logo
Czwartek, 17 czerwca 2021
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Czy Akt zawierzenia Maryi jest dobry?
Autor: Justyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-06-10 09:43

Stanam przed moliwoci podjcia si Aktu Zawierzenia Maryi. Trzy lata temu powrciam na ono Kocioa i weszam na wyszy poziom duchowoci (w porwnaniu z tym co byo dawniej), wci byam poszukujc Boga lepiej i gbiej, poprosiam na modlitwie przed witym Sakramentem o pomoc w tym by lepiej kocha i by lepsz wersj siebie. Nastpnego dnia wychodzc z kocioa (co mnie pchao na msz w innym kociele na godzin na ktr zwykle nie chodz) zostaam poproszona o rozmow z obc kobiet, ktra czua ze musi do mnie podej, zajmuje si ewangelizowaniem i opowiedziaa mi o Akcie Zawierzenia Maryi, zachcaa ebym si go podja. To co mwia byo jakby odpowiedzi na moje pytania w sercu, rozmawiaymy dugo, ale nie do koca czuam si komfortowo. Miaam i mam tysic pyta i burz myli, co w rodku mnie zniechca mnie do tego aktu. Pytanie kto lub co? Intuicja, Anio Str, ten drugi? Czy Akt zawierzenia jest czym dobrym czy moe si okaza niemiy Bogu? Szukajc w internecie znalazam oczywicie mas opinii popierajcych jak take rzucajcych gromy e jest to bawochwalstwo.
Nie wiem co robi - boj si e obra Boga jeli jest to niezgodne z Jego wol, Nowy Testament nie udziela odpowiedzi a interpretowa mona dwojako.
Co sdzicie?
A moe kto z Was zawierzy w ten sposb?

Re: Czy Akt zawierzenia Maryi jest dobry?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-06-10 15:34

Justyna, odpowiedzi szukaj we wasnym sercu. A podpowiedzi szukaj tu:
"Wtedy Maryja rzeka:
«Wielbi dusza moja Pana,
i raduje si duch mj w Bogu, moim Zbawcy.
Bo wejrza na unienie Suebnicy swojej.
Oto bowiem bogosawi mnie bd odtd wszystkie pokolenia,
gdy wielkie rzeczy uczyni mi Wszechmocny.
wite jest Jego imi..." (k 1, 46-56)

http://louisgrignion.pl/download/traktat_o_prawdziwym_nabozenstwie.pdf

Autor: mary (---.dsl.bell.)
Data:   2021-06-10 15:48

Ja sie zawierzylam w ubieglym roku. Jak chcesz zobaczyc jak wygladaja przygotowania do "oddanie 33" (33 dni przygotowan do zawierzenia) to po prostu znajdziesz na you tube. A wszelkie pytania mozesz zadawac oddanie33@gmail.com Przygotowywalam sie przez 33 dni i jestem na 100% pewna ze to jest najlepsze cos co mozne spotkac grzesznika a oddanie sie w niewole Jezusowi poprzez Maryje to jest to czego pragnie Jezus.

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-06-10 17:10

Bardzo, bardzo dobrze Ci rozumiem. Jest nieco sabo przygotowanych materiaw, ktre poniekd stawiaj Maryj ponad Pana Boga. Kto mia dobre intencje, gorzej to opracowa i wszystko si miesza, zwaszcza hierarchia osb.

Byam na pewnych dwch spotkaniach przygotowujcych do tzw. rekolekcji 33, ktre z kolei przygotowuj do takiego aktu. Pierwsze byo do uniesienia. Na drugim spotkaniu wszystko si we mnie gotowao. Na trzecie nie poszam, bo kolidowao z obowizkami zawodowymi, ale i tak - gdybym nawet moga pj - miaam 100 obiekcji. Znalazam zreszt podobne spotkanie, nagrane, w necie.
Nagle wida byo absolutnie wszechwadn Maryj, ktra moe wszystko, i ju np. za nikogo nie trzeba si codziennie modli, wystarczy Jej powiedzie - i Ona to przejmuje. Taka tonacja wypowiedzi si zdarza. Bardzo emocjonalna i w caym entuzjazmie moim zdaniem gubica Chrystusa.
W efekcie rekolekcji nie podjam.

Mino sporo czasu, nim dojrzaam do decyzji. Nieco po poowie tych rekolekcji musiaam - z potrzeby serca - pewne rzeczy przegada z ksidzem, ktremu ufam, ktry mnie zna, i spokojnie przyzna, e niepokoj mnie pewne fragmenty, a nawet - eliminuj pewne treci. I dotaram do tego aktu na spokojnie.

Powiem Ci tak. Daj sobie czas. Nic na si, nic pod naciskiem. Nic w tempie, nic w chwili i nic w formie, ktre Ci nie odpowiadaj. Nic w lku. To musi by Twoja spokojna pewno, e chcesz, moesz, jeste w tym wolna, przygotowana i zdecydowana, wiesz i rozumiesz, co robisz. Do takich decyzji: e co, cokolwiek, a tutaj ca siebie nieodwoalnie oddajesz, trzeba dojrze. Trzeba zrozumie sens i zyska pewno serca.

Zauwa, e nie tak dawno pojawi si wtek o tym, e pewien pan raczej bezrefleksyjnie co obieca Maryi (twierdzi, e tak wypadao) i teraz jest mu z tym le. To jest dowd na to, e niczego Bogu, witym czy komukolwiek nie naley obiecywa czy oddawa pochopnie czy na si.

Myl, e skoro - jak piszesz - nie tak dawno si nawrcia, to takie due rzeczy, jak oddanie siebie samej, warto przeywa pod mdrym kierunkiem. Mie z kim porozmawia. Mie szanse na mdre odpowiedzi na pytania. eby si nie pogubi i nie ba konsekwencji.

Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-06-11 22:56

Zawierzenie Maryi opiera si na wierze, e Jej wola jest zawsze zgodna w 100% z wol Chrystusa.
Moe CI to pomoe http://analizy.biz/marek1962/km7.pdf

Osobicie nie spotkaem w moim - ju do dugim - yciu katolika, ktry uwaaby Maryj za Boga.

Autor: Brygida (---.43.37.13.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-06-13 10:31

Zawierzyam si rok temu z ksiki od "pomraczek" (mona znale w internecie). Nie ma w tym nic z bawochwalstwa - Maryja zawsze prowadzi do Chrystusa. Poczytaj "Traktat o doskonaym naboestwie do Najwitszej Maryi Panny". Nie ma obowizku si zawierza. Kilka razy chciaam si podda i przerwa przygotowania do zawierzenia, ale miaam wsparcie innych dziewczyn, ktre te si przygotowyway. Zawierzaymy si przez internet, bo wszystko byo wtedy pozamykane. Odnawiaymy zawierzenie w kociele jaki czas pniej.

Autor: Patrycja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-06-13 14:27

Akt zawierzenia Maryi uwazaja za balwochwalstwo protestanci. Jan Pawel II zawierzyl sie calkowicie Maryi - Totus Tus. Jak zawsze powtarzaja ksieza egzorcysci, demony uciekaja i krzycza z przerazenia kiedy tylko przywolywana jest Ona w czasie egzorcyzmow. Do Maryi trzeba biec i to jak najszybciej. Jezus rowniez o to prosil w licznych objawieniach aby uciekac sie w modltwach do Jego matki. Nasz jedyny, Swiety apostolski Kosciol - Kosciol Jezusa Chrystusa. oddaje czesc Maryi jako wspolodkupicielce i przewodnictwie naszych czasow. Nad czym sie zastanawiasz? Jezeli Cie cos powstrzymuje od zrobienia tego to tylko i wylacznie zly duch. Odwagi.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: