logo
Sobota, 27 luty 2021
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Czy Bóg da mi jeszcze łaskę nawrócenia?
Autor: jagoda (195.136.139.---)
Data:   2021-02-21 10:22

Czy Bóg da mi jeszcze kiedyś łaskę nawrócenia? Żyje z piętnem, że popełniłam paskudny grzech przeciw Duchowi. Ale chcę wrócić do Boga. Brakuje mi tego uczucia bliskości z Nim. Chcę nawrócenia. Boję się, że Bóg już mnie pozostawił samej sobie. Czy jest sens się modlić o to nawrócenie? Czy Bóg wysłucha mnie?

Re: Czy Bóg da mi jeszcze łaskę nawrócenia?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-02-21 13:41

Módl się, nie ustawaj. Ojciec czeka na Twój powrót. Już przygotował piękną szatę i pierścień. Nie zwlekaj, wracaj do niego, nawet gdyby powrót miał Ci zająć całe życie.

Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-02-21 13:41

To na co czekasz? Przyjmij Sakrament Pojednania. Jeszcze dziś.
On czeka.

Autor: B (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-21 16:41

"Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły Mi tak tak boleśnie serca, jak twoja obecna nieufność; po tylu wysiłkach Mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz Mojej dobroci" (Dz 1486)

"Niech ufa dusza wszelka w męce Pana, niech ma w miłosierdziu nadzieję. Bóg nikomu miłosierdzia swego nie odmówi. Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się miłosierdzie Boże" (Dz 72).

Autor: jagoda (195.136.136.---)
Data:   2021-02-21 18:47

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dały mi do myślenia. Pięknie napisane, że On czeka. Obym nigdy w to nie zwątpiła.

Data:   2021-02-22 06:09

Wyspowiadałam się, ale czuje, że ten grzech nadal mnie obciąża. Chyba nie umiem tak bardzo żałować za grzechy. Już się z tym pogodziłam, że mam grzech nieodpuszczalny. Ale ponieważ bardzo się boję piekła wmawiam sobie, że może jest jeszcze jakaś nadzieja dla mnie. Kiedyś usłyszałam, że jak ktoś modli się o nawrocenie to go otrzymuje więc ostatnią resztką nadziei chce wierzyć, że istnieje jakaś mikroszansa dla mnie.

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-02-22 12:50

"Wyspowiadałam się, ale czuje, że ten grzech nadal mnie obciąża."
"Już się z tym pogodziłam, że mam grzech nieodpuszczalny."

Jeśli wyspowiadałaś się uczciwie i dostałaś rozgrzeszenie, to grzech został odpuszczony. Koniec, kropka. Twoje "czuję // nie czuję" nie ma mocy wiążącej co do rozgrzeszenia. Jest chaosem emocji, przejawem skrupulatyzmu lub wyrazem niepełnej wiary w działanie sakramentu.

Autor: aga (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2021-02-22 18:02

Masz nerwice i jesteś skrupulantem. Sama sobie fundujesz koszmar.

Autor: jagoda (195.136.137.---)
Data:   2021-02-24 06:19

A co gdybym jednak zgrzeszyła przeciw Duchowi? Bo tak czuje. Czy taka spowiedź jest ważna? Bo ja zgrzeszyłam zuchwale licząc na miłosierdzie Boże. I czuje jakby Bóg już mnie opuścił. Nie mam natchnień do czynienia dobra, nie czuję miłosci w sobie, tylko lęk i niepewność. Przestałam "odczuwać" Boga.

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-02-24 12:35

Bóg nie jest kimś do odczuwania. Poleganie na odczuwaniu jest natomiast zasadniczym nieporozumieniem. Nie budujemy życia religijnego na samych odczuciach.
O ewentualnym zuchwałym zgrzeszeniu należy jasno i najlepiej niezwłocznie opowiedzieć na spowiedzi. Nie na forum. Forum Ci tu nie pomoże.
O ważność spowiedzi też najlepiej pytać w konfesjonale.

Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2021-02-24 21:17

Droga Autorko wątku, dostałaś taką łaskę od Boga, i nie dowierzasz? Nie daj się dalej kusić złemu duchowi, bo to prowadzi nie tam, gdzie chcesz dojść. Bądź pokorna przed Bogiem, nawracaj się, i uwielbiaj Go. O wątpliwościach rozmawiaj w konfesjonale.

Data:   2021-02-25 11:47

O jaką łaskę chodzi?

Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2021-02-25 19:36

Już dostałaś łaskę nawrócenia :) Nie widzisz? Gdyby Bóg pierwszy Ciebie nie wołał, nie byłoby tu Ciebie. Teraz czas jej przyjmowania. Uwierz Jego słowu.
Bogu niech będą dzięki.

Autor: Ona (---.centertel.pl)
Data:   2021-02-25 21:25

https://m.youtube.com/watch?v=KznVtFRL5Zk

Posłuchaj. Można się z tego grzechu nawrócić.

Data:   2021-02-26 09:25

No właśnie ja mam jakąś pustkę i ciemność w duszy. Jakby brak Boga. Takie mam przekonanie, że to po tamtym grzechu się stało. Nie czuję, żeby mnie Bóg wołał. To raczej ja Jego wołam i proszę o nawrócenie. Ale na razie odpowiada mi cisza. Nie wiem czy On mi pomoże. Może straciłam już swoją szansę. A czy z tego grzechu można się nawrócić to chyba tylko już pan Bóg wie. Mi się wydaje, że nie jest to łatwe jeśli w ogóle możliwe. Bo ten grzech to zatwardziałość. Czy zatwardziałość można uleczyć? Nie wiem. Mi jest jakos trudno wrócic do Boga. Niby tego chcę, ale jakbym nie mogła. Może to jest ta zatwardziałość mojego serca, jakaś niemoc?

Data:   2021-02-26 12:10

Można się nawrócić i nie musisz nic czuć. Musisz w to uwierzyć, tak mówi Kościół.

Data:   2021-02-26 12:45

Znajdź kierownika z którym pogadasz. Nie poddawaj sie i nie drąż tematu A co gdyby. Kościół mówi że można się z tego grzechu nawrócić A w żalu nie muszą byc emocje. Ważne ze chcesz i powiesz Bogu ze Go przepraszasz juz wiecej postarasz sie tak nie robić. Nie szukaj uczuć w wierze, odczuwania Boga bo bedziesz sie nakręcać i jak nic nie poczujesz to pomyslisz ze Bog ci nie przebaczył. Masz cale zycie by pokazac Bogu ze go kochasz. Zyj najpiekniej jak umiesz i nie szukaj uczuc bo możesz przez wiele lat nie czuć zupełnie nic. A wiara to przyjęcie na slowo - Slowa Bożego. Od wielu lat nie czuje Boga ale staram sie trwac przy Nim rozumem. Nawracaj sie i sluchaj kaplana, Kościoła. Posluszenstwo jest mile Panu Bogu. On ustanowil Kościół by Go sluchać. Twoje odczucia sa jakie są. Ale obecność Boga przy Tobie jest. Moze to też Twoja pokuta. Pamiętaj nie kieruj się uczuciami i pamiętaj że możesz nie czuć nic. Kościół mówi że możesz się nawrócić więc tak jest.

Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-02-26 22:14

Ktoś, kto był w stanie pojąć do spowiedzi i chce się nawrócić, raczej nie popełnił grzechu przeciwko Duchowi Świętemu.
Bóg Ci przebaczył grzechy. Koniec, kropka. On Swoim Słowem był w stanie stworzyć cały Wszechświat. Wybaczenie Twoich grzechów to ziarenko przy takiej pracy. Jeśli w to nie wierzysz (czuć nie musisz), to uznajesz, że wiesz lepiej niż On i stawiasz siebie w Jego miejscu. To pycha. I grzech przeciwko pierwszemu Przykazaniu. I nie, nie musisz z tym od razu biec do spowiedzi, po prostu to przemyśl i przemódl.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: