logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kłopoty z poruszaniem. Chciałabym wrócić do Kościoła.
Autor: Karolina (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-02 22:22

Witam. Moze to nie czas i miejsce, ale chcialabym rozwiac pewne watpliwosci dotyczace mojej wiary. Otoz rzecz wydarzyla sie w 2015 r., byl Wielki Piatek... poszlam wtedy do Kosciola na nabozenstwo. I niestety poczulam sie na tyle zle, ze musialam wrocic do domu. I od tego czasu nie chodze do Kosciola. Choc przyznam, ze chcialabym wrocic jakos do Kosciola, tylko nie wiem co robic. Staram sie modlic choc wiadomo, ze modlitwa w domu to nie to samo, co modlitwa w kosciele. A moj stan zdrowia nie pozwala mi na wychodzenie z domu, bo mam klopoty z poruszaniem. Czy Pan Bog mi wybaczy?
Pozdrawiam serdecznie :-)

 Re: Kłopoty z poruszaniem. Chciałabym wrócić do Kościoła.
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-02 23:26

Niesprawność fizyczna, zdrowotna, uniemożliwiająca dotarcie do kościoła i uczestnictwo w nabożeństwach, nie jest zawiniona. Możesz brać udział w Mszach poprzez transmisje telewizyjne/Internet. Dla osób obłożnie chorych, czy z niepełnosprawnością można też zamówić telefonicznie wizyty kapłana do domu z sakramentem pokuty i pojednania coraz Komunią św.

 Re: Kłopoty z poruszaniem. Chciałabym wrócić do Kościoła.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-09-02 23:49

Przepraszam, że drążę - a czy wózek nie wchodzi w rachubę? Czy też już absolutnie nigdy i nigdzie nie wychodzisz? Zdaję sobie sprawę z poważnych przeszkód architektonicznych w niektórych miejscach, mój tato przez ostatnie lata poruszał się na wózku. Są jednak gdzieniegdzie kościoły z podjazdami albo windami, może to byłaby jakaś szansa dla Ciebie od czasu do czasu.

 Re: Kłopoty z poruszaniem. Chciałabym wrócić do Kościoła.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-03 10:58

Karolinko,

Nie obawiaj się, Miłosierny i Sprawiedliwy Bóg zna wszystkie ludzkie utrapienia i z pewnością - "wybaczy" Ci - na pewno. ;)
Zapamiętaj powyższe propozycje.

Głowa do góry.

 Re: Kłopoty z poruszaniem. Chciałabym wrócić do Kościoła.
Autor: Karolina (172.56.6.---)
Data:   2021-09-03 14:39

Dzien dobry. Ja mam akurat stwierdzona nadczynnosc tarczycy, moj organizm szybko sie meczy. Druga sprawa to moze byc takze strach. Zawsze wychodzilam z domu wszedzie i bylo wszystko w porzadku, bez zadnych problemow. Tylko od pewnego czasu ten strach przed wyjsciem z domu jest silniejszy... Widocznie musialo sie cos zlego wydarzyc, ze mam pewien strach przed wyjsciem z domu.
Wierze, ze wszystko bedzie dobrze i poradze sobie ze strachem. Mam tylko nadzieje, ze Pan Bog mi to wybaczy.
Pozdrawiam serdecznie :-)

 Re: Kłopoty z poruszaniem. Chciałabym wrócić do Kościoła.
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-03 19:05

Karolina
Mogłaś zachować na depresję lub nerwicę lękową. Spróbuj umówić się do psychiatry (bez skierowania) lub ma rozmowę z psychologiem (możliwość również on-line).

 Re: Kłopoty z poruszaniem. Chciałabym wrócić do Kościoła.
Autor: Karolina (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-05 12:11

Dzien dobry. Dziekuje bardzo za te wszystkie rady i propozycje.
Na pewno skorzystam. Mam nadzieje , ze wszystko bedzie dobrze.
Zycze milej niedzieli i pozdrawiam serdecznie :-)

 Re: Kłopoty z poruszaniem. Chciałabym wrócić do Kościoła.
Autor: Stylla (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-09-05 18:44

@ Bea
"Możesz brać udział w Mszach poprzez transmisje telewizyjne/Internet."

Uściślijmy jedną rzecz: w Mszach można brać udział tylko i wyłącznie na żywo. Przez internet, czy telewizję można brać udział tylko w transmisji Mszy. Oczywiście jest to bardzo pomocne i wskazane dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą wychodzić z domów (starsi, chorzy, czy my wszyscy w marcu-kwietniu 2020 r.), ale nigdy nie jest to tym samym co uczestnictwo w Mszy w kościele i nie należy tego mylić.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: