logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mąż mnie nienawidzi, dręczy mnie wyzwiskami.
Autor: Patrycja (---.centertel.pl)
Data:   2022-04-10 22:34

Dzień dobry,
Wiem, że są na tym forum rozsądne osoby dlatego zwracam się o pomoc i radę. Kilka pytań wcześniej opisywałam swoją sytuację pod tym samym nickiem ale jeszcze muszę rozszerzyć o kolejne pytania. Niestety tych pytań jest dużo. A mianowicie martwię się o mojego męża. Czuję się za niego w jakiś sposób odpowiedzialna to uczucie nie daje mi spokoju. Widzę co on robi i zastanawia mnie to bardzo bo zachowuje się dziwnie. Często nie da się z nim rozmawiać bo gada od rzeczy. mówi, że chodzi do spowiedzi a jednocześnie pisze mi, że mnie nienawidzi. To jest szok przecież nienawiść to poważny grzech. wiem, że ksiądz u którego się spowiada kazał mu ode mnie odejść rzekomo z mojej winy przypuszczam, że widząc sytuację uznał że tak będzie dla mnie i dzieci lepiej... ale tu mogę się opierać na domysłach. Ostatnio mąż stał się bardzo religijny a jednocześnie jego zachowanie jest coraz gorsze. Zaczynam się zastanawiać czy to nie objawy choroby psychicznej ;(
Nie wiem kto mógłby mi pomóc on nie da sobie pomóc twierdzi, że z nim jest ok.
Ostatnio gdy mnie dręczył wyzwiskami pomyślałam, że poinformuję policję niech oni go wezmą pod lupę być może to jedyny sposób. Tylko nie mam do końca zaufania czy to nie pogorszy sprawy? jak mówiłam mąż jest mundurowym więc się z nimi dogada i jeszcze ja będę miała problemy.
Już nie wiem co robić.

 Re: Mąż mnie nienawidzi, dręczy mnie wyzwiskami.
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-04-25 13:55

Droga Patrycjo, jeśli chodzi o pomoc osobom z zaburzeniami psychicznymi (a także ich rodzinom) to niestety, sytuacja w naszym kraju nie jest zbyt wesoła. Na początek udaj się do punktu bezpłatnej pomocy prawnej w swojej gminie (mieście?). Zwykle pracują tam osoby z ramienia różnych fundacji itp., więc możliwe, że koneksje Twojego męża tam nie sięgają. Osoba tam zatrudniona przyjrzy się Twojej sytuacji od strony prawnej i wskaże możliwości ochrony rodziny przed nieprawidłowymi zachowaniami męża. Warto również skontaktować się z powiatowym centrum pomocy rodzinie. Nie wiem, czy w Twoim powiecie działa już centrum zdrowia psychicznego (nie wszędzie jeszcze ruszyły - sprawdź w sieci) - jeśli tak, warto się udać również tam. Jeśli nie chcesz mieszać w sprawę policji, to może wystąp o separację na drodze cywilnej? Poradę w tej sprawie również możesz uzyskać w punkcie bezpłatnej pomocy prawnej. Skoro nawet ksiądz zaleca separację, to zapewne sprawa jest już bardzo poważna. Pamiętaj, że odpowiadasz nie tylko za siebie, ale też za dzieci. Nie bój się i nie wstydź sięgać po pomoc. Porozmawiaj też koniecznie z tym księdzem, który zalecił mężowi separację. Mam wrażenie, że on mógłby tu sporo pomóc.

 Re: Mąż mnie nienawidzi, dręczy mnie wyzwiskami.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-04-25 17:29

Nie wiem, ale coś mi się nie zgadza, bo opierasz swoją "wiedzę" jedynie na: przypuszczeniach, "domysłach", "rzekomo z mojej winy", "gada od rzeczy"

- tzn. jakich rzeczy np.?"

"ksiądz kazał mu odejść rzekomo z mojej winy"- "przypuszczam", "widząc sytuację uznał że tak będzie dla mnie i dzieci lepiej... ale tu mogę opierać się na domysłach".

Kobieto, o co Ci tak naprawdę chodzi? sprecyzuj, skonkretyzuj swój problem jasno i bardziej czytelnie.
Przede wszystkim to porozmawiaj najpierw z księdzem i pomódl się w intencji męża.

 Re: Mąż mnie nienawidzi, dręczy mnie wyzwiskami.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-04-25 19:59

Jeżeli ksiądz, u którego mąż się spowiada, posiada wiedzę ze spowiedzi, to rozmowa z tym księdzem niekoniecznie jest najlepszym pomysłem. Ów ksiądz będzie musiał bardzo uważać na to, co i komu mówi oraz z jakiej wiedzy korzysta. Trzeba się zwyczajnie liczyć z tym ograniczeniem, nic poza tym.

 Re: Mąż mnie nienawidzi, dręczy mnie wyzwiskami.
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-04-25 23:02

Mniemam, że ksiądz ma informacje o Was podchodzące ze spowiedzi męża. W to nie wnikniesz, lecz wiedz, że w takim razie obiektywny nie będzie, bo zna sytuację z punktu widzenia tylko męża, a więc w człowieka działającego we własnym imieniu i interesie.
Co do samego męża, możliwe są różne scenariusze:

- mąż tak widzi Waszą sytuację, że to tylko Ty jesteś winna, wierzy w to co myśli, albo z powodu fałszywie rozumianego nawrócenia, albo faktycznie - popadnięcia w dewotyzm lub ma zaburzenie osobowości

- mąż dostrzega prawdziwe przyczyny kryzysu, jest szczery w ocenie sytuacji (na miarę swoich możliwości), stąd chce się rozstać dla dobra rodziny, by więcej nie ranić, ochronić Was przed sobą,

- mąż szuka poparcia w os.trzecich-autorytetach, po przedstawieniu im spraw w sposób stronniczy, by uzyskać ocenę korzystną dla siebie, wybielić siebie, przenoszącą całą winę na Ciebie, a jest świadomy prawdy, lecz działa cynicznie.

Co możesz zrobić. Masz wpływ tylko na siebie, nie kogoś. Modl się, stań w prawdzie, bądź ze sobą szczera i przed Bogiem, porozmawiaj z mężem, użyj rozumu i oceń sytuację, porozmawiaj z instytucjami pomocowymi, jak radzono podwyżej, poradź się kierownika duchowego, a potem podejmij roztropną decyzję, zważając za i przeciw, a przede wszystkim dobro dzieci.

 Re: Mąż mnie nienawidzi, dręczy mnie wyzwiskami.
Autor: Patrycja (---.96.231.27.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-04-26 06:41

Niestety mój mąż robi wszystko aby mnie ośmieszyć i oczernic przed innymi nawet z mojej rodziny. Wyszukuje prawdziwe oraz fałszywe powody o sobie zawsze mówi tylko dobrze. Ja mogę zobaczyć swoje błędy, bo oczywiście też nie jestem ideałem, wybaczyć tylko co z tego skoro on dalej będzie robił to samo. Wiem, że radzi się osób które nie znają sytuacji i zle radzą
Zastanawia mnie tylko czy on faktycznie tak myśli co by świadczyło dla mnie o jakiś urojeniach i mani prześladowczej-uważa, że wszyscy są przeciwko niemu choć faktycznie jest odwrotnie to on zatruwa życie innym. Czy ktoś mu to wmawia mając w tym swój cel czy on cynicznie prowadzi swoja grę. A teraz jeszcze Boga w to miesza?

 Re: Mąż mnie nienawidzi, dręczy mnie wyzwiskami.
Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2022-04-26 12:59

Może byście się wybrali do księdza, który modli się wstawienniczo, żeby pomodlił się za Wasze małżeństwo?

 Re: Mąż mnie nienawidzi, dręczy mnie wyzwiskami.
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2022-04-26 23:43

Jeśli obie strony mają "rację" i nie potrafią pójść na kompromis, to trzeba się oddalić od siebie, by nie generować złości. Zachować spokój i merytorycznie rozwiązywać konflikt poza emocjami. Dzieci przecież patrzą na Was. Może dobrze oceniasz sytuację, że mąż wymaga konsultacji ze specjalistą, więc Ty mu nie pomożesz sama, skoro Twój widok wprowadza go w napięcia, wcale od Ciebie niezależne. Czy daje sobie pomóc?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: