logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Tematy do rozmów z Aniołem Stróżem i Matką Boża.
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-09-30 15:21

Niech będzie uwielbiona Trójca Święta!

Mam już temat do rozmowy z Bogiem a teraz szukam ważnych tematów do rozmowy z Aniołem Stróżem i z Matką Bożą. Tylko ważne tematy otwierają mnie na modlitwę własnymi słowami.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam! ;)

 Re: Tematy do rozmów z Aniołem Stróżem i Matką Boża.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-09-30 16:45

Tematy do Twojej modlitwy są w Twoim życiu. Nie w moim. Rozejrzyj się wokół siebie i w sobie.
Tematy do Twojej modlitwy przynosi Twoje życie i Twoje doświadczenie. Twoje spojrzenie na świat. Twoja wrażliwość.
To nie są zadania do odrobienia. To nie tak, że ja Ci teraz zadam temat, Ty go uznasz za ważny (albo nie) i zrealizujesz lub odrzucisz. To tak nie działa.

A poza tym skądże mamy wiedzieć, co jest dla Ciebie ważne, a tylko takich tematów oczekujesz. Może zrób na razie porządną listę spraw dla Ciebie naprawdę ważnych.

 Re: Tematy do rozmów z Aniołem Stróżem i Matką Boża.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-09-30 17:06

Wpływ fal grawitacyjnych na częstotliwość wybuchu wulkanów.
Komputery kwantowe o mocy obliczeniowej przeciętnego laptopa - jak zbudować.
Problem głodu w Sudanie - co masz zrobić, aby pomóc.

Wystarczająco poważne?
Jezus mówi: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego (Mt 18,3).
Dziecko cechuje między innymi prostota. Nie szukanie problemów teologicznych. Ucz się tej prostoty.
Mnie tematów do rozmowy z Bogiem dostarcza lektura Pisma Świętego. Bo rozmowa z Bogiem to przede wszystkim słuchanie tego, co On ma do powiedzenia. Na katoliku i w innych miejscach w necie masz Lectio divina i inne medytacje ze Słowem Bożym - e-dr jezuici na youtube o. Jose Maniparambil "Prosto do Biblii", propozycje od dominikanów i mnóstwo innych. Wykorzystaj je w modlitwie, a sztuczne szukanie "ważnych" tematów przestanie być dla Ciebie problemem.

 Re: Tematy do rozmów z Aniołem Stróżem i Matką Boża.
Autor: Ona (---.146.99.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-09-30 19:14

A to musi być jakiś temat? Konspekt? Punkty? Rozprawka? Jak się spotykam z przyjaciółmi, to nie szykuję listy dyskusyjnej...

 Re: Tematy do rozmów z Aniołem Stróżem i Matką Boża.
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-09-30 21:22

Szukasz tematów do rozmów z Aniołem Stróżem i Matką Bożą? Uważam, że nie. Powiem Ci, co tak naprawdę robisz: próbujesz przerzucić decyzję dotyczącą tego, o czym mówić na nas, bo obawiasz się kary w przypadku, gdyby ta podjęta przez Ciebie samodzielnie okazała się "niewłaściwa". Jest to albo wygodnictwo, albo nerwica na tle religijnym.

 Re: Tematy do rozmów z Aniołem Stróżem i Matką Boża.
Autor: Grzegorz (---.56.136.195.intelly.pl)
Data:   2021-10-04 20:34

Może pomoże Ci św. Josemaria.
"Piszesz do mnie: „Modlitwa to rozmowa z Bogiem. Ale o czym?”. – O czym? O Nim, o tobie. O twoich radościach, smutkach, sukcesach i niepowodzeniach, o szlachetnych ambicjach, o codziennych troskach… i o słabościach! Dziękczynienie i prośby: Miłość i zadośćuczynienie. Jednym słowem, poznać Boga i poznać siebie: „obcować z Nim!”. "(Droga, 91)

 Re: Tematy do rozmów z Aniołem Stróżem i Matką Boża.
Autor: Spróbuję (---.29.142.2.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-10-05 01:34

Ale Karol nie pyta o temat rozmowy z Bogiem. Pytania są bardzo konkretne.

Karolu, znasz modlitwę z dzieciństwa? "Aniele Boży Stróżu mój, ty zawsze przy mnie stój, rano wieczór, we dnie, w nocy, bądź mi zawsze ku pomocy. Strzeż duszy, ciała mego, zaprowadź mnie do żywota wiecznego".
Nie mówię, że tak masz się modlić. Ale to jest schemat modlitwy do Anioła Stróża. Przypomnienie po co on jest z tobą.

Chcesz ważnego tematu. Ale dla Anioła Stróża to ty jesteś ważnym tematem. Najważniejszym. On jest dla ciebie. Więc proś go, żeby był przy tobie w każdej chwili. Pomyśl, kiedy najłatwiej i najczęściej grzeszysz. Proś go o pomoc kiedy idziesz TAM, albo z KIMŚ, kiedy przychodzi TEN czas. Proś o pomoc w wytrwaniu bez grzechu. Proś go, by cię doprowadził do ludzi dobrych, przy których łatwiej kochać Boga. Proś go, by ci mocno dał po pysku gdy będziesz planował zło. Proś go, by cię prowadził dobrą drogą. Żeby ci podał rękę, gdy pójdziesz wąską kładką, chwiejącym się mostem, kiedy czujesz się zagubiony i nie wiesz, którędy iść.
Anioł Stróż to ktoś, kto idzie obok i chce pomóc, ale często nie zwracamy na niego uwagi. Zapominamy, że istnieje.
A byli tacy, co prosili swojego Anioła Stróża, żeby poszedł do cudzego Anioła Stróża i coś im załatwił (czyjąś uwagę, czyjeś zrozumienie). Nie praktykowałam tego, ale to jest fajny pomysł. O wszystko co dotyczy twojego bezpieczeństwa możesz Anioła poprosić. Pamiętaj jednak, że niekoniecznie chodzi o to, żeby nie spadł ci sopel na głowę. Bardziej chodzi o sprawy duchowe. "Zaprowadź mnie do żywota wiecznego". On cię chce chronić, żebyś nie zbłądził w drodze do Boga, a nie żeby cię ząb nie bolał chociaż jest zepsuty. Ale jednak: "strzeż duszy, ciała mego". O ochronę ciała też możesz prosić.

Poza tym, tak jak w modlitwie do Boga możesz czytać Biblię, tak w modlitwie do Anioła Stróża możesz wziąć jakiś tekst o Aniele i poznawać go lepiej. Takie teksty mogą też pomóc odszukać inne tematy modlitwy, mogą coś podpowiedzieć.
Np. (klik) albo z Katechizmu KK o aniołach.

Nie zapomnij też podziękować Aniołowi Stróżowi, że cię chroni.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: