logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Akt zawierzenia Maryi jest dobry?
Autor: Justyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-06-10 09:43

Stanęłam przed możliwością podjęcia się Aktu Zawierzenia Maryi. Trzy lata temu powróciłam na łono Kościoła i weszłam na wyższy poziom duchowości (w porównaniu z tym co było dawniej), wciąż byłam poszukującą Boga lepiej i głębiej, poprosiłam na modlitwie przed Świętym Sakramentem o pomoc w tym by lepiej kochać i być lepszą wersją siebie. Następnego dnia wychodząc z kościoła (coś mnie pchało na mszę w innym kościele na godzinę na którą zwykle nie chodzę) zostałam poproszona o rozmowę z obcą kobietą, która czuła ze musi do mnie podejść, zajmuje się ewangelizowaniem i opowiedziała mi o Akcie Zawierzenia Maryi, zachęcała żebym się go podjęła. To co mówiła było jakby odpowiedzią na moje pytania w sercu, rozmawiałyśmy długo, ale nie do końca czułam się komfortowo. Miałam i mam tysiąc pytań i burzę myśli, coś w środku mnie zniechęca mnie do tego aktu. Pytanie kto lub co? Intuicja, Anioł Stróż, ten drugi? Czy Akt zawierzenia jest czymś dobrym czy może się okazać niemiły Bogu? Szukając w internecie znalazłam oczywiście masę opinii popierających jak także rzucających gromy że jest to bałwochwalstwo.
Nie wiem co robić - boję się że obrażę Boga jeśli jest to niezgodne z Jego wolą, Nowy Testament nie udziela odpowiedzi a interpretować można dwojako.
Co sądzicie?
A może ktoś z Was zawierzył w ten sposób?

 Re: Czy Akt zawierzenia Maryi jest dobry?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-06-10 15:34

Justyna, odpowiedzi szukaj we własnym sercu. A podpowiedzi szukaj tu:
"Wtedy Maryja rzekła:
«Wielbi dusza moja Pana,
i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.
Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.
Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia,
gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.
Święte jest Jego imię..." (Łk 1, 46-56)

http://louisgrignion.pl/download/traktat_o_prawdziwym_nabozenstwie.pdf

 Re: Czy Akt zawierzenia Maryi jest dobry?
Autor: mary (---.dsl.bell.)
Data:   2021-06-10 15:48

Ja sie zawierzylam w ubieglym roku. Jak chcesz zobaczyc jak wygladaja przygotowania do "oddanie 33" (33 dni przygotowan do zawierzenia) to po prostu znajdziesz na you tube. A wszelkie pytania mozesz zadawac oddanie33@gmail.com Przygotowywalam sie przez 33 dni i jestem na 100% pewna ze to jest najlepsze cos co mozne spotkac grzesznika a oddanie sie w niewole Jezusowi poprzez Maryje to jest to czego pragnie Jezus.

 Re: Czy Akt zawierzenia Maryi jest dobry?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-06-10 17:10

Bardzo, bardzo dobrze Cię rozumiem. Jest nieco słabo przygotowanych materiałów, które poniekąd stawiają Maryję ponad Pana Boga. Ktoś miał dobre intencje, gorzej to opracował i wszystko się miesza, zwłaszcza hierarchia osób.

Byłam na pewnych dwóch spotkaniach przygotowujących do tzw. rekolekcji 33, które z kolei przygotowują do takiego aktu. Pierwsze było do uniesienia. Na drugim spotkaniu wszystko się we mnie gotowało. Na trzecie nie poszłam, bo kolidowało z obowiązkami zawodowymi, ale i tak - gdybym nawet mogła pójść - miałam 100 obiekcji. Znalazłam zresztą podobne spotkanie, nagrane, w necie.
Nagle widać było absolutnie wszechwładną Maryję, która może wszystko, i już np. za nikogo nie trzeba się codziennie modlić, wystarczy Jej powiedzieć - i Ona to przejmuje. Taka tonacja wypowiedzi się zdarza. Bardzo emocjonalna i w całym entuzjazmie moim zdaniem gubiąca Chrystusa.
W efekcie rekolekcji nie podjęłam.

Minęło sporo czasu, nim dojrzałam do decyzji. Nieco po połowie tych rekolekcji musiałam - z potrzeby serca - pewne rzeczy przegadać z księdzem, któremu ufam, który mnie zna, i spokojnie przyznać, że niepokoją mnie pewne fragmenty, a nawet - eliminuję pewne treści. I dotarłam do tego aktu na spokojnie.

Powiem Ci tak. Daj sobie czas. Nic na siłę, nic pod naciskiem. Nic w tempie, nic w chwili i nic w formie, które Ci nie odpowiadają. Nic w lęku. To musi być Twoja spokojna pewność, że chcesz, możesz, jesteś w tym wolna, przygotowana i zdecydowana, wiesz i rozumiesz, co robisz. Do takich decyzji: że coś, cokolwiek, a tutaj całą siebie nieodwołalnie oddajesz, trzeba dojrzeć. Trzeba zrozumieć sens i zyskać pewność serca.

Zauważ, że nie tak dawno pojawił się wątek o tym, że pewien pan raczej bezrefleksyjnie coś obiecał Maryi (twierdzi, że tak wypadało) i teraz jest mu z tym źle. To jest dowód na to, że niczego Bogu, świętym czy komukolwiek nie należy obiecywać czy oddawać pochopnie czy na siłę.

Myślę, że skoro - jak piszesz - nie tak dawno się nawróciłaś, to takie duże rzeczy, jak oddanie siebie samej, warto przeżywać pod mądrym kierunkiem. Mieć z kim porozmawiać. Mieć szanse na mądre odpowiedzi na pytania. Żeby się nie pogubić i nie bać konsekwencji.

 Re: Czy Akt zawierzenia Maryi jest dobry?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-06-11 22:56

Zawierzenie Maryi opiera się na wierze, że Jej wola jest zawsze zgodna w 100% z wolą Chrystusa.
Może CI to pomoże http://analizy.biz/marek1962/km7.pdf

Osobiście nie spotkałem w moim - już dość długim - życiu katolika, który uważałby Maryję za Boga.

 Re: Czy Akt zawierzenia Maryi jest dobry?
Autor: Brygida (---.43.37.13.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-06-13 10:31

Zawierzyłam się rok temu z książki od "pomrańczek" (można znaleźć w internecie). Nie ma w tym nic z bałwochwalstwa - Maryja zawsze prowadzi do Chrystusa. Poczytaj "Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny". Nie ma obowiązku się zawierzać. Kilka razy chciałam się poddać i przerwać przygotowania do zawierzenia, ale miałam wsparcie innych dziewczyn, które też się przygotowywały. Zawierzałyśmy się przez internet, bo wszystko było wtedy pozamykane. Odnawiałyśmy zawierzenie w kościele jakiś czas później.

 Re: Czy Akt zawierzenia Maryi jest dobry?
Autor: Patrycja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-06-13 14:27

Akt zawierzenia Maryi uwazaja za balwochwalstwo protestanci. Jan Pawel II zawierzyl sie calkowicie Maryi - Totus Tus. Jak zawsze powtarzaja ksieza egzorcysci, demony uciekaja i krzycza z przerazenia kiedy tylko przywolywana jest Ona w czasie egzorcyzmow. Do Maryi trzeba biec i to jak najszybciej. Jezus rowniez o to prosil w licznych objawieniach aby uciekac sie w modltwach do Jego matki. Nasz jedyny, Swiety apostolski Kosciol - Kosciol Jezusa Chrystusa. oddaje czesc Maryi jako wspolodkupicielce i przewodnictwie naszych czasow. Nad czym sie zastanawiasz? Jezeli Cie cos powstrzymuje od zrobienia tego to tylko i wylacznie zly duch. Odwagi.

 Re: Czy Akt zawierzenia Maryi jest dobry?
Autor: mary (---.dsl.bel)
Data:   2021-07-15 05:40

Znalazlam swietna homilie ks. Glasa na temat oddania sie w niewole Maryi.
https://www.youtube.com/watch?v=aAEvAkcO0qI

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: