logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Flp 4, 19 - co znaczy?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-08-29 13:11

Niech będzie uwielbiona Trójca Święta, szczęść Boże!

Co znaczy ten cytat:

"A mój Bóg, według swego bogactwa, zaspokoi wszystkie wasze potrzeby,
gdy będzie w chwale w Chrystusie Jezusie" (Flp 4, 19).

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

 Re: Flp 4, 19 - co znaczy?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-08-29 15:35

To znaczy, że jeśli pójdziesz do Nieba, na pewno będzie Ci dobrze.

 Re: Flp 4, 19 - co znaczy?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-08-29 17:23

Daj Panie Boże!

"Uznanie za ponownie okazaną pamięć

10 Także bardzo się ucieszyłem w Panu, że wreszcie rozkwitło wasze staranie o mnie, bo istotnie staraliście się, lecz nie mieliście do tego sposobności. 11 Nie mówię tego bynajmniej z powodu niedostatku: ja bowiem nauczyłem się wystarczać sobie w warunkach, w jakich jestem. 12 Umiem cierpieć biedę, umiem i obfitować. Do wszystkich w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, obfitować i doznawać niedostatku. 13 Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. 14 W każdym razie dobrze uczyniliście, biorąc udział w moim ucisku. 15 3 Wy, Filipianie, wiecie przecież, że na początku [głoszenia] Ewangelii, gdy opuściłem Macedonię, żaden z Kościołów poza wami jednymi nie prowadził ze mną otwartego rachunku przychodu i rozchodu, 16 bo do Tesaloniki nawet raz i drugi przysłaliście na moje potrzeby. 17 Mówię zaś to bynajmniej nie dlatego, że pragnę daru, lecz pragnę owocu, który wzrasta na wasze dobro.
18 Stwierdzam, że wszystko mam, i to w obfitości: jestem w całej pełni zaopatrzony, otrzymawszy przez Epafrodyta od was wdzięczną woń4, ofiarę przyjemną, miłą Bogu.

19 A Bóg mój według swego bogactwa zaspokoi wspaniale5 w Chrystusie Jezusie każdą waszą potrzebę.
20 Bogu zaś i Ojcu naszemu chwała na wieki wieków! Amen."

Co jest niezrozumiałe? Nasze czynienie dobra przez Chrystusa bedzie wynagrodzone w wieczności, jest i tak że już na ziemi mamy smak tej radości w służbie Bogu w bliźnim.

 Re: Flp 4, 19 - co znaczy?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-08-29 19:27

Z jakiej korzystasz Biblii, Karolu? Z jakiego wydania, jakiego przekładu? To bywa bardzo istotne.
W wydaniach, z których korzystam na co dzień, nie ma części "gdy będzie w chwale w Jezusie Chrystusie".
W Biblii Tysiąclecia tekkst brzmi: "Bóg mój według swego bogactwa zaspokoi wspaniale w Chrystusie Jezusie każdą waszą potrzebę".

Niemniej w komentarzu do tejże Biblii Tysiąclecia (jest w necie z komentarzami, korzystasz?) mamy wyjaśnienie:
"Flp 4, 19 - Inni dosł.: "w chwale", widząc tu aluzję do nagrody wiecznej".
Podpowiedź: https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1042

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: