest fajna, zapłaciłeś za rzecz pieniądze, na pieniądze ktoś zapracował i czemu miałaby ta rzecz nie cieszyć? Radość jest nam potrzebna niczym słońce 😊 Problem w tym, czy ... rzecz nie "cieszy" 24h na dobę, czyli: czy używając tej rzeczy nie marnotrawisz czasu, który powinieneś przeznaczyć na naukę czy pomoc rodzicom. Chodzi o umiar w korzystaniu z tego co lubimy, bo brak umiaru często prowadzi do uzależnień.
O tym co Ciebie trapi porozmawiaj w konfesjonale.

 Re: Żal i zadośćuczynienie.
Autor: anonim (213.136.253.---)
Data:   2021-02-05 13:01

A ostatnie moje pytanie co z żalem do spowiedzi?

 Re: Żal i zadośćuczynienie.
Autor: adrian (---.133.21.26.ekoline.net.pl)
Data:   2021-02-06 22:14

Hej, z mojej perspektywy wygląda to tak: trochę za bardzo męczysz swoje sumienie (możesz wejść w skrupulatyzm) albo marnujesz czas na głupie rzeczy. Dziecinstwo zmarnowałem na gry, później na 'siedzenie w internecie'. Pomyśl raczej o czymś co Ci przynosi korzyść w dlugofalowej perspektywie :) Chodząc po internecie możesz się uczyć fajnych rzeczy np programować, oglądać ciekawe dyskusje czy kaznodziejów (typu Szustak/Langusta na Palmie). Natomiast czas wydany na głupoty nie wróci do Ciebie nigdy. Przemyśl, pogadaj z rodzicami, może znajdziesz jakieś bardziej produktywne zajęcie, zanim wpadniesz w jakiś nałóg. Serio bardzo łatwo można wpaść.

pozdrawiam, były nałogowy gracz ;)

a żal za grzechy możesz wzbudzić ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: