logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Biblia z komórki w łóżku
Autor: Ferdek (213.205.240.---)
Data:   2021-09-01 01:19

Czy można czytać Pismo Święte z komórki, będąc w łóżku?
Czy zawsze to musi być postawa siedząca?
Czy tez zawsze to musi być pod postacią książki?
Bóg zapłać

 Re: Biblia z komórki w łóżku
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2021-09-01 12:59

Dokładnie tak wieczorem robię, przed snem.

 Re: Biblia z komórki w łóżku
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2021-09-01 13:52

Czytanie Pisma świętego to nie jest jakaś czynność magiczna, którą trzeba wykonywać w określony sposób, bo inaczej "nie zadziała". Pismo święte czyta się po to, by potem według niego żyć.
Więc tak - jak najbardziej można czytać Pismo święte z komórki i w łóżku.
Nawet bym powiedziała - warto, jeśli to oznacza, że ze słowem Bożym zaczynamy, albo kończymy dzień.

 Re: Biblia z komórki w łóżku
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-09-01 14:03

Czytając Biblię, pamiętaj o szacunku dla słowa Bożego. Nie rób tego więc na przykład wtedy, gdy jednocześnie robisz coś innego, a Pismo Święte spełnia jedynie funkcję dodatku/przerywnika. Pan Bóg i to, co mówi do Ciebie, ma być najważniejsze.

 Re: Biblia z komórki w łóżku
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-01 16:28

Ferdku,
Zastanów się, czytasz w końcu nie jakiś kryminał czy romansidło, ale Pismo Święte - to jest Słowo Boże. Chyba nie zwolniłeś siebie z szacunku do Boga, który jak najbardziej Mu się należy.

Co innego człowiek chory, niepełnosprawny, leżący w łóżku lub przykuty do niego albo niewidomy.

Czy odczuwasz te różnice w swoim sercu? Czy w ogóle je dostrzegasz?

 Re: Biblia z komórki w łóżku
Autor: Katarzyna (---.147.38.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-09-01 18:16

Nie ma to znaczenia.

Dziękuję. Dobranoc

 Re: Biblia z komórki w łóżku
Autor: Paweł (25 l.) (---.play-internet.pl)
Data:   2021-09-02 01:40

A co jest w tym złego, też często czytam Pismo Święte w taki sposób przed snem.

 Re: Biblia z komórki w łóżku
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-02 19:04

Zależy od możliwości i wewnętrznego nastawienia. Na pewno należy zachować szacunek.
Skoro Biblia Tysiąclecia została opracowana na portalu w Internecie, gdzie również ma swoją wyszukiwarkę, to można w ten sposób również czytać.

 Re: Biblia z komórki w łóżku
Autor: Ona (---.146.228.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-09-02 20:58

To chyba nic dziwnego, że List od Najukochańszej Osoby czyta się przed snem, nawet w łóżku... Zakochani zaczytują się w swoich listach, a przecież Chrystus ma być naszym Oblubieńcem.

 Re: Biblia z komórki w łóżku
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-09-03 22:44

Dlaczego to miałoby oznaczać brak szacunku? Raczej bliskość. I brak sztywności w relacji z Bogiem. Bóg, który jest dla mnie kimś bliskim. Kimś, przy kim mogę czuć się swobodnie. Mogę być sobą. Który nie trzyma mnie na dystans, ale jest ze mną, blisko. W każdym czasie i w każdym miejscu. A więc w łóżku też. Nie muszę siedzieć czy klęczeć, żeby się z Nim spotkać.

"Pozwala mi LEŻEĆ na zielonych pastwiskach" (Ps 23, 2)

"Wyżalcie się w sercu na swoim POSŁANIU" (Ps 4, 5)

Jeśli można się modlić leżąc, to dlaczego nie można byłoby w taki sposób czytać Pisma św.? To też jest modlitwa, więc dlaczego akurat taka jej forma musi albo powinna odbywać się na siedząco? Jeśli mogę wyżalić się przed Bogiem leżąc w łóżku - "na swoim posłaniu" - to nie mogę również tam usłyszeć, co On do mnie mówi? Muszę wstać i usiąść, żeby to usłyszeć? Jeśli będę leżeć, a nie będę przy tym chora - co miałoby być usprawiedliwieniem - to będzie to z mojej strony brak szacunku? Myśląc w ten sposób, to można byłoby powiedzieć, że np. będąc w łazience albo wchodząc tam powinnam zapomnieć o jakimś fragmencie, który akurat mam w sobie. Który np. rano przeczytałam i potem noszę go w sobie w ciągu dnia. Powinnam go jakby wyrzucić z siebie wchodząc do łazienki i nie myśleć tam o nim, bo to będzie brak szacunku? Jeśli łóżko miałoby być nieodpowiednim miejscem, to łazienka czy ubikacja, według takiego myślenia, chyba tym bardziej. A On przecież jest ze mną wszędzie. A jeśli wszędzie, to w łóżku i w łazience też. Jest ze mną wszędzie, ale rozmawiać możemy tylko siedząc albo klęcząc?

 Re: Biblia z komórki w łóżku
Autor: pjp (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2021-09-15 21:45

Myślę, ze Bóg patrzy w nasze serce, regularnie przed snem czytam swoje ulubione strony internetowe ze słowem, modlitwą na dziś.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: