logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Hbr 11,6. Staram się, ale nie wychodzi. Potępienie?
Autor: S (---.96.182.106.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-04-27 12:13

"Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Przystępujący bowiem do Boga musi uwierzyć, że [Bóg] jest i że wynagradza tych, którzy Go szukają" list do Hebrajczyków 11,6

Czy jeśli ktoś stara się mieć wiarę, ale mu to nie wychodzi (także w chwili śmierci) to zostanie potępiony?


 Re: Hbr 11,6. Staram się, ale nie wychodzi. Potępienie?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-04-27 14:39

Wymyślasz. Starać się ale zarazem nie chcieć to jakaś ambiwalencja. Nikt nawet w chwili śmierci za Ciebie nie będzie decydował co wybierasz, tak jak i w tej chwili. Idziemy w jednym kierunku i tego się trzymajmy. Dałeś przykład w konkretnym słowie Pisma świętego a mimo tego, pytasz co ludzie Ci powiedzą? Żenada.

 Re: Hbr 11,6. Staram się, ale nie wychodzi. Potępienie?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-04-27 15:17

Jeśli naprawdę się stara, to nie zostanie, bo wtedy będzie miał na uwadze również to, aby dbać o życie w stanie łaski uświęcającej.

 Re: Hbr 11,6. Staram się, ale nie wychodzi. Potępienie?
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-04-27 17:55

"Jeśli ktoś stara się mieć wiarę, ale mu to nie wychodzi"

Zobacz, w przytoczonym przez Ciebie fragmencie są takie słowa, że Bóg "wynagradza tych, którzy Go szukają". Szukają, czyli właśnie starają się. Nawet jeśli może nie bardzo im to wychodzi. Ktoś, kto się stara, jak piszesz, "mieć wiarę", to właśnie innymi słowy szuka Boga. A Bóg jest tym, który pozwala się znaleźć. I nagradza starania człowieka. Docenia je.

 Re: Hbr 11,6. Staram się, ale nie wychodzi. Potępienie?
Autor: Marek (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-04-27 19:39

'Kto szuka Boga, ten Go już znalazł'. Jak to rozumieć?: (klik).

 Re: Hbr 11,6. Staram się, ale nie wychodzi. Potępienie?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-04-28 21:32

To niestety nasza ludzka kondycja. Na szczęście Chrystus to "załatwił".

Święty Paweł miał podobny problem jak Ty:
„Wiemy przecież, że Prawo jest duchowe. A ja jestem cielesny, zaprzedany w niewolę grzechu. Nie rozumiem bowiem tego, co czynię, bo nie czynię tego, co chcę, ale to, czego nienawidzę - to właśnie czynię. Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, to tym samym przyznaję Prawu, że jest dobre. A zatem już nie ja to czynię, ale mieszkający we mnie grzech. Jestem bowiem świadom, że we mnie, to jest w moim ciele, nie mieszka dobro; bo łatwo przychodzi mi chcieć tego, co dobre, ale wykonać - nie. Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię właśnie zło, którego nie chcę. Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, już nie ja to czynię, ale grzech, który we mnie mieszka. A zatem stwierdzam w sobie to prawo, że gdy chcę czynić dobro, narzuca mi się zło. Albowiem wewnętrzny człowiek [we mnie] ma upodobanie zgodne z Prawem Bożym. W członkach zaś moich spostrzegam prawo inne, które toczy walkę z prawem mojego umysłu i bierze mnie w niewolę pod prawo grzechu mieszkającego w moich członkach. Nieszczęsny ja człowiek! Któż mnie wyzwoli z ciała, [co wiedzie ku] tej śmierci?" /Rz 7, 14-24 BT5/

Ale najbardziej zdumiewające jest, iż tę skargę, to rozdarcie kończy św.Paweł słowami:
"Dzięki niech będą Bogu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc umysłem służę Prawu Bożemu, ciałem zaś - prawu grzechu." /Rz 7,25/

 Re: Hbr 11,6. Staram się, ale nie wychodzi. Potępienie?
Autor: B. (---.184.238.18.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-04-29 21:30

"Czy jeśli ktoś stara się mieć wiarę, ale mu to nie wychodzi (także w chwili śmierci) to zostanie potępiony?"
Jeśli ktoś stara się mieć wiarę i poprosi Boga o pomoc, to wiarę znajdzie, Bóg mu w tym pomoże:

„10 Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 11 Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża4? 12 Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona5? 13 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej OJCIEC Z NIEBA DA DUCHA ŚWIĘTEGO TYM, KTÓRZY GO PROSZĄ»” Łk 11

Panu Bogu zależy nas, tak bardzo, że życie oddał.

Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Hbr 11,6. Staram się, ale nie wychodzi. Potępienie?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-04-29 23:06

"Wymyślasz. Starać się ale zarazem nie chcieć to jakaś ambiwalencja".

Danusiu, proszę, wskaż, gdzie o tym braku chęci pisze autor(ka) wątku? Pytam, bo skierowałaś do "S" ostre słowa. Nie tylko te zacytowane. W takim tonie jest cały Twój wpis. Jaka jest zatem podstawa Twoich zarzutów? Czy nie są to aby Twoje wymysły bez żadnego pokrycia?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: