logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Otacza mnie zły duch. Czy mogę do spowiedzi?
Autor: Monika (---.tktelekom.pl)
Data:   2021-12-13 10:30

Mam nietypowy problem niewiem gdzie szukać pomocy mianowicie otacza mnie zły duch robi mi wszystko po złości choć nie wiem dla czego tak się dzieje faktycznie nie uczęszczam do kościoła nie chodzę do spowiedzi wymówiłam imię zmarłej osoby ale w dobrym znaczeniu czy przywołałam w ten sposób złego ducha nie jestem osobą niewiezaca wieże w Boga nie jestem złym człowiekiem zastanawiam się dlaczego to mnie spotalo hak mam sobie z tym poradzić zwracam się do boga prosząc o pomoc ale juc z tego może ktos podpowie pokieruje czy nie mając biezmiwania moge uczęszczać do spowiedzi czy tylko moge isc modlić się i prosić boga o wybaczenie za złe grzechy

 Re: Otacza mnie zły duch. Czy mogę do spowiedzi?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-12-13 17:01

Tak, możesz się spowiadać, nie będąc osobą bierzmowaną.
Spowiadają się już kilkuletnie dzieci, a przecież nie są bierzmowane. Myślę, że byłaś u Pierwszej Komunii i spowiedzi, prawda?
Samo wymawianie imienia zmarłej osoby nie skutkuje niczym złym. Wolno nam wspominać naszych zmarłych (i obcych zmarłych).

Nie rozumiem tego, co to znaczy, że jakiś zły duch "robi Ci wszystko po złości". Być może się mylisz, być może niepowodzenia są sprawą naturalną albo konsekwencją Twoich błędów.
Na pewno jednak warto zacząć chodzić do kościoła i przy najbliższej okazji się wyspowiadać. Choćby już jutro. Nie odkładaj, proszę.

Jest takie zdanie w Biblii: "Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam" (Rz 8, 31).
Skoro wierzysz w Pana Boga, to żyj tak, aby tę wiarę potwierdzić także swoim zaangażowaniem w praktyki religijne. Nie tropmy złego ducha, tylko trzymajmy się zawsze Pana Jezusa.

 Re: Otacza mnie zły duch. Czy mogę do spowiedzi?
Autor: Młodzieniec z Nain (80.82.23.---)
Data:   2021-12-13 17:08

To na pewno zły? Mówisz, że Cię otacza... może masz tylko takie wrażenie? Przemyśl to, a jeśli odrzuciłaś już tą ewentualność przemyśl jeszcze raz i pamiętaj, że jeśli nawet to rzeczywiście jest prawdą to dzieje się to dlatego, że jesteś U-KO-CHA-NĄ! córką Boga. Powtórz to na głos (Jestem U-KO-CHA-NĄ Córką Boga) i żyj tym przekonaniem na co dzień. Uwierz także, że wypowiedzenie imienia zmarłej osoby jest niczym innym jak wypowiedzeniem Tego imienia. Kojarzysz ojca Szustaka z YT? Ojciec Adam rozprawia się z tego rodzaju tematem: (klik).
I jeszcze jedno. Bez Bierzmowania można się spowiadać. Do tego potrzebny jest Chrzest, a nie Bierzmowanie, dlatego zachęcam Cię do korzystania z Sakramentów Pokuty i Pojednania oraz z Sakramentu Eucharystii.
Może masz w swoim otoczeniu możliwość wejścia do jakiejś wspólnoty? Znajdź osoby (w Twoim wieku), które również wierzą, wtedy będzie Ci łatwiej.
Ściskam i Pozdrawiam.

 Re: Otacza mnie zły duch. Czy mogę do spowiedzi?
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-12-13 19:34

A gdzie chcesz iść, jak nie do Boga, do Jego sakramentów z podobnym problemem?
Nie martw się, że "wymówiłaś imię osoby zmarłej" tylko martw się, że trzymasz się z daleka od Boga i sakramentów - szczególnie spowiedzi i Pokarmu Nieśmiertelności (Komunia Święta).

 Re: Otacza mnie zły duch. Czy mogę do spowiedzi?
Autor: maryla (---.dsl.bell)
Data:   2022-01-11 05:07

Monika jak nie prowadzisz regularnego życia sakramentalnego to najlepiej idz do spowiedzi (radze isc do poleconego ksiedza zeby nie spotkaly cie przykrosci co czasami sie zdarza). Powiedz jak na spowiedzi a on cie poprowadzi do tego co przegapilas w swoim zyciu. Nie nalezy sie bac zlych duchow dlatego trzeba chodzic do spowiedzi bo ze zlym to jest wojna. Nosic ze soba i odmawiać rozaniec (egzorcyzm) i oddac sie w niewole Jezusowi poprzez Niepokalana.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: