logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zadośćuczynienie; indeks do bierzmowania.
Autor: M (213.136.251.---)
Data:   2021-02-07 11:05

Witam.
Mam takie pytania:

1. Czy zadośćuczynienie za grzechy można wykonać jeszcze przed spowiedzią czy należy zrobić po?

2. Czy jak w pierwszą sobotę miesiąca nie przyjmę Komunii świętej to mój podpis w indeksie do bierzmowania jest nieważny?

3. Czy można być bierzmowanym jeśli nie wypełni się wszystkich pierwszych sobót miesiąca?

4. Czy jak ominę jedną pierwszą sobotę miesiąca to mogę podpisać miesiąc dalszą? To samo z pierwszymi piątkami?

Dziękuje za odpowiedzi.

 Re: Zadośćuczynienie; indeks do bierzmowania.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-02-07 15:25

1. Tak, można zadośćuczynić jak najszybciej, także przed spowiedzią.

2. Czyżby ktoś wymagał potwierdzania podpisem przyjęcia Komunii świętej?
Młoda Osobo, jestem poruszona. Przypuszczam, że wymagają od Ciebie podpisu, że uczestniczyłaś w stosownym nabożeństwie, może we mszy. Jeśli wymagają potwierdzenia uczestnictwa w tych formach, no to skoro uczestniczysz, podpis jest uczciwy i ważny. Jeśli każą Ci potwierdzać podpisem Komunię świętą, to... może zmilczę, co myślę.
W każdym razie trzeba wiedzieć, czego potwierdzeniem ma być podpis.

3. W znanym mi świecie można być bierzmowanym także wtedy, gdy nigdy w życiu nie uczestniczyło się w pierwszosobotnich nabożeństwach. Jakie wymagania narzucono w Twojej parafii - nie wiem. Pytaj w parafii.

4. Uczestniczysz, to otrzymujesz podpis. Nie uczestniczysz - pole zostaje puste.
Jakie są zwyczaje w Twojej parafii, czy pozwalają Wam coś opuścić - nie wiem, pytaj w parafii.

 Re: Zadośćuczynienie; indeks do bierzmowania.
Autor: M (213.136.251.---)
Data:   2021-02-08 09:42

W pytaniu 2 chodzi o to że w indeksie są takie warunki do tych sobót i tam jest właśnie żeby być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć komunię, odmówić część różańca, chyba coś roważać itp. Po prostu czy jak się tego nie spełni to czy to ma sens

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: