logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 To moje wyrzuty sumienia czy ataki złego ducha?
Autor: Sara (---.hsi14.kabel-badenwuerttemberg)
Data:   2021-06-17 17:05

Przeczytałam jakiś czas temu, jakie cierpienia będą w czyśćcu. A od 3 dni mam myśli, wizje, że ja na pewno będę też tak cierpieć, za moje grzechy w tym wypadku chodzi o jeden grzech. Nie mogę odnaleźć spokoju, dręczą mnie te myśli, strach mnie paraliżuje. Nie jestem skupiona na modlitwie, jestem oschła. A przy różańcu dopada mnie ziewanie.
Dodam, że przed Wielkanocą byłam u generalnej spowiedzi, odzyskałam radość życia, spokój, sens. Było tak dobrze w mojej duszy. Więc teraz, czy to moje wyrzuty sumienia, żal za grzechy, zrozumienie co kiedyś złego zrobiłam wbrew Panu Bogu? Czy są to jednak ataki złego ducha? Czy ktoś tak z Was miał?

 Re: To moje wyrzuty sumienia czy ataki złego ducha?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-06-17 17:52

Myślę, że jeśli w jakiś sposób poprzez natchnienie Boże, przychodzą nam jakieś szczegóły z życia, to należy oddawać Bogu na modlitwie. Skoro już były wyznane na spowiedzi świętej, to jest to tylko "kosmetyka" naszych emocji, uczuć zranionych i Jezus to wszystko uzdrawia.
Jeśli jednak odczuwa się udrękę, oskarżenia itp. to pochodzić może tylko od Złego.
Tak by zniszczyć w Tobie radość z życia w Bogu.
Daj spokój z tym ziewaniem na modlitwie, przecież są sytuacje, że przy zmęczeniu nawet w czasie dnia, na modlitwie usypia się i budzi szczęśliwym. Jest i tak że góra wie więcej co nam potrzeba :)

 Re: To moje wyrzuty sumienia czy ataki złego ducha?
Autor: Sophia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-06-17 19:31

Nie jestem pewna czy tak miałam, bo emocje zawsze są subiektywne i indywidualne, ale za to właśnie często je kochamy. Może spróbuj praktykować uzyskiwanie odpustów cząstkowych lub zupełnych (klik). Dzięki wierze w Boże Miłosierdzie zaczniesz niejako zmniejszać swoją domniemaną pokutę już teraz. Możesz naprawdę dużo pomóc sobie i innym duszom w czyśćcu. Polecam też modlić się albo zamówić Mszę Świętą za dusze w czyśćcu cierpiące. One w podzięce za wsparcie modlitwą potrafią naprawdę dużo zdziałać. Dobrym pomysłem jest też rozmowa z kimś zaufanym (ksiądz, spowiednik czy kierownik duchowy albo siostra zakonna). Jezus działa przez innych ludzi bardzo często. Trzymaj się i nie ustawaj w modlitwie :)

 Re: To moje wyrzuty sumienia czy ataki złego ducha?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-06-17 22:04

Saro,

Przeczytałaś chyba jakieś "czytadło" i skoncentrowałaś całą swoją uwagę, zupełnie niepotrzebnie, na bliżej nieokreślonych cierpieniach czyśćcowych. Zawróć z tej drogi. Pomyśl raczej o Bożej miłości i pomódl się do Niego o pokój dla Twej duszy. O wyrzutach sumienia i atakach złego ducha najlepiej porozmawiać z księdzem a może nawet z ks. egzorcystą.

 Re: To moje wyrzuty sumienia czy ataki złego ducha?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-06-17 23:06

Strach przed czyśćcem, widzenie siebie w czyśćcu już za życia i wyobrażanie sobie własnych, strasznych cierpień tamże, przekonanie, że nie pomoże Ci spowiedź inna niż generalna: trudno o pełniejszy obraz tego, czym są skrupuły. Zapytaj księdza, do którego masz zaufanie o to, co robić dalej.

 Re: To moje wyrzuty sumienia czy ataki złego ducha?
Autor: Kris (---.play-internet.pl)
Data:   2021-06-18 20:59

Potwierdzam. Jestem skrupulantem i mam tak samo. Staram sobie powtarzać że Pan Bóg jest ze mną i tego się trzymać.

 Re: To moje wyrzuty sumienia czy ataki złego ducha?
Autor: Mirabela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-06-27 17:44

Każdy grzech musi zostać odpokutowany. Ty jeśli w bardzo dobre sytuacji, że już za życia wiesz jakie kary mogę cię w czyśćcu spotkać, to możesz jej już teraz odpokutować. Na tym świecie pokuta jest lżejsza niż ta czyśćcowa. Tylko najlepiej poradź się dobrego kapłana albo siostry zakonnej jak pokutować, bo inaczej szatan może Ci podsycać myśli takie, że popadniesz w jakiś samomasochizm.

 Re: To moje wyrzuty sumienia czy ataki złego ducha?
Autor: Michał (---.146.224.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-07-02 21:54

Nie bój się. Dusze czyśćcowe cierpią, ale jednocześnie nie chcą wracać na ziemię. Pomimo cierpienia mają pewność że są zbawione. Odwagi.

 Re: To moje wyrzuty sumienia czy ataki złego ducha?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-07-08 11:36

Pamiętaj o istnieniu odpustów. W dzisiejszych czasach są bardzo dostępne.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: