logo
Środa, 08 grudnia 2021
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 Czy w czasie koronki można rozważać tajemnice różańcowe?
Autor: Jablko (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-11-13 13:03

Czy koronka jest wystarczającą modlitwą? Czy można w trakcie koronki rozważać tajemnice różańcowe inne niż bolesne? Pozdrawiam

 Re: Czy w czasie koronki można rozważać tajemnice różańcowe?
Autor: Małgorzata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-11-16 22:18

Co to znaczy wystarczająca modlitwą? Każda modlitwa jest wystarczająca, jeżeli nie jest traktowana w sposób magiczny, a ty raczej tak to traktujesz. Myślisz, że jak będziesz w czasie koronki rozważać tajemnice różańcowe to Pan Jezus pogrozi ci palcem i powie - "O nie! mieszasz wszystko wiec ci tej modlitwy nie zaliczam". Naprawdę? ten sposób modlitwy to nie jest wiara. To nie żywa relacja z Bogiem, to czysta magia i robienie z Boga czarodzieja do spełniania życzeń. Modlitwa musi wypływać z serca, musisz nie tylko mówić do Boga, ale i słuchać Go. Bo inaczej to z wiarą nie ma nic wspólnego, to tylko zwyczajna religijność, pobożność. Znasz Biblię? a to?: ten lud czci mnie wargami, sercem jest daleko ode mnie (por. Iz 29,13). Proś Ducha Świętego o dary i otwórz na nie serce. Z Bogiem.

 Re: Czy w czasie koronki można rozważać tajemnice różańcowe?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-11-17 00:16

Wystarczająca? Czyli jaka?
Nie do końca rozumiem intencje pytania, ale tak, koronka (pewnie ta do Miłosierdzia Bożego) jest wystarczającą modlitwą, nie wymaga przeróbek. Taka a nie inna została podyktowana św. Faustynie przez Pana Jezusa - tak wolno nam wierzyć. Nie trzeba się bać o jej bylejakość, przerabiać, nie trzeba uznawać, że jest mało wartościowa, niedopracowana itd. Pan Jezus nie dyktuje byle czego. Przypuszczasz, że trzeba Go poprawiać?
Pan Jezus prosił o odmawianie koronki (nie wspominał raczej o żadnych rozważaniach), nie powiedział Faustynie: zmodyfikujcie ją sobie, jak chcecie, dopiero wtedy będzie lepsza i będzie miała większą siłę przebicia.
To tak nie działa.

Oczywiście możesz sobie w prywatnej (!) modlitwie coś dodać, ale na pewno nie dlatego, jakoby ta koronka była wadliwa i niedoskonała, nie docierała do Boga.

Wiele zależy od nastawienia serca.
Magii w słowach koronki nie ma.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: