logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Łzy szczęścia podczas lektury Biblii.
Autor: K (---.76.62.5.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-03-18 10:21

Witam, co to może być? Parę dni temu podczas pierwszego w moim życiu czytania Biblii zacząłem płakać ze szczęścia
trochę to dziwne bo zacząłem płakać bez jakiejś przyczyny, a potem minęły większość moich lęków (dzień przed tym modliłem się żeby Bóg mi pomógł przezwyciężyć lęki, płakałem przy tej modlitwie).

2. I jeszcze chciałem zapytać jak przestać się bać tego że jakimś magicznym cudem np. islamski allah jest tym prawdziwym bogiem, a ten Chrześcijański Bóg jest tym nie prawdziwym? (Ten lęk mi nie miną po sytuacji wymienionej wyżej, ale jego siła jest mniejsza) Wiem że są takie świadectwa jak to z Iszo z Kanak powinny mnie uspokoić i
faktycznie wszystkie świadectwa z Panem Jezusem Chrystusem lub Matką Bożą mnie uspokajają ale jak tak na 95%
wykluczyć istnienie allaha? To też takie dziwne trochę

POZDRAWIAM <3

 Re: Łzy szczęścia podczas lektury Biblii.
Autor: Mateusz (84.38.86.---)
Data:   2021-03-18 14:05

Jak interpretować Twoje łzy podczas lektury Pisma Świętego? Ostrożnie podsunąłbym pomysł, że to jedna z oznak nawrócenia, z zaznaczeniem tego "ostrożnie". Jesteśmy katolikami, a nie uzależnionymi od różnego rodzaju przeżyć mistycznych.

 Re: Łzy szczęścia podczas lektury Biblii.
Autor: Akittm (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data:   2021-03-18 15:43

Polecam częstą Mszę Świętą i Adorację, także regularną spowiedź (co miesiąc czy dwa-trzy tygodnie). Sakramenty umocnią Twoją wiarę.

 Re: Łzy szczęścia podczas lektury Biblii.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-03-18 19:22

K,
Jeżeli prześladują Cie jakiekolwiek obawy i lęki, to proponuję wizytę u psychologa, a noże psychiatry. Spróbuj skontaktować się z katolicką przychodnią psychologiczną, tam uzyskasz niezbędną, profesjonalną pomoc.

 Re: Łzy szczęścia podczas lektury Biblii.
Autor: Pit (---.echostar.pl)
Data:   2021-03-18 21:32

Cześć.
1) kiedy jestem w stanie łaski uświęcającej również nie mam żadnych leków bo wiem że Pan jest ze mną i śmierć mi niestraszna
2/ zastanow sie, czy możliwe jest aby Bóg był istota która w zamian za to że wysadzisz się wsrod "niewiernych", nawet dzieci, w zamian nagrodzi cię. ... wiecznym seksem? (Przy okazji zabraniając ci tego na Ziemi). Bardziej wygląda mi to na nagrodę od tego rogatego....
Wiesz jak ja na to patrzę? Nawet jeśli miałoby się okazać że Jezus nie był Bogiem, to ja i tak z żadnym innym znanym że swiata bogiem nie chciałbym być. Wolę trafić na wieczność tam gdzie będzie np. ojciec Pio czy sw. Siostra Faustyna.

 Re: Łzy szczęścia podczas lektury Biblii.
Autor: HalinaMR (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-03-19 21:21

Cóż, Autorze "K", sprawdzasz wiedzę czy prowokujesz? Wyraz Allach oznacza po arabsku imię własne Boga. Niezależnie od powyższego proponuję zapoznać się z wypowiedzią św. Jana Pawła II o islamie:
„Wy i my winni jesteśmy tę miłość sobie nawzajem, przede wszystkim dlatego, że wyznajemy jednego Boga, nawet jeśli czynimy to w odmienny sposób” (Orędzie do muzułmanów na zakończenie miesiąca Ramadan 1991). "

Więcej można przeczytać tutaj:
https://misyjne.pl/jan-pawel-ii-a-islam-wasz-bog-i-nasz-bog/

 Re: Łzy szczęścia podczas lektury Biblii.
Autor: NT (66.230.230.---)
Data:   2021-03-20 23:15

Słuchałem bardzo wielu świadectw nawróceń. Najczęstszym fizycznym objawem przemiany człowieka były właśnie łzy, ale za tym też szło postępowanie. Łzy wyrażają czesto rzeczy, których nie da się wyjawić werbalnie czy w inny sposób. To najlepiej widać u niemowlaków, mają dużo potrzeb, ale jedyne, co potrafią to powiedzieć coś łzami i rykiem.

Co do Allaha, to jak mogła to by być prawdziwa religia? Mahomet ją wymyślił. Życie prywatne Mahometa było pełne brudu, gwałtu i grzechu. On nie był godzien zawiązać sandałów Jezusowi Chrystusowi.
To Jezus Chrystus był prorokowany od wieków i to proroctwa o Mesjaszu na Nim się wypełniły. To Jezus zmartwychwstał. To Jezus odkupił nasze winy. To Jezus zawarł z nami Nowe Przymierze. To Jezus objawił nam nowe przykazania, abyśmy się miłowali, jak On nas umiłował. To Jezus przyszedł wypełnić Dekalog. To Jezus jest Słowem wcielonym, Jednorodzonym Synem Bożym, co niejednokrotnie wyjawił. Żadnego Mahometa, Allaha czy inny guru nie można zestawić z Synem Bożym.
W sumie jeszcze jedno mi się przypomniało. To żywe Ciało i Krew Jezusa Chrystusa jest w hostiach konsekrowanych na całym świecie na ołtarzach i objawił się w wielu cudach eucharystycznych, a nie żaden Allah.

 Re: Łzy szczęścia podczas lektury Biblii.
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-03-21 17:28

Dla mnie łzy w czasie czytania Pisma św. albo w ogóle podczas modlitwy, to taki dotyk Bożej obecności. Bardzo bliskiej. Takie przytulenie przez Niego, objęcie. Które właśnie wyzwala łzy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: