logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam sposobu zaangażowania w rozmowę z Bogiem.
Autor: Michał (34 l.) (---.146.236.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-07-08 13:35

Szczęść Boże,

Od mojego nawrócenia minęło już prawie 13 lat. Mam teraz 34. Bóg prowadził mnie przez życie i pokazywał mi na różnych etapach kolejne rzeczy ważne dla Niego. Obecnie poza chorobą psychiczną, która jest względnie pod kontrolą żyję w dobrych relacjach z Panem Bogiem. Oczywiście grzeszę i spowiadam się. Czasem mam z jakimś grzecznym zachowaniem problem ale wszystko odbywa się w pokoju serca.

Mam obecnie problem zasadniczy. Wiem że Bóg mnie z niego wyprowadzi z czasem, ale postanowiłem tu napisać. Mianowicie jak znakomita większość katolików wie, Bóg chce i pragnie relacji z nami. A ową relację buduje się przez rozmowę i modlitwę. Przez dobre uczynki takie jak modlitwa post jałmużna. Ale mnie chodzi o tą pierwszą. Modlitwę.

Odkrywam że Bóg wysłuchuje wszystkie modlitwy bez względu na "piękno języka" jakim została ona wypowiedziana. Jednak czuję że Bóg zaprasza mnie do częstszej i głębszej rozmowy z Nim.

Z uwagi na schizofrenię na którą choruję rozmowa jest moją piętą Achillesa. To się zmienia, Bóg mnie od tego uwalnia. Ale chciałbym mu w tym nieco pomóc :) Szukam sposobu jak zaangażować się w rozmowę z Nim. Hamuje mnie moja ułomności i brak pomysłów co Mu mówić. Najczęściej proszę to przez kilkadziesiąt sekund za ludźmi co do których wiem że tego potrzebują. Dziękuję za dobro i czasem za zło też. Ale czuję że mimo wszystko to kiepsko idzie. Chciałbym zatopić się w modlitwie myślnej przez kilka minut. To dla mnie bardzo trudne. Krępuję się że nie mam pomysłów i że Bóg widzi to i z litości mnie wysłuchuje. Jak temu zaradzić?

Dziękuję
Michał

 Tematy Autor  Data
 Szukam sposobu zaangażowania w rozmowę z Bogiem. nowy Michał (34 l.) 
  Re: Szukam sposobu zaangażowania w rozmowę z Bogiem. nowy Ona 
  Re: Szukam sposobu zaangażowania w rozmowę z Bogiem. nowy Kalina 
  Re: Szukam sposobu zaangażowania w rozmowę z Bogiem. nowy Joanna 
  Re: Szukam sposobu zaangażowania w rozmowę z Bogiem. nowy Michał 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: