logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie lubię gadżetów religijnych
Autor: Aleksandra (---.hosted-by-worldstream.net)
Data:   2021-10-12 21:01

Chciałam Was zapytać, czy wszystko jest ze mną OK? Chodzi o to, że nie przepadam za "gadżetami" religijnymi. Nie mam nic do dewocjonaliów. Mam kilka różańców, kilka małych obrazków z ulubionymi świętymi. Lubię religijne książki. Ale np. ostatnio dostałam od kogoś różaniec na rękę z dziesięcioma koralikami. Bardzo ładny, tylko że... wyglądał jak bransoletka z krzyżykiem. Nigdy nie chciałam dostać takiego różańca, wolę zwykłe, więc oddałam innej osobie. Ktoś kiedyś dał mi kilka kieszonkowych, cienkich modlitewników (np. "30 minut przed Najświętszym Sakramentem") - większość zaniosłam do kościoła, gdzie mamy miejsce na takie rzeczy, które jedni przynoszą, a inni biorą. Podobnie z małymi obrazkami czy kartonikami z modlitwami: gdy mam ich za dużo, oddaję do kościoła. Ktoś zawsze zabiera. Nie chciałam nosić bransoletki z o. Pio, a gdy pożyczyłam komuś otrzymaną od kogoś zawieszkę do kluczy ze św. Szarbelem, nie upominałam się o nią, bo od początku mi na niej nie zależało. Mam szacunek dla dewocjonaliów, jak wspomniałam, podobają mi się ikony, ale nie kolekcjonuję różnych „gadżetów” religijnych i puszczam w obieg. Nie gustuję w nich, nie przekonują mnie, nie są mi potrzebne. Czy to jest w porządku?

 Tematy Autor  Data
 Nie lubię gadżetów religijnych nowy Aleksandra 
  Re: Nie lubię gadżetów religijnych nowy Ona 
  Re: Nie lubię gadżetów religijnych nowy Estera 
  Re: Nie lubię gadżetów religijnych nowy Yvanko 
  Re: Nie lubię gadżetów religijnych nowy G_JP 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: