logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozumieć Mk 10, 17-18?
Autor: zxc (---.elpos.net)
Data:   2021-10-13 16:18

"Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg" (Mk 10, 17-18).

Przecież Pan Jezus jest Bogiem, i jest dobry to czemu młodzieńca pytał "czemu nazywasz mnie dobry, i że tylko Bóg jest dobry" To brzmiało tak jakby Jezus nie był dobry a tylko Bóg. Przecież Jezus jest Bogiem...

 Re: Jak rozumieć Mk 10, 17-18?
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2021-10-14 14:16

Czasem ludzie przychodzą do kogoś z potrzebą, chcą załatwić jakąś sprawę, i nazywają tego kogoś dobrym, szlachetnym - nie dlatego że tak myślą, ale dlatego, żeby coś ugrać, mieć jakiegoś plusa. A Panu Jezusowi taka obłuda się nie podoba, i dlatego mówi, aby tak nie mówić.

 Re: Jak rozumieć Mk 10, 17-18?
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-10-14 19:30

Jezus w ten sposób zasugerował temu człowiekowi, ze jest Bogiem. Błędnie bierzemy Jego słowa za zaprzeczenie.

 Re: Jak rozumieć Mk 10, 17-18?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2021-10-14 19:37

Obszerniejszą odpowiedź na to pytanie znajdziesz tutaj: (klik).

 Re: Jak rozumieć Mk 10, 17-18?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2021-10-15 15:16

Jezus zadaje mu pytanie, prowokując do myślenia. Żeby człowiek zastanowił się, dlaczego tak mówi. Żeby dotarł do prawdy.

 Re: Jak rozumieć Mk 10, 17-18?
Autor: B. (---.184.238.43.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-10-24 03:49

Słowa Pana Jezusa są zrozumiałe w kontekście wcześniejszych:

„27 Potem Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: «Za kogo uważają Mnie ludzie?» 28 Oni Mu odpowiedzieli: «Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków». 29 On ich zapytał: «A wy za kogo Mnie uważacie?» Odpowiedział Mu Piotr: «Ty jesteś Mesjasz». 30 WTEDY SUROWO IM PRZYKAZAŁ, ŻEBY NIKOMU O NIM NIE MÓWILI.”

Zatem człowiek, którego zacytowałeś nie wiedział, że Jezus jest Bogiem. Skoro uważał Pana Jezusa za np. proroka, to dlaczego użył słowa „dobry”, przynależnego tylko Bogu?

Nasuwa się pytanie, dlaczego tylko Bóg jest dobry, dlaczego Pan Jezus tak właśnie powiedział? Przecież potocznie mówimy o niejednym „to dobry człowiek”?
Każdy jednak człowiek jest grzeszny, raz dobry a raz zły. Tylko Bóg jest dobry całkowicie.
Serdecznie pozdrawiam/

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: