logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy to odpowiednie tytuły Matki Bożej?
Autor: oliwia (---.globit.pl)
Data:   2021-06-01 20:00

Zaczęłam wczoraj odmawiać Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Zawiera ona inną modlitwę na każdy dzień i taką, którą odmawia się codziennie na koniec. Modlitwy są bardzo piękne, ale zastanawia mnie pewna sprawa. W jednej z nich Maria nazwana jest „źródłem wszelkich łask”, w innej „Matką Wszechmocną”. Czy to są odpowiednie „Imiona” dla Matki Bożej? Miałam opory w powiedzeniu tego, więc trochę zmieniłam teksty modlitw. „Źródło wszelkich łask” - Maryja wyprasza nam łaski u Boga, ale one wszystkie pochodzą przecież od Niego, więc tylko On jest Źródłem. Wszechmocna? Przecież wszechmoc jest cechą jedynie samego Boga.
Naprawdę trapi mnie to, bo wydaje mi się, że te przymioty mogą odnosić się tylko do Boga, ale nie chce w żaden sposób „umniejszać” roli Maryi, mam przez to jakieś lęki, że moja Nowenna nie będzie przyjęta.

 Re: Czy to odpowiednie tytuły Matki Bożej?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-06-02 23:53

Myślę, że "źródło" należy rozumieć w kontekście Matki Bożej jako "miejsce, skąd płynie woda/Łaska", a nie jako "miejsce gdzie woda jest stwarzana".
Źródłem wszystkich Łask jest oczywiście Bóg.

Jeśli idzie o "Matkę Wszechmocną" to znowu jest to moc w sensie zapisu z Listu do Filipian 4:13 "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia." a nie w takim sensie, w jakim wszechmocny jest Bóg.

Dopóki te dwie sprawy rozumiemy, nie ma problemu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: