logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak powrócić do relacji z Bogiem?
Autor: anne (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-09 11:37

Dzień dobry.
Na tym forum piszę pierwszy raz. W sumie nigdy nie pisałam nic na stronach religijnych, nie interesowały mnie tego typu tematy. Do 14 roku życia wychowywałam się w rodzinie dysfunkcyjnej gdzie nie były spełniane przyziemne potrzeby takie jak chociażby codzienny ciepły posiłek czy ciepła woda do kąpieli, nie mówiąc już o normalnej relacji czy przekazywaniu odpowiednich wartości, dla moich rodziców Bóg po prostu nie istniał a nawet jezeli to nie był im do niczego potrzebny więc i ja przejęłam od nich takie myślenie. Jednak w wieku 14 lat trafiłam do rodziny zastępczej, wszystko się zmieniło, moji opiekuni byli i z tego co wiem nadal są bardzo religijni aż do skrajności, więc i ja musiałam zacząć chodzić z nimi do koscioła co niedzielę, uczestniczyć we wszystkich kościelnych świętach itd. Nie podobało mi się to ale musiałam chodzić poniewaz za każdym razem gdy nie chciałam iść do koscioła, pytałam dlaczego muszę, odpowiadali, że musze iść bo inaczej dostanę karę (szlaban na spotkania ze znajomymi), z którymi i tak nie pozwalali mi się spotykać i od których starali się mnie izolować ze względu na ich pozycję społeczną, przekonania religijne, oceny w szkole, za każdy najdrobniejszy szczegół który im sie w nich nie podobał, nawet wygląd (koniec końców wolno mi było spotykać się tylko z jedną osobą, której rodzina jest głęboko wierząca, która zawsze miała najlepsze oceny w klasie) i inne kary o których chyba nie chcę tu mówić, w końcu to internet (dlatego też nie podaję prawdziwego imienia). (Na szczęście nie jestem już w tej rodzinie i mieszkam w innej miejscowości).
Przechodząc do sedna, po prostu zniechęciłam się do Boga ale teraz pragnę do Niego wrócić. Jednak jestem w tym tak pogubiona, że nie mam pojęcia jak. Mogłabym prosić o pomoc, jakąś radę, modlitwę, cokolwiek?

 Tematy Autor  Data
 Jak powrócić do relacji z Bogiem? nowy anne 
  Re: Jak powrócić do relacji z Bogiem? nowy Adam 
  Re: Jak powrócić do relacji z Bogiem? nowy Mateusz 
  Re: Jak powrócić do relacji z Bogiem? nowy Mariusz 
  Re: Jak powrócić do relacji z Bogiem? nowy Ј 
  Re: Jak powrócić do relacji z Bogiem? nowy #%@&* 
  Re: Jak powrócić do relacji z Bogiem? nowy Ryszard 
  Re: Jak powrócić do relacji z Bogiem? nowy Gabi 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: