logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mieszkańcy Sodomy i Gomory są w piekle?
Autor: Marek (---.play-internet.pl)
Data:   2021-11-14 03:37

Czytając list św. Judy znalazłem wers:

"jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie [położone] miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała - stanowią przykład przez to, że ponoszą KARE WIECZNEGO OGNIA" (Jud 1,7)

Wynika z tego że mieszkańcy tych dwóch miast są potępieni i są w piekle. Czy to prawda? Z tego co mi wiadomo KRK o nikim nie mówi oficjalnie, że jest w piekle, a z tego cytatu wynika inaczej. Jak to rozgryźć?

 Re: Czy mieszkańcy Sodomy i Gomory są w piekle?
Autor: Ona (---.146.162.234.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-11-14 13:55

Nie wiemy, kto, i czy ktokolwiek, jest w piekle. O ile mamy piękną i długą listę świętych i błogosławionych, o których wiemy, że są w Niebie, o tyle nigdy, o nikim, Kościół nie wypowiedział się, że jest potępiony. Karą wiecznego ognia może być też np. bezwzględne zniszczenie tych miast i to, że nie zostały odbudowane.

 Re: Czy mieszkańcy Sodomy i Gomory są w piekle?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-11-14 20:07

Według Rdz 19,24n Sodoma, Gomora i okolice zostały zniszczone deszczem ognia i siarki. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale może św. Juda nie ma na myśli tego, że mieszkańcy tych miast "smażą się w piekle", ale że te miasta zostały na wieki zniszczone ogniem bez perspektywy odbudowania?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: