logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: D (---.play-internet.pl)
Data:   2021-03-16 11:27

Proszę, nie piszcie mi, żebym tego nie robiła. Nie znacie mnie i nawet nie dowiecie się czy zrobiłam to, czy nie. A chcę to zrobić, ponieważ w ciagu swojego krótkiego życia dopuściłam się wielu grzechów, tych ciężkich również. Czy jeśli popełnię samobójstwo, jest szansa że Bóg mi wybaczy?

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-03-16 13:42

"Choćby wasze grzechy były jak szkarłat,
jak śnieg wybieleją;
choćby czerwone jak purpura,
staną się jak wełna." (Iz 1,18)

Droga D, Pan Bóg odpuszcza grzechy w Sakramencie pokuty i pojednania. Nie ma takiego grzechu, którego Bóg nie odpuści, jeżeli szczerze za niego żałujesz
Śmierć nie rozwiązuje kwestii odpuszczenia grzechów. Jest Wielki Post, w wielu kościołach są dyżury spowiedników poza mszami.
Jesteś w rozpaczy, ale spróbuj włożyć odrobinę trudu i zorientuj się gdzie możesz najszybciej przystąpić do spowiedzi. A w między czasie sięgnij na półkę, a jeżeli nie posiadasz otwórz stronę w internecie np. https://biblia.deon.pl/ i zacznij czytać Nowy Testament. Odkryjesz tam ogrom Bożej Miłości i Miłosierdzia.
Znajdziesz też przypowieść o Bogaczu i Łazarzu (Łk 16, 19-31) która ma związek z Twoim pytaniem o odpuszczenie grzechów po śmierci.

"8 Bo myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami -
wyrocznia Pana.
9 Bo jak niebiosa górują nad ziemią,
tak drogi moje - nad waszymi drogami
i myśli moje - nad myślami waszymi." (Iz 55)

D, nikt z nas, z ludzkim myśleniem, nie odpowie na Twoje pytanie.
I jeszcze jedno zdanie z Iz55, ku Twemu pokrzepieniu, ze wskazówką co masz uczynić, żeby uwolnić się od ciężaru grzechów:
"1 O, wszyscy spragnieni, przyjdźcie do wody,
przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy!"

Sakrament spowiedzi to Sakrament uzdrowienia. Zaufaj, że Twoje młode życie jest z Bożą łaską do uratowania, możesz się nim cieszyć długie lata.
Zanieś myśli samobójcze przed Najświętszy Sakrament, proś Boga o wskazanie drogi. Jezus przyjął na siebie cierpienie i śmierć za grzeszników. Nie pogardzaj największym darem Bożej Miłości.
Otaczam Cię modlitwą.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: W (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-03-16 13:55

http://www.spowiedz.pl/kat1.htm

"1861
Grzech śmiertelny jest - podobnie jak miłość - radykalną możliwością wolności ludzkiej. Pociąga on za sobą utratę miłości i pozbawienie łaski uświęcającej, to znaczy stanu łaski. Jeśli nie zostanie wynagrodzony przez żal i Boże przebaczenie, powoduje wykluczenie z Królestwa Chrystusa i wieczną śmierć w piekle; nasza wolność ma bowiem moc dokonywania wyborów nieodwracalnych, na zawsze. Chociaż możemy sądzić, że jakiś czyn jest w sobie ciężką winą, powinniśmy sąd nad osobami powierzyć sprawiedliwości i miłosierdziu Bożemu. "

- żal za grzechy, choćby nie wiem jak ciężkie
- wyznanie ich Bogu (jeśli to możliwe - w sakramencie pokuty i pojednania w konfesjonale)
- zadośćuczynienie - ile to możliwe i o ile to możliwe

Samobójstwo z powodu grzechów to ta, chyba najgorsza rozpacz.
św. Piotr i Judasz dopuścili się grzechów:
św. Piotr się po trzykroć zaparł Jezusa, ale żałował, zadośćuczynił i nie popadł w rozpacz - co dalej, jest opisane
Judasz zdradził Jezusa, żałował, zadośćuczynił (oddał srebrniki), ale popadł w rozpacz - co dalej, jest opisane w Ewangelii.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-03-16 14:31

D, skontaktuj się proszę z lekarzem. Myśli samobójcze są prawdopodobnie skutkiem choroby.
Twoje życie może być jeszcze pieśnią na cześć Boga, nawet jeśli teraz w to nie wierzysz.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-03-16 14:45

Nie musisz popełniać samobójstwa, by Bóg Ci wybaczył. Myślę że pewniejsza jest droga ta na ziemi. Nie podjęłabym ryzyka nie mając pewności czy mi wybaczy. Lepiej zostań z nami.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: aga (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2021-03-16 14:58

Myślisz, ze po drugiej stronie będzie Ci lepiej? Będziesz mieć szczęście jak trafisz do czyśćca. Poczytaj o tym miejscu. Wielu świętych mówi, że niewiele różni się on od piekła. Tu na ziemi masz szanse dopóki żyjesz aby ominąć czyściec i iść od razi do nieba ale trzeba żyć tak długo jak daje Bóg. W Jego planach nie ma samobójstwa, każdy ma umrzeć tak jak Bóg postanowi.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: B (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-03-16 15:16

Mozesz pojsc do spowiedzi, oczyscic sie z grzechow. Koniecznie zapisz sie do lekarza, a moze wystarczy wizyta u psychologa. Nie zostawaj z problemem sama. Zadzwon do szpitala z problemami psychicznymi, powinni Cie dalej pokierowac. Jestes bardzo wartosciowym czlowiekiem, w tym momencie w kryzysie. Po prawidlowym leczeniu wyjdziesz z tego, ale ZYJ dla ludzi dla Boga. Kiedy problem minie, podziekujesz Bogu, ze zyjesz.
Niech dobry Bog pokieruje Cie do wlasciwych ludzi
W Twojej intencji odmowie dzisiaj dziesiatek rozanca Zesłanie Ducha Swiętego.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Ww (---.146.34.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-03-16 15:27

D, Też kiedyś byłam w tej samej sytuacji co Ty, szukałam odpowiedzi na te same pytanie nawet ... I ta niewiedza mnie ograniczała, bałam się jednak co będzie po drugiej stronie i zostałam tutaj ...
Nie wiedziałam wtedy jeszcze jak Bóg mnie kocha, na szczęście modliła się za mnie rodzina, coś we mnie pękło, zaczęłam czytać Pismo Święte, polecam przeczytać Hymn o miłości, wtedy tę miłość poczułam, poczułam, że nie jestem sama, że Bóg mnie kocha .
Zastanów się nad tym, że tak naprawdę nie wiesz, co będzie po Twojej śmierci, może będzie jeszcze gorzej niż tutaj, pomimo tego, że wydaję Ci się, że teraz jest najgorzej jak tylko może być.
Znajdź kościół, w którym odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu usiądź / uklęknij i opowiedź Panu Bogu co Cię trapi, poproś o pomoc, wsparcie, albo po prostu bądź tam w ciszy.
I wiesz choroba jaką jest depresja naprawdę może zaburzyć obraz świata wokół nas.
Zapewniam o modlitwie :)

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-03-16 16:15

Bardzo Cię proszę, koniecznie zgłoś się do lekarza. Może nie chcesz, ale proszę z całego serca: zrób to jutro (w środę) rano!!! A może jeszcze dziś.

Nie, samobójstwo nie jest sposobem na zgładzenie grzechów.
Nie jest sposobem na zdobycie odpuszczenia grzechów.
Nie jest sposobem skończenia z grzechami.
Nie załatwia spraw z przeszłosci.
To tylko złudzenia.

Przebaczenie i rozgrzeszenie sa do zdobycia w zasiegu możliwości żyjącego człowieka. I to można zrobić dzisiaj. Zobacz, jeszcze dzisiaj możesz o to poprosić i otrzymać!!!
Jak? Gdzie?
W spowiedzi.
Szukaj dzisiaj konfesjonału. Proszę. Tak, spowiedź jest możliwa bez wzgl. na pandemię.

Do Szanownej Moderacji, Duchownej i Świeckiej:
nie wiem, jak się na to zapatrujecie, jakie są procedury, ale chyba należałoby zgłaszać takie rzeczy na policję, by wyszukiwać potencjalnych samobójców przez IP.
Zamiar popełnienia samobójstwa kwalifikuje do opieki psychiatrycznej natychmiast (pytałam psychiatry).
No cóż, jest krzyk o pomoc. Zapewne macie też dostęp do maila danej osoby itd. (zakładanie konta). Czy wolno zmilczeć?

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-03-16 17:41

Kochana D, niedawno pisałam na tym forum w podobnym tonie jak Ty. Forowicze również doradzili mi skorzystanie z pomocy medycznej i powiem Ci jedno: mieli rację. I teraz zapewne też ją mają. Skorzystaj z fachowej pomocy. Warto. Jeszcze raz wielkie dzięki dla Wszystkich na tym forum.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-03-16 18:46

"chyba należałoby zgłaszać takie rzeczy na policję"

Takie działania mogą podejmować też internauci.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-03-16 19:22

H."chyba należałoby zgłaszać takie rzeczy na policję"
J. "Takie działania mogą podejmować też internauci."
Na razie jeszcze nie wiem, jak. Mam też mniej danych niż moderacja.
Rozglądam się po necie, na razie bez większego skutku.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-03-16 19:36

Tzn., należy zadzwonić na policję i powiedzieć, że na portalu katolik pewna nieznana nam osoba pragnie popełnić samobójstwo. Czy tak?
Policja powinna się skontaktować z portalem telefonicznie? Z moderacją duchowną i świecką? oraz z internautami. Czy tak?
Jak to zrobić? bo nie wiem.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-03-16 22:04

Myślę, że można to zrobić podobnie, jak by się zgłaszało każdy inny przypadek. Czyli udostępnić te dane, którymi się dysponuje (nazwa portalu i forum, temat wątku, nick autora, data i ewentualnie treść wpisu). Mailowo można by też wskazać dokładny adres wątku, choć nie wiem, czy w praktyce istnieje taka możliwość. Dla ułatwienia można przy zgłoszeniu podać od razu dane kontaktowe serwisu 'katolik.pl', czyli telefon do redakcji, adresy mailowe. Są one ogólnodostępne (klik). A całą resztę pozostawić uprawnionym do dalszego postępowania organom. Policja powinna kontaktować się z administratorem, nie z moderatorami. W przypadku Katolika funkcję administratora pełni dyrektor katolik.pl

Przy niektórych wpisach o chęci popełnienia samobójstwa pojawiają się adresy mailowe autorów (nick w kolorze czerwonym, adres można podglądnąć). Osobiście na tych adresach zbytnio bym nie polegała, ponieważ na FP nie ma rejestracji. Adres więc może okazać się fałszywy, czasem wręcz cudzy, bo ktoś może chcieć zrobić komuś idiotyczny kawał (napisać o chęci samobójstwa, podając celowo czyjś adres). Jakby co, odradzam taki pomysł "żartownisiom". Policja i tak dotrze do prawdziwego nadawcy wpisu.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-03-17 01:53

Czy Bóg Ci wybaczy samobójstwo - nie wiem. Ale wiem jedno: Popełniając samobójstwo powiększasz szansę na to, że Bóg Ci właśnie nie wybaczy. Popełnienie samobójstwa nie oczyszcza z grzechów. Ono powoduje, że do swoich grzechów dołożysz grzech przeciw V Przykazaniu Dekalogu. Jeśli chcesz uzyskać od Boga wybaczenie to proś o to wybaczenie, a nie pokazuj Mu "środkowego palca" popełniając samobójstwo, bo to może co najwyżej pogorszyć Twoją sytuację. I to na wieki wieków.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: alina (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2021-03-17 04:30

Kochana D,
Jesteś ukochanym dzieckiem Bożym i w oczach Boga jesteś bezcenna dla Niego. On sam oddal swoje życie z miłości do Ciebie.
Piszesz iż popełniłaś wiele grzechów i to jest powodem Twoich myśli samobójczych. Jeśli to dobrze rozumiem, to te grzechy sprawiły, iż nie widzisz nadziei, która daje Tobie sam Bóg. Widzisz ze to przez co przeszłaś zasłoniło Ci prawdziwy widok na świat i na Ciebie. Twoje doświadczenia sprawiły ze patrzysz na wszystko przez mgle. Jestem kochana. Pomimo grzechów, jesteś najukochańszym dzieckiem Boga i ON NA CIEBIE CZEKA i pragnie Twojej miłości i z utęsknieniem chce abyś się do Niego przytuliła i powiedziala mu ze Go kochasz. Nie ma takiego grzechu, który On by nie przebaczył. Jezus powiedział kiedyś Świętej Faustynie, ze im większy grzesznik, tym ma większe prawo do Jego miłosierdzia. Jest to napisane w Dzienniczku Sw. Faustyny Kowalskiej. Szatan dręczy Cię myślami, które Cię bardzo męczą. Powiedz komuś o tym co przechodzisz w realu. Ale takiej osobie, która jest kompetentna: lekarz, ksiądz. Dobrze porozmawiać i z obiema osobami. Nie dawaj się zwieść szatanowi. Jesteś kochana przez Boga pomimo grzechów. Pomodliłam się za Ciebie i pamiętam w modlitwie i te trudności, które teraz przechodzę ofiaruje w Twoje intencji.
Trzymaj się mocno. Nie trać nadziei i żyj. Nie jesteś sama bo jest z Tobą Bóg i wiele osób, które się za Ciebie modli bo im na Tobie zależy. Mnie zależy.
Tulę Cię mocno.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: A (---.8.224.50.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-03-17 19:46

Nie sądziłam, że kiedyś tutaj coś napiszę, ale jakbym czytała o dawnej sobie. Zostaw kwestie teraz czy wybaczy czy nie, wiem, że o tym się myśli gdy bardzo potrzebuje się akceptacji. Potrzebujesz pomocy. Daj sobie ostatnią szansę. Nie musisz wierzyć, że pomoże, daj sobie tylko przyzwolenie na pomoc. Nawet jak to ma być bez wiary. Wiem co mówię. Umów się na wizytę u psychologa lub psychiatry jak najszybciej. Jakiegokolwiek. Kosztuje i pierwsza wizyta nie jest łatwa, ale z każdą kolejną jest lepiej. Pójdź nawet jak masz to zrobić od niechcenia. Dasz radę, uwierz dasz. Nikt Cię nie wyśmieje.
Wiem, że słowa, że jesteś dla Boga ważna itd w takich momentach mogą nie działać. Mnie ktoś ogromnie skrzywdził na całe życie, zachorowałam przez to okropnie, byłam sama, w międzyczasie narobiłam też dużo rzeczy z których nie jestem dumna. Ile razy ja byłam jedną nogą tam to tylko ja wiem. Dałam sobie ostatnia szansę. Poszłam od niechcenia. Pomogło, nie jest idealnie, ale to była najlepsza decyzja w moim życiu.
Jesteś w ogromnej rozpaczy a ten ból czuje tylko tej co go przeżył.

Jeśli nie jesteś w stanie umówić się do lekarza/psychologa to pojedź od razu do pierwszego lepszego szpitala. Jeśli powiesz im to co nam to muszą Cię przyjąć.

Tutaj masz link do forum, które może Ci się przydać. Dasz radę. Nieważne co się zrobiło, ważna jest przyszłość. Każdy człowiek może błądzić i każdy człowiek może się zmienić. Bóg to widzi. Jesteśmy z Tobą.

https://forumprzeciwdepresji.pl/wazne-telefony-antydepresyjne

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: A (---.8.224.50.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-03-17 21:11

Byłam w takiej samej sytuacji. Wiem co czujesz. Nie zastanawiaj się czy wybaczy czy nie, czy kocha czy nie. Jesteś w rozpaczy, potrzebujesz pomocy. Nie musisz wierzyć, że to coś da. Daj sobie przyzwolenie na pomoc, otwórz drzwi. Nie zamykaj. Umów się do psychologa i psychiatry. Dasz radę. Jeśli czujesz, że jesteś u kresu to pojedź do pierwszego lepszego szpitala i powiedz to co nam. Muszą Cię przyjąć.

Nie, to nie Szatan Ci każe się zabić (mam nadzieję, że osoby to piszące nie mają bladego pojęcia czym może się skończyć pisanie takich rzeczy osobie prawdopodobnie w depresji wyrażającej takie zamiary).

Psycholog na pewno pomoże. Nie od razu, ale zwykła rozmowa z kimś kto słyszał juz wiele pomaga. Nie jest to łatwe, ale masz w sobie siłę, tylko jej nie czujesz. Ale masz Popatrz na to tak- napisałaś na forum, gdzie przecież może Cię spotkać krytyka, to wymaga odwagi, więc siłę masz.

Nie jesteś złym człowiekiem. Nie wiesz czy ludzie tutaj nie popełnili takich samych albo większych grzechów. Nawet jeśli to były grzechy ciężkie, to możesz się zmienić. Ważna jest przyszłość. Bóg jest miłosierny i to doceni. Zostaw przeszłość za sobą. Każdy może się pomylić i pogubić i dokonać różnego zła. Ja się bardzo gubiłam kiedyś. Wszyscy tutaj mamy na pewno coś na sumieniu. Może inni nie mają grzechów ciężkich ale mają wiele innych? Nie jesteś sama. Nie jesteś gorsza choćbyś nawet w przeszłości zabiła kogoś czy spała z wieloma. To Cię nie potępia.Jesteśmy tacy jak Ty. Pamiętaj, że nic Cię nie przekreśla w oczach innych a w oczach Boga na pewno.
Daj sobie szansę i idź do psychiatry oraz psychologa. Potem jak Ci się poprawi to przyjdzie czas na zmiany, na lepsze. Bóg docenia tych co widzą swoje błędy i pracują nad sobą. Możesz się zmienić. Każdy może na lepsze lub gorsze. Przeszłość nie zmienia Twojej wartości. Jesteś tak samo wartościową i dobrą osobą. Piszę to, bo jestem pewna że masz dobre serce i czujesz żal, że się pogubiłaś. Wszystko powli można zmienić. Na prawdę. Twoje grzechy nic nie przekreślają. Masz dobre serce, jesteś wrażliwa. Dasz radę, tylko daj najpierw sobie pomóc.
Ja wiem, że nie wierzysz. pomoc, ja wiem, że na pewno Twoja sytuacja jest inna, szczególną i czujesz że nie da się pomóc- dlatego mowię, otwórz sobie drzwi, umów się na wizytę i idź od niechcenia, ale pójdź.

Jeśli czujesz, że nie dasz rady to jak najszybciej jedź do szpitala.
Do lekarza/ psychologa można się szybko umówić na znany lekarz- nie musisz dzwonić (wiem jakie to jest trudne)

jeśli potrzebujesz zadzwonić to telefony znajdziesz na "forum przeciw depresji"- pierwsze co wyskoczy w Google.

Jestem z Tobą.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-03-17 23:01

Myślisz, że samobójstwo pomoże?
Piekło jest gorsze od najgorszej rzeczywistości tutaj.
Żyjąc, możesz wrócić do Boga. On nie jest małostkowy.
Ale samobójstwo odcięłoby tę możliwość.
Poza tym po co do grzechów przeszłych dodawać nowe, skoro starych można się pozbyć?

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-03-17 23:24

Dzięki J, za podpowiedz.

Następnym razem, jeżeli pojawi się wątek o chęci popełnienia samobójstwa przez autora wątku, natychmiast powiadomię policję.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: A. (---.toya.net.pl)
Data:   2021-03-18 17:14

Każde takie uprawdopodobnione działanie (nie typowy żart) należy zgłaszać na Policję, ponieważ samobójstwo jest w Polsce czynem zabronionym. Jak rozróżnić żart od realnej groźby. Nie ma na to sposobu. Nie każda depresja prowadzi do samobójstwa, ale każdą taką wypowiedź należy traktować całkiem poważnie.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Ja (---.partnet.com.pl)
Data:   2021-03-19 23:47

Sama jestem osobą chorą, nie poddałam się i walczę i idzie z tego wyjść. Czy ktoś z komentujących zgłosił to na policję? Proszę, niech ktoś to zrobi, bo bardzo się boję, że będziemy współwinni, jeśli tej osobie coś się stanie a sama borykam się z problemami psychicznymi i boję się to uczynić. Księże Moderatorze, co możemy zrobić? Pomocy.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: aga (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2021-03-20 03:47

Moderator powinien zgłosić bo to na jego stronę przyszedł list z adresem e-mail. Nie powinien puszczać takich listów tylko od razu zgłaszać policji. Jest coś takiego jak syndrom Wertera dlatego nie powinno się puszczać takich listów publicznie.

--------

1. Sprawa od razu została zgłoszona administracji katolik.pl

2. Moderator nie jest właścicielem strony. Jedynie tu woluntarystycznie posługuje.

3. Od roku 1995 (z przerwami) moderator mieszka poza Europą. Podobnie z-ca moderatora - jakkolwiek z zupełnie innym życiorysem.

moderator

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-03-20 15:52

1. Rozpętałam temat policji, pisząc akapit do Moderacji, która poniekąd wbrew mojej intencji umieściła rzecz na forum. Fakt, to ja nie napisałam dużymi literami, że nie chodzi mi o publikację, więc to ewidentnie moje potknięcie. Niemniej temat wybrzmiał, znalazł echo, więc chyba dobrze się stało, że zostal umieszczony na forum.
Serio myślę, że zgłaszać takie rzeczy trzeba.

2. Też myślę, że publikacja takiej korespondencji - zapowiedzi samobójstwa bywa ryzykowna. Być może są jednak aspekty, których nie dostrzegam, więc nie mam tu pewności.

3. To świetnie, że sprawa zastała zgłoszona do Administracji. Mam wielką nadzieję, że na tym się nie skończyło, że rzecz została przekazana do odpowiednich służb.
Mam też równie wielką nadzieję, że jest to stała, powtarzalna procedura.
Dodam, że osoby tak czy inaczej moderujące forum, bez względu na miejsce ich zamieszkania, mają chyba dostęp do danych, których nie widać na forum. Np. mail. Być może to jest pomocna dana np. dla policji, nie znam się.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-03-21 00:07

Zapowiedź samobójstwa może być dramatyczną próbą prośby o pomoc. Znam taki przypadek z realu. Człowieka uratowano dzięki interwencji policji. Przypuszczam, że przynajmniej niektóre wpisy na forum mogą mieć podobne podłoże. Dlatego nie jestem za bezwzględnym odrzucaniem postów o samobójczych treściach. Wydaje mi, że do efektu Wertera (klik), (klik), o którym wspomniała Aga, głównie dochodzi w innych sytuacjach. Na FP nie nagłaśnia się w bezmyślny sposób samobójczych prób, a ponadto zawsze jest podważane rozumowanie, że odebranie sobie życia rozwiąże czyjeś problemy.

Jeszcze raz powtórzę, że na adresie mailowym podawanym przez piszącą osobę nie można w pełni polegać. On nie może być PODSTAWĄ poszukiwań, ponieważ na FP wysyła się posty bez logowania i uprzedniej rejestracji, a co za tym idzie nie istnieje weryfikacja, czy jest się właścicielem wpisanego adresu.

W systemach informatycznych z prawdziwego zdarzenia newralgiczne dane powinny być szczególnie chronione i nieudostępniane bez istotnej przyczyny nawet osobom pełniącym funkcje wymagające zaufania (np. funkcja moderatora). Ewentualnie poszukiwania potencjalnych samobójców - w mojej ocenie - do takich istotnych przyczyn nie należą.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: A. (---.toya.net.pl)
Data:   2021-03-21 04:09

Droga autorko wątku. Napisz co u Ciebie. Czy się polepszyło i jak można Ci pomóc.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: