logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak polubić czytanie Pisma Świętego?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-02-15 18:26

Niech będzie pochwalona Trójca Święta, Szczęść Boże.
Jak polubić czytanie Pisma Świętego?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Wszystkich gorąco pozdrawiam

 Re: Jak polubić czytanie Pisma Świętego?
Autor: Kraków CFD (31.42.24.---)
Data:   2021-02-15 21:18

Posłuchaj konferencji Krzysztofa Wonsa SDS 'Biblia i codzienność': (klik).

 Re: Jak polubić czytanie Pisma Świętego?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-02-15 21:31

Wiesz, Karolu, to nie jest takie ważne, żebyś lubił. Nie koncentrujmy się na lubieniu.
Ważne, abyś powoli, w niedużych porcjach, lecz systematycznie czytał.
W życiu są różne fazy. Czasem nie umiemy się modlić. Czasem nas odpycha od Biblii. Czasem coś nas kusi, by rzucić modlitwę. To się zdarza i nie jest to wcale dziwne.
Od lubienia istotniejsza jest wierność i robienie czegoś na mocy decyzji: chcę, chcę poznawać Pana Boga, wiem w świetle wiary, że Pismo Święte to Jego słowo.

Lubienie jest na poziomie emocji. I satysfakcji, przyjemności. No fajnie, że lubimy coś robić, ale nie zawsze mamy ten luksus, że robimy to, co lubimy. Ja na przykład szczerze nie cierpię mycia okien, ale od czasu do czasu to robię.

 Re: Jak polubić czytanie Pisma Świętego?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-02-16 00:32

"1 Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.
4 W Nim było życie,
a życie było światłością ludzi,
5 a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.(...) J1

Karolu, pragnienie poznania, pokochania Boga rozbudzi pragnienie czytania i rozważania.

Znajdź swój własny "klucz" do zaspokajania tego pragnienia. Możesz posiłkować się wskazówkami dostępnymi w sieci po wpisaniu np. jak czytać Pismo Święte, ale możesz to uczynić na swój, niepowtarzalny sposób, oddając to pragnienie Bogu w modlitwie, prosząc o światło Ducha Świętego.

 Re: Jak polubić czytanie Pisma Świętego?
Autor: Rybcia (---.nat.pool.telekom.hu)
Data:   2021-02-17 14:26

Karol, bardzo ciężko skupić mi się na czytaniu Pisma św. Po prostu rozpraszam się, zaczyna mi się nudzić, bo zdarzają się fragmenty, których totalnie nie rozumiem i nie umiem odnieść do rzeczywistości. Pomagam sobie codziennym słuchaniem fragmentu Pisma Świętego z aplikacji 'Modlitwa w drodze' wraz z krótkim rozważaniem. Ewangelia jest tam czytana dwukrotnie, więc jest szansa na głębsze przemyślenie, a do tego komentarze są bardzo ciekawe i dające do myślenia. Bardzo polecam.

 Re: Jak polubić czytanie Pisma Świętego?
Autor: B. (---.191.17.27.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-02-17 17:10

Oglądaj seriale biblijne w Tv Trwam. Teraz są dwa: "Mojżesz" i "Ziemia obiecana".
Oglądasz dany odcinek, który urywa się w najciekawszym miejscu. Więc bierzesz Pismo Święte i szukasz, co będzie dalej. I na ile twórcy serialu rozbudowali fabułę w stosunku do tekstu biblijnego. Np. zaskoczyli mnie, sprowadzając do obozu żonę Mojżesza Seforę z dziećmi, siostrami Sefory i z teściem Mojżesza (w Biblii jest mowa tylko o teściu Mojżesza, że doradził dobrze Mojżeszowi). Ale rzeczywiście tak mogło być, biblijny, przekaz jest syntetyczny. Opis wędrówki Izraela pod wodzą Mojżesza znajdziesz w Księdze Wyjścia, a opis wejścia do Ziemi Obiecanej w Księdze Jozuego.
Powodzenia :)
Ps. Serial "Mojżesz" emitowany jest w poniedziałki o godz. 22:10, a serial "Ziemia Obiecana" w piątki o godz. 22.
W soboty jest powtórka serialu "Mojżesz" (od początku), o 22.

 Re: Jak polubić czytanie Pisma Świętego?
Autor: Ryszard (---.wroclaw.vectranet.pl)
Data:   2021-02-28 00:12

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Jeśli kogoś kochamy, to interesuje nas wszystko co z tą osobą związane: czytamy, słuchamy, patrzymy na wszystko, co się tylko tej osoby tyczy. Niech Pan zabiera się do czytania ze świadomością, że będzie czytał to, co Bóg w Trójcy Świętej chce Panu powiedzieć. Wszystko, co Panu mówi, to mówi z miłości. Miłość należałoby odwzajemnić. Miłość nie nie tylko "spijanie z dziubków", to także poświęcenie i ofiara - miłość "nie szuka swego" (por. 1 Kor 13,5).
Warto przed lekturą pomodlić się o Dar Mądrości, który łączy się z cnotą miłości, aby uznać, że Bóg jest Miłością oraz o Dar Rozumu, aby rozumieć prawdy wiary. Nigdy Pan nie wie, kiedy te ziarenka wykiełkują. Proszę pamiętać, że to co Pan zasieje na ziemi to zbierze po śmierci: "co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę; kto sieje w duchu, jako plon ducha zbierze życie wieczne" (Gal 6,8). Rolnik sieje dla zbiorów, dziecko Boże sieje dla Królestwa Niebieskiego.

Z Panem Bogiem,
Ryszard

 Re: Jak polubić czytanie Pisma Świętego?
Autor: Aleksandra (37.128.156.---)
Data:   2021-02-28 18:25

Witaj, też kiedyś nie lubiłam czytać PŚ, ale przestałam się przejmować, że nie wychwytuję wszystkich szczegółów tylko zaczęłam je czytać jak zwykłą książkę z fabułą, wyobrażałam sobie jak wyglądali apostołowie, miejsca, w których przebywał Jezus. A później, gdy czytałam drugi raz, dopiero potrafiłam skupić się lepiej na treści.

 Re: Jak polubić czytanie Pisma Świętego?
Autor: B. (---.31.67.161.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-03-04 20:16

Poprawka :)

Napisałam "Np. zaskoczyli mnie, sprowadzając do obozu żonę Mojżesza Seforę z dziećmi, siostrami Sefory i z teściem Mojżesza (w Biblii jest mowa tylko o teściu Mojżesza, że doradził dobrze Mojżeszowi)."

Kolega uświadomił mi dziś, że jednak teść Mojżesza sprowadził do obozu żonę Mojżesza Seforę i jego synów.
Przepraszam za pomyłkę.

"5 Jetro, teść Mojżesza, przyszedł z synami jego i żoną do Mojżesza na pustynię, gdzie obozował wówczas pod górą Bożą. 6 I polecił donieść Mojżeszowi: «Ja Jetro, twój teść, zdążam do ciebie z żoną twoją i z obu twoimi synami».." Księga Wyjścia 18, 5-6

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: