logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Krzysztof (27 l.) (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-01-27 20:09

Witam wszystkich.
Jestem opetany przez demony, zgodnie z Biblia wypędza się je modlitwa i postem. Choruje na schizofrenię i czuje jak jakas siła mną włada, podejrzewam że mam w sobie także inne demony bo np. Trzęsą mi się rece. Kiedyś pewna wróżka wykonała jakieś zaklęcie nade mną i od tego wszystko się zaczęło. Kto jest gotowy podjąć się modlitwy Ojcze Nasz i trzech dni postu o chlebie i wodzie w intencji mojego uzdrowienia. Krzysztof z Wrocławia.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-01-27 20:56

Zwróć się do egzorcysty:
https://egzorcyzmy.katolik.pl/

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-01-27 21:39

Spokojnie. Powoli. To, że komuś się trzęsą ręce, nie znaczy, że jest opętany przez demony.
Mojej babci trzęsły się ręce na starość, mojej mamie już trzęsą się ręce, pewnie to odziedziczę - i nie, demonów w tym automatycznie nie szukajmy.
Podobnie sam fakt choroby, także schizofrenii, nie oznacza od razu opętania.
Taką opinię - że ktoś jest na pewno opętany - postawić mógłby egzorcysta, a nie sam zainteresowany albo czytelnicy forum.
No więc nie. Nie jestem skłonna przyjąć na podstawie Twojego posta, że jesteś opętany. Owszem, jesteś chory.
Co dalej?
Krok nr 1: Czy się leczysz? Trzeba, koniecznie. Systematycznie.
Krok nr 2: Czy jesteś wyspowiadany? Czy korzystasz z sakramentów?
Krok nr 2: Znajdź księdza, z którym spokojnie o tym wszystkim porozmawiasz, i on zadecyduje albo przynajmniej zasugeruje, co dalej.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-01-28 01:02

Z ciekawości: jak często zdarzało Ci się pościć przez 3 dni o chlebie i wodzie?

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Krzysztof (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-01-28 08:30

Jestem opetany bo słyszę głosy w głowie i ta siła mówi mi różne rzeczy. Ja proszę o modlitwę i post 3 dniowy o chlebie i wodzie. Ja nie pościłem bo Bóg mojej modlitwy nie wusluchuje ponieważ jestem opetany i Bóg modlitwy demonów nie slucha. Potrzebuję wsparcia od kogoś innego.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Kasia (---.146.43.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-01-28 09:00

Właśnie czytałam o lekach przeciwpsychotycznych, czyli np na schizofrenie. I wiesz, że one jako działanie niepożądane wywołują objawy Parkinsonowskie? Czyli właśnie drżenia, sztywność. Porozmawiaj o tym z lekarzem, może będzie można zastąpić lek innym. Czyli niekoniecznie jesteś opętany. Pozdrawiam Kasia

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Adam. (---.24.129.169.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-01-28 09:17

Idź do lekarza. Do egzorcysty idzie się w sytuacji dramatycznej a Ty piszesz w internecie wiec nie jest tak źle :)>

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-01-28 09:25

Krzysztofie,
bardzo wiele osób zmagających się z chorobami psychicznymi podejrzewa się o opętanie. Zazwyczaj niesłusznie.
Przyjmij sobie jako obowiązek duchowy regularne przyjmowanie leków - przy obecnym stanie medycyny osoba dotknięta schizofrenią może żyć praktycznie normalnie.
I - po prostu - korzystaj z sakramentów (wielu ludzi przecenia egzorcyzmy: sakramenty to coś nieporównywalnie większego). Nie szukajmy opętań -groźny dla duszy jest grzech (choć to takie powszednie...).
A, nawiasem mówiąc, opętanie nie następuje dlatego, że ktoś "wypowiedział zaklęcie". Do opętania potrzebna jest zgoda woli opętanego. Bywa, że bez niej następują tzw. opresje i obsesje szatańskie, ale od tego do opętania droga daleka.
Jednak drżenie rąk to za mało, by podejrzewać kłopoty demoniczne.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: zielona_mrowka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-01-28 10:35

Jeżeli masz zdiagnozowaną schizofrenię to jesteś chory, a nie opętany. I nie potrzeba Ci modlitwy i postów innych osób, a stałej opieki psychiatry. I podjęcia psychoterapii.

Ps. Poczucie, że jakaś siła Tobą włada jest charakterystyczne dla Twojego schodzenia.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Gośka (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-28 11:08

KAŻDY egzorcysta ci powie, że najpierw trzeba sprawdzić, czy przyczyna dziwnych zjawisk nie tkwi w psychice. Oni od tego zaczynają: najpierw się sprawdza, czy przyczyną nie jest zaburzenie psychiczne. Więc egzorcyści najpierw kierują do psychologów i psychiatrów.
A ty masz schizofrenię. Więc najważniejsze: to BRANIE LEKÓW oraz bycie pod opieką psychiatry.
Jeśli nie bierzesz leków, przerwałeś branie leków, to w szybkim czasie wrócą objawy choroby. Czy je bierzesz regularnie? To najważniejsze!

Te odczucia, które masz, mogą wynikać ze schizofrenii, a nie są od żadnych diabłów. Dlatego nie diagnozuj sam siebie! Od takich rzeczy są specjaliści: psychiatrzy i egzorcyści. Nie odgaduj sam, co masz robić, tylko szukaj pomocy u nich, bo oni się lepiej znają i od ciebie i od nas tutaj, komentujących.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2022-01-28 14:19

Z taką prośbą to TYLKO do księdza egzorcysty. Bo jeśli to by była prawda, to mógłbyś taką prośbą wpakować kogoś niedoświadczonego w ogromne kłopoty.
Najlepiej porozmawiać najpierw z lekarzem.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-28 18:04

Anna ma rację.
1) lekarz, diagnoza, leki,
2) spowiedź,
3) ksiądz egzorcysta.

"Ja nie pościłem bo Bóg mojej modlitwy nie wusluchuje ponieważ jestem opetany i Bóg modlitwy demonów nie slucha."

Jesteś człowiekiem, nie demonem. Nawet, jeśli faktycznie byłbyś opętany. A modlitwy człowieka Bóg zawsze słucha.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-01-28 18:52

Egzorcysta, nawet jeśli do niego pójdziesz, będzie chciał opinii psychiatry. A Twój lekarz potwierdzi chorobę.
Nie stawiaj sobie sam diagnozy. I nie namawiaj innych do zrobienia czegoś, czego sam nie chcesz robić. Te 3 dni o chlebie wodzie najpierw sam zastosuj zanim poprosisz o to kogoś innego.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Marek Ch. (---.dynamic-3-poz-k-1-0-0.vectranet.pl)
Data:   2022-01-28 22:54

Nie wszyscy egzorcyści odsyłają najpierw do psychiatry. Niektórzy najpierw rozeznają osobę i ewentualnie potem gdy nie znajdują nic duchowego w jej problemach odsyłają ją do lekarza.

W druga stronę to nie działa. Nie słyszałem i nie spotkałem jeszcze lekarza psychiatry który odesłał by pacjenta do kapłana, większość z nich nie uznaje nawet tego że problemy "duchowe" istnieją, podobnie jak większość społeczeństwa w naszych czasach. Podobno istnieją lekarze psychiatrzy katoliccy ale takich ze świecą szukać.

Piszę o tym dlatego że może dobrze by było aby Krzysztof porozmawiał o swoich problemach i odczuciach najpierw ze swoim proboszczem. który potem mógłby go skierować na rozmowę do egzorcysty.

1) Krzysztof jeżeli jesteś już zdiagnozowany to nie przerywaj leczenia.
2) Jak każdy masz duszę tak więc życie w łasce uświęcającej jest ważne (spowiedź, Eucharystia) i nie bój się. Bóg wysłuchuje twe modlitwy i zna twą sytuacje.
3) Porozmawiaj najpierw ze swoim proboszczem o wszystkim on ewentualnie skieruje ciebie do egzorcysty.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Ewa (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-29 05:32

Wróżby są grzechem ciężkim. Oprócz leczenia powinien egzorcysta się nad nim pomodlić. Pismo Święte mówi wyraźnie: 'Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła' (1 Tes 5,22). To co dopiero mówić o wróżbie? Egzorcyści mają prawo odsyłać do lekarza. I odprawiają egzorcyzmy. Jedno drugiemu nie szkodzi.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Przemek (---.centertel.pl)
Data:   2022-02-06 08:26

Panie Krzysztofie, mam podobnie tak jak Pan. No może bez schizofrenii, jednak to co dzieje się wokół mnie, dziwne zbiegi okoliczności, dziwne zdarzenia, dziwne telefony od ludzi, których nie znam itp. sprawiają, że mam nerwicę, a gdy mówię komuś o tym co mnie spotyka to słyszę, że mam schizofrenię. Wiem jak Pan musi się czuć. Wiem, że dręczenia są męczące i krzywdzące. Ich natłok i brak jakiejkolwiek zmiany na lepsze mocno obciąża psychicznie, wcale nie da się odpocząć.
Proszę każdego kto to przeczyta o przyjęcie Komunii za mnie i za Krzysztofa. I proszę nie skupiajcie się na tym czy my jesteśmy zdrowi na umyśle czy też nie, po prostu przyjmijcie za nas Sakrament;) Dziękuję

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Jasna (---.wieszowanet.pl)
Data:   2022-02-07 12:59

Do Ewy:
czy na pewno tak wyraźnie 1 Tes 5,22; zob.:
https://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&t=376177&a=2
Szukałam w guglach, forum mi wyskoczyło.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Ewa (---.centertel.pl)
Data:   2022-02-07 17:43

Jasna, przestań się czepiać. Jeśli uważasz,że wróżby nie są złe, to coś jest nie halo. Nie można zła nazywać dobrem.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Ζ (---.austin.res.rr.com)
Data:   2022-02-07 22:17

Ewo, Jasna zwróciła po prostu uwagę na różnice w przekładach 1 Tes 5,22. Nie jest więc to fragment, który można nazwać wyraźnym. Osobiście z zainteresowaniem przeczytałam wskazany wątek.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Jasna (---.wieszowanet.pl)
Data:   2022-02-08 20:55

Ewo, nie wiem, czy się śmiać czy płakać. Jakim cudem piszesz mi o wróżbach i o nazywaniu zła dobrem? Czy ja coś o tym mówiłam? Coś takiego sugerowałam choć jednym przecinkiem?

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Przemek (---.centertel.pl)
Data:   2022-02-19 06:56

Lista egzorcystów na katolik.pl nie jest aktualna. Niektórzy już nie żyją.

 Re: Kto podejmie się modlitwy i postu za mnie opętanego?
Autor: Przemek (---.centertel.pl)
Data:   2022-02-20 16:13

PS. W razie gdyby ktoś szukał ks. egzorcysty to odsyłam na stronę diecezji lub po prostu napisać wiadomość do nich. Odpowiedzą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: