logo
Czwartek, 09 grudnia 2021
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony

Świat z 2019 roku nie wróci, jestem załamany.
Autor: kuba9131 (---.centertel.pl)
Data:   2021-11-25 07:27

Nie ma już żadnych powodów do radości, prawdopodobnie będzie gorzej. Jak nie wpadać w smutek? Co jest pozytywnego w naszej rzeczywistości żeby umilać sobie życie?

Re: Świat z 2019 roku nie wróci, jestem załamany.
Autor: Jasna (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-12-07 18:27

Powodów do radości jest milion, ale skoro Ty o latach, to moja odpowiedź też.
Ciesz się, że nie jest rok 1939.

Autor: Xyz (178.212.127.---)
Data:   2021-12-07 21:09

Nie wiadomo czy nie będzie takiego roku jak 1939 lub nawet gorszego. Powody do radości może i są, ale cieszyć się szczerze jest dziś trudno.

Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-12-07 23:02

Na Twoje wątpliwości każdy odpowiedziałby co innego. "Odwagi, będzie dobrze" - powiedzieliby optymiści. "Płacz, bo nigdy nie było, nie jest i nie dobrze", usłyszałbyś od pesymistów. Realiści poradziliby natomiast: "Weź się do roboty, bo dobrze jest teraz, a będzie coraz gorzej". Gdybyś chciał o to zapytać, ja też jestem takim właśnie optymistycznym realistą, uważającym, że działać trzeba teraz, a nie za dziesięć lat, ba, nawet nie za tydzień. Teraz. Bo właśnie teraz jest dobrze, póki masz siły do działania, a nie możesz jedynie usiąść i płakać za tym wszystkim, co byłbyś zrobił, gdybyś miał o kilka lat mniej. To zresztą nie ma sensu, bo przeszłości już nie ma. Gdyby jakoś udało Ci się cofnąć czas, rezultat mógłby być dwojaki:
a) znalazłbyś się w trójwymiarowym filmie o Twojej własnej przeszłości: widziałbyś znanych sobie ludzi i zdarzenia, które być może masz jeszcze w pamięci, ale nie mógłbyś podejmować żadnych interakcji z otoczeniem i niczego zmienić. Tak jak w filmie, scenarzysta napisał, reżyser zrealizował, a Ty widzu siedź w kinie albo przed telewizorem i albo chwal, albo narzekaj, że wygląda to tak, a nie inaczej.
b) trafiłbyś do faktycznej przeszłości, czyli do jakiegoś miejsca, w którym czas zatrzymał się o godzinie 23:59:59. Właśnie tej, bo następna sekunda należała już do kolejnego dnia. Panowałaby tam wręcz straszna cisza, bo wszyscy ludzie oraz zwierzęta znajdowaliby się już w przyszłości kolejnego dnia. Nie byłoby wokół Ciebie żadnego ruchu, żadnego dźwięku, nikogo i niczego. Samo wyobrażenie sobie takiej pustki jest co nieco przerażające.
Long story short, nie myśl o tym co było, tylko weź się do działania teraz, aby potem być może było dobrze. Nie obiecam Ci, że na pewno tak będzie, ale istnieje taka możliwość. To istota nadziei.

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-12-07 23:35

Masz chleb? A może coś do chleba? Dach nad głową? Łóżko? Prąd? Wodę? Umiesz czytać i pisać? Masz ręce i nogi? Widzisz (a może masz na dodatek głośno czytający komputer?) Masz dostęp do netu? Buty?
Nie jesteś głodnym - niepełnosprawnym - schorowanym - zaniedbanym - samotnym - zamarzającym analfabetą śpiącym w kartonie pod mostem?
Jeśli spełnia się choćby połowa, to jesteś w świetnej sytuacji. Znacznie lepszej niż spora część ludzkości.

A może byś tak za coś podziękował?

Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2021-12-08 00:20

A mnie cieszy to, że mogę się bardziej skupić na Bogu niż dotąd. Jest trudniej, ale dzięki temu bardziej Go szukam. To jest naprawdę wartościowe.

Autor: . (205.201.55.---)
Data:   2021-12-08 02:49

Jak może pocieszyć to, że ktoś ma gorzej ode mnie? Przecież czyjeś nieszczęście nie sprawi, że będę przez to szczęśliwsza. Wręcz odwrotnie, czyjaś bieda powoduje jeszcze większe przygnębienie, że tyle ludzkich dramatów jest na ziemi.

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-12-08 04:30

Wobec tego, że jestśmy obdarowani, a może mamy lepiej niż inni, mamy wiele dobrych dróg - i wdzięczność, i mobilizację do pomocy.
Jest taka stara modlitwa, wędruje przez wiele książek i stron www. Zaprasza do aktywności. My zawsze mamy coś, by dać innym, by się dzielić, by dostrzec, czym dysponujemy i by wyrwać się z użalania się nad sobą. Ten świat sam się nie zmieni.

"Chrystus nie ma już rąk,
Ma tylko nasze ręce
Do pracy nad Swoim dziełem.
Chrystus nie ma już nóg
Aby iść dzisiaj do ludzi.
Chrystus nie ma już głosu
Aby mówić dzisiaj o Sobie.
Chrystus nie ma już sił,
Ma tylko nasze siły
By prowadzić ludzi do Siebie.
Chrystus nie ma już Ewangelii,
Które oni czytają jeszcze.
Ale to, co sprawiamy
Słowem i czynem,
Jest Ewangelią pisaną dzisiaj."
(Anonim Flamandzki, IV wiek)

Autor: Estera (---.147.99.236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-12-08 12:39

Kacper, nawróć się. Radość jest w Bogu i jest niezależna od okoliczności. Radość znajdziesz też w byciu dla innych. Czy pomogłeś komuś przed świętami? Może jakaś starsza sąsiadka albo mama chorego dziecka potrzebuje pomocy w zakupach czy posprzątaniu mieszkania?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: