logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się skruszyć i nawrócić?
Autor: Kamil (84.246.251.---)
Data:   2021-07-07 13:47

Witam,

Szukam odpowiedzi na pytania w jaki sposób skruszyć swoje serce i dusze na nowo się nawrócić do Boga? Nie odczuwam żadnych uczuć moja dusza i serce jest skamieniałe, ktoś mi podpowie co mogę zrobić? Od czego zacząć zmianę? Chodzę do spowiedzi zawsze spowiadam się z tych samych grzechów bo żadnych innych nie pamiętam tylko ciągle to samo. Gdzie w Warszawie znajdę dobrego spowiednika?

 Re: Jak się skruszyć i nawrócić?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-07-07 17:55

"Nie odczuwam żadnych uczuć" - to się zdarza i to wcale nie jest najważniejsze w życiu duchowym. Uczucia są niewątplwie przydatne, ale i ulotne; decyzje - jednak są ważniejsze.
"Chodzę do spowiedzi zawsze spowiadam się z tych samych grzechów" jak zapewne miliony osób. Może dobrze, że nie poszerzasz tego o nowe bardzo świadome grzechy? A może zastanów się, czy nie recytujesz listy z pamięci, bo niezbyt wnikliwie przygladasz się swemu życiu?

 Re: Jak się skruszyć i nawrócić?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-07-07 22:02

Przede wszystkim zmienić swoje nastawienie do Pana Boga. Przestać widzieć w Nim jedynie kogoś, kto karze i rozlicza, a zacząć postrzegać Go jako Ojca. Ojca, który dał Ci życie i cały czas jest z Tobą, gotowy do udzielenia pomocy w sposób o wiele doskonalszy niż ludzie. Zmiana podejścia do Pana Boga wynikająca ze świadomej decyzji, a nie wyrachowania ("bo tak się opłaca", "bo inni tak radzili/kazali") może sprawić, że zaczniesz odczuwać miłość do Niego. Oczywiście nie musi to nastąpić od razu, być może w Twoim przypadku potrzeba więcej czasu.

 Re: Jak się skruszyć i nawrócić?
Autor: Patrycja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-08-03 12:11

Kiedys powiedzialam do Jezusa: Nie czuje Ciebie w kosciele, wolalabym pojsc do lasu, na spacer, tam sie pomodlic itd a Jezus powiedzial do mnie: "Wiara nie jest uczuciem ale zobowiazaniem". I tak sie zmienilo moje zycie. Uczucia nie kieruja juz moim zyciem. Spowiedz swieta to wielki egzorcyzm a Tobie brakuje jednego. Zamiast skupiac sie na sobie idz pod Najswietszy Sakrament i tam uwielbiaj Boga. Mow do Niego slowami Psalmow uwielbienia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: