logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił.
Autor: Gośka (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-15 13:10

Też mam zespół Aspergera. Przy nim lęki albo nerwica (mam nerwicę i skrupuły) są częstym zjawiskiem, Asperger ma je często "w pakiecie". Pooglądaj na youtube filmy o Aspergerze, to się o nim dowiesz więcej. Na pocieszenie ci powiem, że Aspergera ma też Anthony Hopkins oraz najbogatszy człowiek świata, Elon Musk - obaj o tym powiedzieli niedawno. Asperger nie oznacza przegranego życia, tylko oznacza mniejsze umiejętności społeczne (ludzie uczą się ich bezwiednie, natomiast my się ich musimy uczyć świadomie, bo ich nie łapiemy w lot, jak inni).
Trudno ci cokolwiek radzić, gdy nie piszesz, co cię tak mocno rozżaliło. I o co się modliłeś. Czym się tak zawiodłeś.
Powiem tak. Ze mnie doradca jest żaden, bo sama ostatnio prosiłam Maryję, aby mi śmierć wymodliła 😅 (bo lęki, skrupuły, nerwica dają mi ostro czadu) ale po doświadczeniach z ostatnich lat wiem jedno: warto jasno i wyraźnie określić problem, opisać go. Dopóki ukrywasz ten problem nawet na anonimowym forum (a przecież nikt cię tu nie zna na żywo, więc nic ci nie grozi), to znaczy, że i sam przed sobą ten problem starasz sie ukryć. Prawdopodobnie nie w tym jest sęk, że inni by twoje problemy uznali za bzdety. Nawet jakby uznali, to co z tego. Ale prawdopodobnie jest raczej tak, że to ty sam je za takie w sumie uważasz, sam je deprecjonujesz. "Nie powinienem mieć z tym problemu, a się z tym męczę." "Inni nie mają tak bzdurnych problemów, tylko oczywiście ja muszę mieć"
Coś cię uwiera, stanowi realny problem, który cię dręczy - ale nie sposób nic z tym zrobić, bo starasz się to bagatelizować.
Bóg działa tak, że pokazuje ci prawdę o tobie, czyli konfrontuje cię z prawdą (nie w brutalny sposób, bo tak działa diabeł, tylko w normalny, znośny sposób). A jak ma to zrobić, jak sam przed sobą się wstydzisz przyznać do prawdy. Żeby coś zrobić z problemem, to trzeba go opisać (sama się tego uczę i to jest trudne). Trzeba to nazwać.
Tak jak niewidomy przyszedł po prośbie do Pana Jezusa, a Jezus go spytał "co chcesz, abym ci uczynił?" Przecież Jezus na pewno wiedział, że problem tamtego to ślepota, a mimo to go zapytał, czego chce.
Gdybym była w takiej sytuacji, gdzie przychodzę po pomoc, a Jezus by mnie zapytał "co chcesz, abym ci uczynił?" to miałabym problem z odpowiedzią.
"Weź to zmień wszystko!" - tak bym odpowiedziała.
"Ale co konkretnie?"
"No wszystko, mój sposób myślenia, widzenia świata, bo nie sposób żyć tak, jak dotychczas"
To bym powiedziała, ale co ty byś odpowiedział? Najlepiej to napisz, nie rozważaj tylko w głowie, bo pisanie często porządkuje bałagan w myślach.

 Tematy Autor  Data
 Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Ktoś 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Hanna 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Kalina 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Marek 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Ktoś 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Kalina 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy B. 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Ktoś 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Anna 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Ktoś 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Hanna 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Estera 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Ktoś 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy A. 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy yeah 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Estera 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Gośka 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Ktoś 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Gośka 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Ktoś 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy A. 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Ktoś 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy A. 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy HalinaMR 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Jasna 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Gośka 
  Re: Wierzę! Tylko co raz bardziej brakuje mi sił. nowy Adam. 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: