logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie lubię gadżetów religijnych
Autor: Aleksandra (---.hosted-by-worldstream.net)
Data:   2021-10-12 21:01

Chciałam Was zapytać, czy wszystko jest ze mną OK? Chodzi o to, że nie przepadam za "gadżetami" religijnymi. Nie mam nic do dewocjonaliów. Mam kilka różańców, kilka małych obrazków z ulubionymi świętymi. Lubię religijne książki. Ale np. ostatnio dostałam od kogoś różaniec na rękę z dziesięcioma koralikami. Bardzo ładny, tylko że... wyglądał jak bransoletka z krzyżykiem. Nigdy nie chciałam dostać takiego różańca, wolę zwykłe, więc oddałam innej osobie. Ktoś kiedyś dał mi kilka kieszonkowych, cienkich modlitewników (np. "30 minut przed Najświętszym Sakramentem") - większość zaniosłam do kościoła, gdzie mamy miejsce na takie rzeczy, które jedni przynoszą, a inni biorą. Podobnie z małymi obrazkami czy kartonikami z modlitwami: gdy mam ich za dużo, oddaję do kościoła. Ktoś zawsze zabiera. Nie chciałam nosić bransoletki z o. Pio, a gdy pożyczyłam komuś otrzymaną od kogoś zawieszkę do kluczy ze św. Szarbelem, nie upominałam się o nią, bo od początku mi na niej nie zależało. Mam szacunek dla dewocjonaliów, jak wspomniałam, podobają mi się ikony, ale nie kolekcjonuję różnych „gadżetów” religijnych i puszczam w obieg. Nie gustuję w nich, nie przekonują mnie, nie są mi potrzebne. Czy to jest w porządku?

 Re: Nie lubię gadżetów religijnych
Autor: Ona (---.30.4.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-10-12 21:49

Tak, to jest jak najbardziej w porządku. Zdecydowanie, jest to normalniejsze podejście, niż wyglądanie jak choinka i magiczne traktowanie przedmiotów. To wszystko są narzędzia, nie są niezbędne do relacji z Bogiem.

 Re: Nie lubię gadżetów religijnych
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-10-12 22:07

Tak, to w porządku. Swoją drogą świetna inicjatywa z tym miejscem w kościele na wymianę rzeczy.

 Re: Nie lubię gadżetów religijnych
Autor: Yvanko (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-10-13 07:51

I bardzo dobrze. Te "gadżety" religijne, jak je nazwałaś, same w sobie nic nie dają. To ma być pomoc. Jeżeli Tobie nie są potrzebne, a wręcz obojętne, to tylko się cieszyć, że dzielisz się nimi z innymi, a nie wyrzucasz. Może ktoś dzięki temu znajdzie drogę do Boga. Pozdrawiam.

 Re: Nie lubię gadżetów religijnych
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2021-10-21 12:41

Nie sądzę, by był to problem, zwłaszcza, jeśli nie wywiera to wpływu na inne osoby. To, że np. współmałżonek nie chce nosić obrączki, może zadawać ogromny ból drugiej stronie. Wczoraj widziałam pracownika serwisu, który miał na szyi widoczny szkaplerz. Był to dla mnie bardzo pozytywny, chociaż drobny moment umocnienia w wierze.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: