logo
Niedziela, 03 lipca 2022
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 W jaki sposób modlić się o zbawienie?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-07-07 12:48

Niech będzie uwielbiona Trójca Święta, szczęść Boże,

To dla mnie bardzo delikatna sprawa. Chciałbym modlić się o zbawienie za innych. Ale czy muszę modlitwami Kościoła? Czy mogę modlić się o zbawienie śpiewając pieśni religijne i pieśni świeckie, które nie obrażają Pana Boga? Bardzo proszę o radę. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 Re: W jaki sposób modlić się o zbawienie?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-07-07 16:35

"Chciałbym modlić się o zbawienie za innych. Ale czy muszę modlitwami Kościoła"?

Tak byłoby najlepiej. Bo z jakiego to powodu nie chcesz tego robić? Silisz się na oryginalność? I tak będziesz prawdopodobnie modlił się w domowym zaciszu, więc Twojej modlitwy nie usłyszy nikt poza Panem Bogiem i Tobą. "Pieśni świeckie" w modlitwie za bliźnich możesz sobie odpuścić? Tak nawiasem - o które konkretnie pieśni Ci chodzi? Na takie miano zasługuje hymn państwowy (absolutnie nieadekwatny do Twojej intencji), czy "Rota" (ten sam problem). Cała reszta to piosenki - mniej lub bardziej poważne.

 Re: W jaki sposób modlić się o zbawienie?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-07-07 17:49

Trudno mi jednak przyjąć, że śpiewanie np. piosenek dziecięcych ("wlazł kotek na płotek"), hymnu Polski (który nie obraża Pana Boga) oraz piosenek biesiadnych (też nieobrażających, zdarzają się godne) jest modlitwą o zbawienie innych. Musiałabym dokonywać w sobie dość skomplikowanych operacji intelektualnych. Są ryzykowne. "Szła dzieweczka do laseczka" itp. jako modlitwa o zbawienie. Hm. Czujesz problem?

Może spróbujmy inaczej. Może ofiaruj w intencji zbawienia innych wszystkie dobre czyny i wszystkie dobrze znoszone trudy, które w danym czasie pojawią się w Twoim życiu. Czyli powiedz o tym Panu Bogu, że chcesz te sprawy, dobro z tych spraw płynące, ofiarować dla innych. Powtarzaj to ofiarowanie na przykład każdego ranka.

 Re: W jaki sposób modlić się o zbawienie?
Autor: Sophia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-07-07 22:19

Spróbuj może odmawiać w ciągu dnia tajemnice szczęścia. To bardzo konkretna modlitwa, która pomaga też zrozumieć cierpienie Jezusa na krzyżu, a jednocześnie docenić wartość poświęcenia na co dzień. Prośby zawarte w każdej modlitwie pomagają konkretyzować pragnienia, których bez Ducha Świętego na pewno nie potrafilibyśmy nazwać. Dużo daje też jeśli codziennie np. rano ofiarujesz Bogu każdy ucisk, krzywdę i zło, które napotkasz i doświadczysz, łącząc się tym samym z Męką Chrystusa, co oznacza ofiarę za grzeszników.

 Re: W jaki sposób modlić się o zbawienie?
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-07-09 23:01

Myślę, że możesz. W końcu "kto śpiewa dobrze (bene), ten dwa razy się modli." I liczy się intencja. Bóg widzi, co masz w sercu i kto wie, może nawet taka modlitwa będzie miała w Jego oczach większą wartość, niż te inne, "zwykłe". Nie mówię, że te inne są złe. Ale może z Twojej strony właśnie taka będzie dobra. Będzie w niej jakby więcej Ciebie. Najważniejsze jest to, co masz w sercu. Jeśli właśnie tam jest pragnienie modlitwy za innych, o ich zbawienie, to może właśnie tym śpiewem chcesz to wyrazić. Jakby otworzyć to serce przed Bogiem i pokazać Mu to, co tam jest. Albo może po prostu chciałbyś dla Niego zaśpiewać. Może ten śpiew jest tym, co chciałbyś Mu ofiarować. Oddać to w Jego ręce. Takie Twoje coś, bardzo osobiste, które Mu przynosisz, ofiarujesz. Prosząc, żeby to przyjął. Taka jakby mała nutka, którą chcesz zapisać, jakby położyć na tej pięciolinii, na której płynie ta melodia wyrażająca prośbę o zbawienie innych. Taki Twój wkład w tą melodię, do której chcesz dołączyć w taki właśnie sposób. Spróbuj. Może właśnie tej nutki, właśnie takiej, w tym miejscu brakuje.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: