logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak modlić się o zbawienie członków rodziny?
Autor: Anna (---.play-internet.pl)
Data:   2022-01-08 13:06

Jak mogę modlić się o zbawienie wszystkich członków rodziny?
Z Panem Bogiem

 Re: Jak modlić się o zbawienie członków rodziny?
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2022-01-10 14:27

Najprościej polecać ich (członków rodziny) w codziennej modlitwie i w intencjach Mszy Św. w których uczestniczysz. Nie ma jakichś specjalnych metod.

 Re: Jak modlić się o zbawienie członków rodziny?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-01-10 15:11

Odpowiem na trochę zmodyfikowane pytanie:
Jak pomóc członkom rodziny osiągnąć zbawienie?

1) Samemu dawać dobry przykład:
a) regularnie korzystać z sakramentów,
b) przestrzegać 10 przykazań.

2) Ofiarować dobre uczynki (modlitwa, post, jałmużna) za członków rodziny.
Można za nich również ofiarować komunię świętą i adorację.

3) Można zamówić w intencji członków rodziny mszę świętą np. na imieniny lub urodziny (jeśli w naszej parafii nie ma wolnego terminu to można to również zrobić przez internet).

 Re: Jak modlić się o zbawienie członków rodziny?
Autor: Gośka (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-16 08:52

Jest taka modlitwa, odmawia się ją 12 lat. Codziennie odmawia się rozważania oraz 7x Ojcze nasz i Zdrowaś Mario. Pan Jezus dał parę obietnic z nią związanych, a czwarta brzmi:
"Dusze jego krewnych aż do czwartego pokolenia nie pójdą do Piekła."

Zaczęłam ją i widzę, że ona bardzo dużo też daje i mnie, bo mogę rozważać życie i śmierć Pana Jezusa, przez co się nawiązuje głębsza, i przede wszystkim bliższa, relacja z Nim.
Widzę od razu też zagrożenie: może się pojawić przekonanie, że jak jakaś siłaczka to odmówię przez 12 lat i tym swoich bliskich jakby zbawię - a więc "trzeba z siebie dać wszystko!"
Ale to nie jest cel tej modlitwy. Chyba jej głównym celem jest właśnie ta bliska relacja z Bogiem. Warto Ducha Świętego prosić o pomoc przed jej odmawianiem.
Może też się pojawić lęk "a co, jak to źle odmówiłam dziś? Czy to się liczy?" W takim wypadku warto gdzieś sobie zapisać przy tej modlitwie (żeby to sobie stale przypominać), żeby się nie martwić niedostatkami swojej modlitwy, gdyż Duch Święty przychodzi z pomocą mojej słabości: "Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami" Rz 8,26

Oto ta modlitwa:
"https://gloria.tv/post/qhnFgu6MKJ9q2FuXbet8LLQ8M

 Re: Jak modlić się o zbawienie członków rodziny?
Autor: Bea (---.systel.pl)
Data:   2022-01-16 14:17

Przede wszystkim dbać o własne zbawienie i przy okazji wspomnieć "i za całą rodzinę".
Z dzieckiem modlę się tak:
"Panie Jezu, dziękujemy za dobrą noc/ dobry dzień M. Prosimy o opiekę oraz zdrówko dla M, dla tatusia i mamusi, dla babci, dziadka oraz drugiej babci i za drugiego dziadka, żeby poszedł do nieba. I za wszystkich zmarłych, żeby poszli do nieba. Za wszystkie dzieci na świecie, za wszystkich ludzi na świecie i za całą rodzinę. Za kolegów, za panie (nauczycielki), itd. (...)"

 Re: Jak modlić się o zbawienie członków rodziny?
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-01-17 10:51

Normalnie. Tak, jakbyś prosiła każdą inną osobę. Nie ma konieczności szukania "zaklęć" o określonym brzmieniu (chyba, że ułatwiają Ci modlitwę).
Aha, oczywiście Msza Święta (zarówno w formie ofiarowania tej, na której się jest, jak i "zamówienie").

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: