logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boję się, że nie potrafię się zmienić.
Autor: Jakub (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-04-14 15:38

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Piszę ponownie, gdyż przemyślałem swój problem i przychodzę z konkretnymi danymi. Na początku powiem, że jestem osobą, która walczy z masturbacją.

Ostatnio przechodzę głębokie nawrócenie, ale ostatnio naszła mnie refleksja dot. moich poprzednich poglądów względem współżycia przedmałżeńskiego. Moja poprzednia postawa była na zasadzie "a kiedyś i tak pewnie to zrobię, to potem się z tego wyspowiadam". Teraz wiem, że zamierzenie wykonania grzechu, to tak jakby ktoś już go zrobił.

Śledząc swoją dawną postawę postanowiłem sobie, że nie chcę grzeszyć, gdyż kocham Boga, i powiedziałem sobie "współżycie tylko po ślubie", ale najgorsze jest to, że boję się, że moje postanowienie jest za słabe.

Ciaglę zadaję sobie pytania:

A co jeżeli tak naprawdę okłamuje sam siebie i w głębi duszy to przykrywka do tego, żeby w przyszłości i tak zgrzeszyć?
Co jeżeli nie potrafię zmienić swojej postawy, mimo że chcę?
Co jeżeli moja postawa tak naprawdę się nie zmieniła i próbuję po prostu się usprawiedliwić?

Boję się, że nie potrafię się zmienić... Nie chcę grzeszyć, kocham Boga.
Proszę o pomoc, bo się załamuje i nie wiem co robić.

 Re: Boję się, że nie potrafię się zmienić.
Autor: Aneta (---.centertel.pl)
Data:   2022-04-14 15:55

Nie chcesz grzeszyć i kochasz Boga - to jest klucz. Nie musisz się obawiać, że kiedyś i tak zgrzeszysz. Raczej możesz być pewny, że zgrzeszysz, w taki lub inny sposób - w końcu jesteś człowiekiem. Co robić? Walczyć i nie zrażać się niepowodzeniami. Nawrócenie to praca na całe życie, pełna wzlotów, ale i upadków. Najważniejsze, żeby nigdy nie z wątpić w miłosierdzie Boga, zawsze wracać do Niego i nie tracić z oczu celu, jakim jest zbawienie.

 Re: Boję się, że nie potrafię się zmienić.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-04-14 16:49

Zobacz, na czym sie koncentrujesz. Na pytaniach, na lękach. Na kombinowaniu: a co będzie, gdy.
Nie zadawaj sobie tak uporczywie tych pytań. Zabroń sobie ich dzisiaj. Zadręczasz się myślami zamiast żyć. Pytasz na wszelki wypadek zamiast żyć. Żyć teraz i dzisiaj, z Panem Jezusem. Jutro od nowa powiesz sobie: dosyć lękowych pytań, dziś nie ma na nie miejsca, dziś idę z Panem. I proszę Go o wytrwanie.
Każdy z nas jest tak czy inaczej grzeszny i nie, nie ma za życia nigdy żadnej gwarancji, że już nie zgrzeszymy. Pan Jezus to o nas przecież wie i nas mimo to nie przekreśla. Nie chcemy grzechu, ale zdarza się nam. Mamy jednak przetartą drogę powrotu do Pana.

 Re: Boję się, że nie potrafię się zmienić.
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-04-15 03:03

Decyzja należy do Ciebie. Zmianę zostaw Bogu.

 Re: Boję się, że nie potrafię się zmienić.
Autor: Justyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-05-16 12:25

Podpisuję się. Podejmujesz decyzję rozumem. Nie stawiasz sobie ciągle pytań. Zawierzasz Jezusowi że się tym zajmie. Unikasz pokus, filmów i wszystkiego z treściami które nie pomagają (odpowiednio również przesadny alkohol, flirty w pracy - wszystko co może wykolejać)

 Re: Boję się, że nie potrafię się zmienić.
Autor: Krzysztof (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-27 10:03

Cześć,
popełniasz grzech i umiesz się do tego przyznać, to ogromny pozytyw. Oczywiście, że płyną z tego konsekwencje dla innych, które długo by wymieniać, jednak każdy odpowie za swoje przewinienia. To nie jest tak, że nie robisz nic złego, bo tylko na sobie zatrzymujesz uwagę. Człowiek jest istotą, która, czy tego chcesz, czy nie, ma wpływ na innych. Jesteś słaby, bo ciągle do tego wracasz, ale jesteś silny swoją świadomością. Dekalog sobie powtórz, proszę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: