logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie radzę sobie z krytyką. Duch egocentryzmu.
Autor: Wojtek (195.136.137.---)
Data:   2021-09-21 22:36

Dzień dobry,

Mialem ostatnio doświadczenie kiedy syn byl na placu zabaw ze mna. Syn ma 8 lat. W tym wieku standardowe zabawy na placu zabaw nie sa już wystarczające (mam na myśli standardowe przejścia przez kładki, tunele itp.). I tak synek zamiast przez tunel, przeszedl sobie nad nim. Obok stal ojciec 3 letniego synka, ktory akurat zjezdzal na zjezdzalni. Ojciec powiedzial przy mnie: "tak sie nie przechodzi przez tunel".

W tym momencie moje emocje wewnatrz raptownie sie podniosly. Pojawily sie mysli, teraz jak to pisze to chyba zlego ducha typu:
"to ja jestem ojcem", "ja ustalam co moje dziecko moze robic czy nie", "ja jestem obok", "ja ustalam granice co syn moze a co nie". Suma summarum nie skomentowalem tego w ogole. Do konca nie bylem pewny czy to byl tekst do mojego syna czy do swojego.

Nie wazne to jest jednak. Moj niepokoj wbudzil fakt, ze ta swerę życia mam nieuporządkowaną. Ze jako czlowiek ktory chce byc wierny Bogu nie powinienem tak sie nakrecac tudziez sluchac takich mysli jak wyżej. Doszedlem do wniosku ze moj problem jest problemem bardzo wielu ludzi. Wystarczy
wspomniec o zwracaniu uwagi innym kierowcom, pieszym, matkom z dzieckiem w sklepie, itd. Ludzie reaguja bardzo skrajnie, czesto wrogo, sa wburzeni. Ktos dotknal ich sfery "intymnej" obnarzyl jakas czastke, tak to czuję.

Zastanawiam sie jak Wasze serce reaguje na podobne sytuacje? Jak to procesujecie? Post factum, uwazam, ze powinienem zabrac glos i wytlumaczyc dlaczego pozwalam synowi na takie akcje. Jednak po czesci byc moze mial racje. A juz na pewno ciezko by bylo gdyby mial faktycznie racje. Jest we mnie taka zarozumialosc (glupia), pycha i egocentryzm ("ja wiem najlepiej"). Jak z tym walczyc? Jakie fragmenty z Pisma Swietego moglyby mi w tym pomoc? O co prosic Boga?

Dziękuję

 Tematy Autor  Data
 Nie radzę sobie z krytyką. Duch egocentryzmu. nowy Wojtek 
  Re: Nie radzę sobie z krytyką. Duch egocentryzmu. nowy Ona 
  Re: Nie radzę sobie z krytyką. Duch egocentryzmu. nowy Aneta 
  Re: Nie radzę sobie z krytyką. Duch egocentryzmu. nowy Danusia 
  Re: Nie radzę sobie z krytyką. Duch egocentryzmu. nowy Estera 
  Re: Nie radzę sobie z krytyką. Duch egocentryzmu. nowy Wojtek 
  Re: Nie radzę sobie z krytyką. Duch egocentryzmu. nowy Kalina 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: