logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: Lilia (---.play-internet.pl)
Data:   2021-02-15 10:52

Mieszkam z babcią. Moja babcia jest nerwusem, bardzo łatwo jest ją zdenerwować. Wtedy krzyczy określa mnie przymiotnikiem diabelska lub mówi idź do czorta itp. Boję się, że w ten sposób odda mnie diabłi i będzie mieć on nade mną wpływ. Dla babci słowo diabelski czy idź do czorta czy cokolwiek z diabłem związanego są na porządku dziennym, są jak przecinek. Np wkurza sie na zwierzęta i mówi do kury ty diabelska kuro. Przed chwilą prosiła mnie by zeszła po schodach zamknąć drzwi bo jej buty są śliskie jak diabły.
Jestem osobą żyjącą życiem sakramentalnym i takie słowa pod moim adres nie są mi obojętne, bo nie chcę należeć do diabła.

 Re: Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: Gienek (---.master.pl)
Data:   2021-02-15 12:51

Należysz do Boga a diabeł ma tylko na Ciebie taki wpływ na jaki mu pozawalasz. To nie jest jakaś magia, że ktoś może na Ciebie rzucić jakiś urok. Bojąc się tego sama wpadasz w strach i tylko to podsycasz tym strachem. Bóg jest większy większy od całego wszechświata i każdego grzechu, tym bardziej od czyiś złych nawyków w mowie.

 Re: Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-02-15 15:45

Lilia,

Następnym razem poproś babcię, aby nie mówiła w ten sposób do Ciebie. Zapytaj czy wierzy dosłownie w to co mówi, bo Ty boisz się takich słów. Mam nadzieję, ze zaprzestanie ich używać.

Często ludzie bezmyślnie używają podobnych słów i sformułowań, po prostu jako tzw. "przerywników", np. diabli nadali, diabli wzięli, po diabła tam polazł itp., co nie ma nic wspólnego z jakimś przekleństwem.

Pomódl się za babcię, za jej zdrowie, za zszarpane nerwy i
nie martw się, jesteś grzeczną i religijną dziewczynką, nic Ci nie grozi.

 Re: Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-02-15 16:32

Na pewno takie słowa nie sprawią, że będziesz należeć do diabła. Decyzję o oddaniu się Bogu lub diabłu każdy podejmuje sam i psioczenie krewkiej babci nie ma tu żadnego znaczenia.

 Re: Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-02-15 20:54

Babcia nie ma władzy nad Twoją więzią z Panem Bogiem i Twoim pragnieniem należenia do Niego. Pan Bóg jest mocniejszy, a Ty po prostu codziennie Mu się powierzaj. Nic z zewnątrz nas przecież nie może odłączyć od miłości Chrystusowej... Poszukaj, proszę: Rz 8, 38-39
Zajrzyj też przy okazji: https://www.chwila-jezuici.pl/slowo-zycia/843-ktoz-nas-moze-odlaczyc-od-milosci-chrystusowej-rz-8-31b-39

 Re: Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: Paweł (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-02-15 23:45

Skoro mówisz, że żyjesz życiem sakramentalnym to po prostu zaufaj Panu i sie niczym nie przejmuj. Umocnij zaufanie Jezusowi, bo On nie pozwoli żeby tak łatwo oddać Jego ukochaną dusze bo ktoś coś na nią powiedział. A jak cie mocno dręczą te myśli i nie jesteś w stanie zaufać to być może kojarzysz taki akt oddania sie Jezusowi "Jezu Ty sie tym zajmij" (https://adonai.pl/modlitwy/?id=329 ), mi bardzo pomaga gdy mam totalny mętlik w głowie i nie radze sobie z niektórymi myślami.

 Re: Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: Ja (---.centertel.pl)
Data:   2021-02-16 20:29

Jeśli żyjesz w łasce uświęcającej to jest to swojego rodzaju ochrona dla ciebie przed jakimkolwiek przeklnięciem. Wiem o czym mówisz bo egzorcyści często wypowiadają się ze słowa mają moc, i takie wypowiedzi twojej babci mogłyby mieć duchowe konsekwencje ale jeśli żyjesz życiem sakramentalnym to nie masz się o co martwić. Jest tez sporo modlitw do odmawiania o zanurzenie we Krwi Chrystusa albo zawsze jak babcia coś takiego powie możesz odmówić modlitwę do świętego Michała Archanioła. I bądź spokojna - Bóg jest potężniejszy niż diabeł.

 Re: Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: k (---.centertel.pl)
Data:   2021-02-17 09:33

Cóż, masz dobrą intuicję - nie powinno się mówić takich słów, jakie kieruje Twoja babcia. Ot, chociażby zostają one w Tobie, martwisz się, a to już złe. Nie, nie należysz do szatana po tych słowach, jednak są one pewnego rodzaju złorzeczeniem. Przeciwieństwem tego jest błogosławienie, poproś babcię o to, aby błogosławiła Cię - nie jest to nic złego, wiele osób w rodzinach się błogosławi, lub po prostu dobrze życzy mówiąc to sobie. Powiedz babci, że nie życzysz sobie, aby mówiła w ten sposób, a już na pewno nie do Ciebie. Jednak żyjąc w łasce nie obawiaj się działania złego.

 Re: Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: jk (---.vps.ovh.us)
Data:   2021-02-17 10:20

Pomyśl o wyprowadzeniu się do akademika.

 Re: Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: Pax (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-02-17 11:17

Być może babcia ma problem z diabłem, tylko tego nie widzi. Pozostaje samemu być nawróconym i blisko Jezusa, u Niego nasza siła i bezpieczeństwo.

 Re: Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-02-17 13:45

Być może babcia nie ma żadnego problemu z diabłem, tylko używa gotowych połączeń wyrazowych. NIE wiemy. Nie wiemy, w czym rzecz, więc nie ma powodu ani się bać, ani budować napięcia. Lilio, z Bożej ręki nikt bez Twojej zgody Cię nie wyrwie. Możesz poprosić raz czy drugi, by babcia inaczej się wyrażała, ale jeśli jest to starsza osoba, to może przyzwyczajenie jest zbyt silne i nie zmieni sposobu wyrażania się. Nie przejmuj się tym zanadto. Nie podsycaj obaw. Bóg jest silniejszy.

Nie ma dziś doprawdy nic magicznego w tym, że ktoś mówi, że jest zimno jak diabli albo że coś jest śliskie jak diabli (i proszę nie szukać logicznych znaczeń, bo język tak nie działa, to jałowe). Używanie słowa "diabelski" nie wrzuca nas automatycznie do piekła. Tak samo, jak nie ma takich skutków mówienie, że jest piekielny upał, piekielnie gorąco, gorąc jak w piekle, piekielna atmosfera itd.

Świetna konkluzja Pax: "Pozostaje samemu być nawróconym i blisko Jezusa, u Niego nasza siła i bezpieczeństwo". Dziękuję.

 Re: Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: Mary (---.dsl.bell)
Data:   2021-02-28 19:47

Do hanny i innych rowniez. Jestem osoba starsza wiec prosze nie brac wszystkiego na karb starosci. Do starych ludzi tez trzeba sie odzywac jak do "normalnych". Ludzie czesto uwazaja ze starego nie przekonasz, nie to jest upartosc i chec pokazania ze stary ma racje. Kiedy slysze takie tlumaczenia to czuje sie sama zazenowana ze mnie nie traktuje sie normalnie. Tacy ludzie ktorzy sie moga obrazic za powiedzenie prawdy powinni zostac pouczeni jakbys zwracala uwage do kolezanki (oczywiscie jezeli kolezanke szanujesz jak powinno sie kazdego czlowieka) bo zyja w pysze a to jest pierwszy stopien do piekla ponoc.

 Re: Boję się, że babcia mnie przeklnie.
Autor: gabi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-03-02 18:43

Cóż, też jestem dojrzałą kobietą. Starsi ludzie są różni. Współczuję słuchania takich tekstów. Możesz spróbować poprosić babcię żeby nie mówiła tych słów. Ale skoro w tym wieku, jak piszesz, babcia jest nerwusem, to przypuszczam, że nie zmieni swoich zwyczajów. Pozostanie Ci zatem modlitwa za babcię i poszukanie stancji lub miejsca w akademiku.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: