logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co to znaczy, że niebo zaczyna się tu na ziemi?
Autor: kacper (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-10-08 15:38

Oglądają niektórych youtuberów (...), można usłyszeć, że niebo zaczyna się tutaj na ziemi, co to w rzeczywistości oznacza, że to, że jak mamy dobrze w życiu to jest to początek nieba?

 Re: Co to znaczy, że niebo zaczyna się tu na ziemi?
Autor: A2 (---.rogozno.vectranet.pl)
Data:   2021-10-08 17:39

Wybrać niebo trzeba jeszcze za życia tu, na ziemi.

 Re: Co to znaczy, że niebo zaczyna się tu na ziemi?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-10-08 19:03

Nie wiem, co mają na myśli youtuberzy, ale dla mnie to znaczy, że Jezus jest z nami tu na Ziemi. Eucharystyczna obecność Jezusa jest zadatkiem niebiańskiej komunii ludzi z Bogiem. Można powiedzieć, że Jezus, przychodząc na Ziemię i zostając z nami, przyniósł nam "kawałek nieba". Niezależnie od tego, czy mamy "dobrze w życiu" czy też źle, Jezus jest z nami, jak w niebie. Już tu, na Ziemi, mamy poprzez Eucharystię udział w Jego niebiańskim życiu.

 Re: Co to znaczy, że niebo zaczyna się tu na ziemi?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-10-08 19:17

Nie wiem, co dla Ciebie, Kacprze, znaczy, że mamy dobrze w życiu.
Co się musi stać, jakie sa warunki, żeby Ci było dobrze.
Jestem przekonana, że nie każde "jest mi dobrze" oznacza niebo.

 Re: Co to znaczy, że niebo zaczyna się tu na ziemi?
Autor: Kl (---.30.97.184.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-10-08 19:35

Jeśli to wierzący youtuberzy to ja rozumiem to tak - jak zaczniesz wierzyć, wierzysz szczerze, jesteś dobry to masz to co najważniejsze, czyli namiastkę "nieba". Ciężko stwierdzić bez źródła.

A jeśli niewierzący to może im chodzić o dobra materialne (błąd), ale też niekoniecznie.

 Re: Co to znaczy, że niebo zaczyna się tu na ziemi?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2021-10-09 08:19

Nie ma znaczenia, co to znaczy w ustach człowieka.
Wedle nauki Kościoła, ostateczne rzeczy człowieka, to: śmierć, sąd Boży, niebo albo piekło.
Oczywiście, że pracujemy na wieczność, poprzez nasze postępowanie w życiu doczesnym, bo nie wystarczy jednorazowo się zadeklarować - gdyż dokonawszy wyboru na wieki, w każdej chwili wybierać muszę.
A ostatecznie zdecyduje to, co wybierzemy w momencie śmierci. Po przejściu tej granicy nic już dla siebie zrobić nie można. O reszcie zdecydują sprawiedliwość i miłosierdzie Boże.

 Re: Co to znaczy, że niebo zaczyna się tu na ziemi?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-10-09 14:05

Masz na ziemi możliwość przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca w Eucharystii? Masz. W Niebie zaś ta możliwość zostanie rozszerzona poprzez stałe przebywanie z Nim. Będzie więc to, co teraz, tylko w najpełniejszy możliwy sposób i bez końca.

 Re: Co to znaczy, że niebo zaczyna się tu na ziemi?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-10-09 19:59

Niebo zaczyna się tutaj na ziemi poprzez bliską więź z Jezusem Chrystusem, co oznacza uczestniczenie w wewnętrznym życiu Trójcy Świętej. To wielki dar dla człowieka mieć pokój serca i czystą miłość wobec Boga i bliźniego żyjąc w jedności z Nimi.

 Re: Co to znaczy, że niebo zaczyna się tu na ziemi?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2021-10-10 12:59

Dążenie do nieba, zbawienia wiecznego zaczyna się tu na ziemi

 Re: Co to znaczy, że niebo zaczyna się tu na ziemi?
Autor: Marek (---.play-internet.pl)
Data:   2021-10-12 14:05

W tym sensie:
"Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest"/Łk 17,21/
Mt 12:28 BT5 "Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże."
Rz 14:17 BT5 "Bo królestwo Boże (...)to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym."
Hbr 12:28 BT5 "Dlatego też otrzymując niewzruszone królestwo, trwajmy w łasce, a przez nią służmy Bogu z czcią i bojaźnią."

Oczywiście Królestwo "już jest i jeszcze nie". Na pełnię oczekujemy:

Rz 8:16-25 BT5 "Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. (17) Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa; skoro wspólnie z Nim cierpimy, to po to, by wspólnie mieć udział w chwale. (18) Sądzę bowiem, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić. (19) Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych. (20) Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał - w nadziei, (21) że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych. (22) Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia. (23) Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując przybrania za synów - odkupienia naszego ciała. (24) W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni. Nadzieja zaś, której [spełnienie już się] ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda? (25) Jeżeli jednak, nie oglądając, spodziewamy się czegoś, to z wytrwałością tego oczekujemy."

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: