logo
Piątek, 19 sierpnia 2022
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 Dlaczego po śmierci nie można przestać istnieć?
Autor: Dawid (---.dynamic-1-kat-k-5-0-0.vectranet.pl)
Data:   2021-04-25 16:42

Witam. Czemu po śmierci nie jest możliwe wymazanie egzystencji, tylko musi być piekło albo niebo. Jeśli człowiek już za życia nie ma ochoty na udział w misji zbawienia swojej duszy i wolałby się nie urodzić to dlaczego jakby na siłę jest zmuszony do uczestnictwa. Wiadomo, że bycie w piekle całą wieczność jest gorszą opcją od nieba.

 Re: Dlaczego po śmierci nie można przestać istnieć?
Autor: Pax (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-04-26 13:40

Już starożytni filozofowie zauważyli, że lepszą rzeczą jest bycie, istnienie, niż nieistnienie. Byt jest lepszy od niebytu. Tak samo jak dobro od zła, ciepło od zimna itd. Tak więc Twój akt istnienia jest czymś dobrym. Bóg choćby mógł, jakoś nie niszczy tego co powołał do istnienia. Nie można nie istnieć, rozpłynąć się w niebycie, zniknąć bez śladu, ale można swoim życiem, decyzją, postawą, czynem itd. opowiedzieć się za Bogiem lub przeciwko Niemu, wybrać niebo lub piekło (na siłę Bóg nie uszczęśliwia swoim towarzystwem). Może źle interpretujesz akt swojego istnienia? Może jeszcze nie odkryłeś jego sensu?

 Re: Dlaczego po śmierci nie można przestać istnieć?
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2021-04-27 09:19

Nie można pozbawić egzystencji czegoś co jest nieśmiertelne, a dusza ludzka jest właśnie nieśmiertelna. Jest również wolna w wyborze pomiędzy dobrem i złem.

 Re: Dlaczego po śmierci nie można przestać istnieć?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-04-27 13:45

Nie możemy sprawić, że przestaniemy istnieć, bo nie my zadecydowaliśmy też o tym, że istniejemy. Jesteśmy stworzeniami. Pan Bóg nas stworzył w taki sposób, że dał nam początek oraz życie postanowił, że mimo przejścia przez śmierć nie będziemy mieć końca.
Sekret polega na uznaniu swoich granic - choćbyś się nie wiem jak miotał, nie jesteś twórcą i panem świata.
Jeśli to uznasz, będziesz spokojniejszy.
Jeśli nie uznasz - będziesz się nadal szamotać, a i tak na pewno nie wpłyniesz ani na to, że zostałeś stworzony, ani na to, że dusza jest nieśmiertelna, a ciało przeznaczone do zmartwychwstania.

 Re: Dlaczego po śmierci nie można przestać istnieć?
Autor: Robson (---.w.knc.pl)
Data:   2021-04-27 19:57

Uważam, że nawet jeśli można, to nikt tego nie chce. Nawet na samym dnie piekła.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: