logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Trochę dziwne zalecenie spowiednika.
Autor: Jan (193.19.167.---)
Data:   2022-01-13 09:15

Witam,
Mój stały spowiednik ostatnio dał mi takie zalecenie, które wydaje mi się dość dziwne. Chodziło o to, że gdy moje zachowanie spowoduje u kogoś grzech to mam się z tego spowiadać tylko wtedy, gdy dotrze do mnie informacja zwrotna tzn. gdy ja się dowiem, że moje zachowanie skutkowało u kogoś popełnieniem grzechu. Trochę wydaje mi się to dziwne, bo przecież może być tak, że ktoś faktycznie zgrzeszy przeze mnie ale ja się o tym nigdy nie dowiem. Czy mam spowiednikowi w tej kwestii w 100% zaufać i nie drążyć tematu czy jednak jego zalecenie jest trochę nielogiczne?

 Re: Trochę dziwne zalecenie spowiednika.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-01-13 14:59

Moje zdanie
1. Nie widzę możliwości dyskutowania na forach o tym, co mówi czyjś spowiednik.

2. Powody:
a) nie znamy - i nie chcę znać, nie pisz przypadkiem! - całego kontekstu, całej sytuacji, całej spowiedzi, której dotyczyło zalecenie, czyli nie ma danych do oceny
b) nie znamy Ciebie, Twoich problemów i biografii
c) stały spowiednik ma lepszy wgląd niż pani Hania z dowolnego forum
d) w sakramentalnej spowiedzi na pewno jest asystencja Boża, na forum piszę przecież tylko na własna odpowiedzialność.

 Re: Trochę dziwne zalecenie spowiednika.
Autor: Ona (---.205.147.180.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-01-13 18:18

Zalecenie brzmi jak rada dla skrupulanta, a takich rad należy zawsze słuchać.

 Re: Trochę dziwne zalecenie spowiednika.
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-14 01:14

Dokładnie. Też pomyślałam, że możesz mieć sumienie skrupulanckie i stąd taka rada spowiednika.

 Re: Trochę dziwne zalecenie spowiednika.
Autor: Marek (---.play-internet.pl)
Data:   2022-01-14 08:04

W razie wątpliwości - słuchać spowiednika.
Tylko, skoro skrupulant waha się co do słuchania spowiednika, czy posłucha odpowiedzi tutaj, które idą wspak jego zdania?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: