logo
Piątek, 01 lipca 2022
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 Antykoncepcja pozamałżeńska.
Autor: Justyna (---.146.101.86.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-06-19 20:49

Czy należy spowiadać się ze stosowania antykoncepcji będąc bez ślubu (współżycie przedmałżeńskie)? Skoro i tak dopuściło się grzechu cudzołóstwa?

 Re: Antykoncepcja pozamałżeńska.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-06-19 22:07

Justyna, idąc takim tokiem rozumowania mogłabyś wyznać podczas spowiedzi - łamię przykazania. Współżycie przedmałżeńskie i stosowanie antykoncepcji, to odrębne grzechy. Obydwa łamią Boże prawo, Boży porządek.

 Re: Antykoncepcja pozamałżeńska.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-06-19 22:48

Czy przypadkiem nie jest tak, że antykoncepcja daje Wam (niemoralne) poczucie większej swobody w cudzołożeniu (o ile jedno z Was jest już w małżeństwie), we współżyciu przedmałżeńskim?
Czy jest może tak, że stosując antykoncepcję, mniej liczycie się z konsekwencjami współżycia, bo "zabezpieczacie się"?

Jeden grzech moim zdaniem nie unieważnia ani nie usprawiedliwia drugiego. Gdyby uznać, że z antykoncepcji spowiadać się nie muszą zdradzający, cudzołożnicy, osoby uprawiające nierząd, to może też uznalibyśmy, że cudzołóstwo i podobne złe czyny usprawiedliwiają użycie środków wczesnoporonnych (zresztą może właśnie te nazywasz antykoncepcją), aborcję itd. - no bo "skoro i tak dopuściło się grzechu cudzołóstwa"...
I na dodatek wyglądałoby, że użycie antykoncepcji poza małżeństwem to rzecz w zasadzie dobra.

 Re: Antykoncepcja pozamałżeńska.
Autor: Patrycja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-06-20 11:39

Wspolzycie przedmalzenskie i antykoncepcja to dwa grzechy ktore oddalaja od Boga i rania na cale zycie. Powoduja choroby ciala i duszy. Sama jestem ich ofiara. Spowiedz Swieta uwalnia i otwiera brame na lepsze zycie.
Seks jest pieknym darem Boga w milosci dwojga malzonkow ktorzy sie lacza aby dawac potomstwo Bogu. Po to jest ta cala seksualnosc inaczej jest wypaczeniem i marnotrastwem. Kazda kobieta ktora sie szanuje, nie handluje swoim cialem ale oddaje je tylko takiemu mezczyznie ktory widzi w niej kobiete z ktora chce dawac zycie i pojsc razem do nieba (maz). Mysle ze Tobie Justyno jest potrzebny kierownik duchowy albo ktos kto pomoze Tobie przygotowac sie do zrobienia Rachunku Sumienia (klik). Sadze po pytaniu ze pogubilas sie kompletnie w zrozumieniu tego czym jest Spowiedz Swieta.

 Re: Antykoncepcja pozamałżeńska.
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-06-20 11:51

Grzech rodzi grzech, to błędne koło, które warto przerwać. Na przykładzie Jana Chrzciciela i wybryku Herodiady można sobie przemyśleć właśnie jak jeden grzech prowadzi i pomnaża następne grzechy.
Mk 6, 17-29

 Re: Antykoncepcja pozamałżeńska.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-06-21 13:51

W czasie spowiedzi mówi się o wszystkich swoich grzechach.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: