logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy przez zatajenie tego małżeństwo będzie nieważne?
Autor: Ela (---.204.1.68.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-10-14 21:57

Przeszłość a zawarcie malzenstwa
Witam,
Trzy miesiące temu zaręczyłam się z chłopakiem. Bardzo się kochamy i mamy zaplanowany ślub oraz wspólna przyszłość. Jeśli chodzi o naszą przeszłość to miałam dwóch chłopaków. Z poprzednim byłam 3 lata i mój narzeczony wie o tym związku wszystko, łącznie z intymnymi sprawami. Powiedział, że nie będzie mnie rozliczał z przeszłości. On nigdy nie miał dziewczyny, jak sam mówi, z powodu swojej nieśmiałości i że gdyby był bardziej pewny siebie to pewnie też miałby taka przeszłość. Ogólnie czystość przedmałżeńska nie ma dla niego aż takiego znaczenia jak dla mnie, ale nie współżyjemy razem. Jednak czym bliżej ślubu, mam wątpliwości co jeszcze powinnam mu powiedzieć odnośnie swojej przeszłości, teraz chodzi mi o bardziej odległa przeszłość gdy byłam z jeszcze wcześniejszym chłopakiem krótki okres czasu ale jednak. Mianowicie bardzo przez niego cierpiałam, gdybyż byłam "młoda i głupia" i mimo, że do pełnego współżycia nie doszło między nami, a jedynie do próby jego podjęcia to zostawił mnie dosyć szybko i to mnie bardzo bolało. Z tym już się uporałam i dziś jestem szczęśliwa z narzeczonym. Moje pytanie brzmi, czy o takich szczegółach jak próby podjęcia współżycia, mimo, iż de facto ono nie zaszło, co potwierdził nawet lekarz, mam opowiedzieć o tym narzeczonemu? Powiem szczerze, że nie mam zamiaru nic taić przed nim ale powiedziałam mu kiedyś, że nie chce już wracać do tego co było kiedyś i on to uszanował i więcej nie wróciliśmy do tego tematu. Pytałam spowiednika - powiedział że nie ma potrzeby mówić mu o takich rzeczach. Czy nie powiedzenie o takim fakcie mogłoby przesadzić o tym że moje małżeństwo byłoby nieważne? Bardzo proszę o pomoc, nie wiem czy za bardzo poważnie podchodzę do tematu i co mną ostatnio kieruje ale miewam na prawdę skrupulatne sumienie.

 Tematy Autor  Data
 Czy przez zatajenie tego małżeństwo będzie nieważne? nowy Ela 
  Re: Czy przez zatajenie tego małżeństwo będzie nieważne? nowy Joanna 
  Re: Czy przez zatajenie tego małżeństwo będzie nieważne? nowy Ela 
  Re: Czy przez zatajenie tego małżeństwo będzie nieważne? nowy Hanna 
  Re: Czy przez zatajenie tego małżeństwo będzie nieważne? nowy Ela 
  Re: Czy przez zatajenie tego małżeństwo będzie nieważne? nowy Kalina 
  Re: Czy przez zatajenie tego małżeństwo będzie nieważne? nowy Ζ 
  Re: Czy przez zatajenie tego małżeństwo będzie nieważne? nowy Hanna 
  Re: Czy przez zatajenie tego małżeństwo będzie nieważne? nowy Ela 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: