logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czuję się źle sama ze sobą
Autor: Olga (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-12-03 10:15

Ten rok jest okropny. Mój tata w lutym zachorował na covid 19. Teraz już się czuje dobrze. Mama straciła w tym samym czasie pracę. A ja szkoda gadać. Mam obecnie kłopoty ze zdrowiem. Od dziecka mam wodogłowie. W czerwcu została mi odebrana renta socjalna. Teraz wszystko na utrzymaniu taty. Źle mi z tym czuję się jak pasożyt. Tata mówi że damy sobie radę, ale ja czuję się ciężarem dla rodziców. Ciężko u nas z pracą jak to na wsi. Ja nie posiadam prawa jazdy więc dojeżdżać też jest problem. Czasem myślę że Bóg o mnie zapomniał. Modlę się do świętej Rity o wstawiennictwo by moje życie odmieniło się na lepsze.
Myślę często o tym że moje życie nie ma sensu. Niech Bóg mi wybaczy.

 Re: Czuję się źle sama ze sobą
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-12-15 09:11

Droga Olgo, każdy z nas jest dla kogoś ciężarem, w taki czy inny sposób, jednak ciężar, niesiony z miłością, staje się skarbem - wyobraź sobie worek złota - jest ciężki, prawda? A jednak wielu z nas chętnie by go poniosło, zwłaszcza do swojego domu. Takim właśnie "ciężarem" jest każde dziecko dla swoich rodziców, nieważne, zdrowe czy chore. Wydaje mi się, że Twoje złe samopoczucie ma źródło w pogorszeniu sytuacji materialnej. Jak ją poprawić? Może zacznij od skontaktowania się z punktem bezpłatnej pomocy prawnej w Twojej gminie? Namiar znajdziesz w internecie. Może prawnik pomoże odzyskać rentę lub pozyskać inne świadczenie. Skoro masz dostęp do internetu, rozejrzyj się może za pracą zdalną? Teraz jest bardzo wiele ofert, także dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami. Nie wiem, na ile pozwala Ci Twój stan zdrowia, ale może znajdziesz coś dla siebie? Może zapoznaj się też z programami aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych? Generalnie - rozejrzyj się w sieci, niech Cię św. Izydor (patron internautów) prowadzi.

 Re: Czuję się źle sama ze sobą
Autor: Olga (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2021-12-15 21:43

Dziękuję za słowo pocieszenia.

 Re: Czuję się źle sama ze sobą
Autor: Mateusz (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-12-16 22:45

Ja bym podał do sądu państwo Polskie za odebranie renty. Trzymaj się i nie łam się.

 Re: Czuję się źle sama ze sobą
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-12-17 13:31

A masz możliwość zrobienia prawa jazdy? Ułatwiłoby to szukanie pracy i Tobie, i mamie. Czy koniecznie musisz mieszkać z rodzicami? Może możesz się wyprowadzić? Rozumiem, że skoro masz możliwość dojeżdżania autem do pracy, to miasto jest niedaleko. Co że zbiorową komunikacją? A może sąsiedzi lub znajomi dojeżdżają i mogliby Cię przy okazji podwozić?
Ok, modlisz się. A w jaki sposób działasz, żeby poprawić swoją sytuację? Brutalnie mówiąc, rodzice nie będą żyć wiecznie. Jak się będziesz utrzymywać kiedy ich zabraknie?

 Re: Czuję się źle sama ze sobą
Autor: Olga (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2021-12-25 07:18

Nie mogę iść na prawo jazdy bo mam chorobę neurologiczna. A wyprowadź się nie mogę bo sama bym się nie utrzymała. Samo wynajęcie mieszkania to około 1000 zł Czyż 500 opłaty gaz prąd... to 500 . To za najniższą krajową się nie utrzymam. A sąsiedzi nie pomogą bo są ludzie nie uprzejmi.

 Re: Czuję się źle sama ze sobą
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-01-05 01:40

Nie musisz wynajmować mieszkania. Pokój będzie dużo tańszy. Sąsiadom możesz zaproponować żeby Cię wozili, a Ty się będziesz do paliwa dokładać. Serio nie masz nikogo w swojej miejscowości, kto by poszedł na taki układ? Dziwne. Co z komunikacją publiczną?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: